Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради

DSC0904212 січня в залі засідань районної ради відбулася нарада з сільськими головами, яку проводив голова райдержадміністрації Анатолій Бринчук.

Основними питаннями, які розглянули на нараді були:

1. Про попередні підсумки виконання місцевого та державного бюджетів у 2016 році та завдання з його наповнення у 2017 році.

2. Про попередні підсумки виконання Програми соціально-економічного розвитку району за 2016 рік та завдання з її виконання у 2017 році.

Доповідаючи по першому питанню начальник управління фінансів районної державної адміністрації ПАВЛОВА Раїса Дмитрівна детально зупинилася на проблемах і реаліях бюджетних процесів району в цілому та сільських бюджетах зокрема.

         У ході виконання місцевих бюджетів 2017 року основні акценти роботи мають бути зосереджені першочергово – на дотриманні вимог законодавства щодо запровадження мінімальної заробітної плати на рівні 3200 гривень на місяць та недопущення переведення працівників бюджетної сфери на неповну ставку. При цьому, норми постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року № 1037, згідно з якою посадовий оклад (тарифна ставка) працівника І тарифного розряду встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 1 січня календарного року (з 1 січня 2017 року – 1600 гривень). При підвищенні прожиткового мінімуму протягом року тарифна ставка працівника І тарифного розряду не змінюється.

Фінансовий ресурс, що надійшов до загального фонду місцевих бюджетів району протягом 2016 року, перевищив 26 млн. грн. і зріс проти попереднього року на 8551,8 тис.грн. або у 1,5 рази. Досягнуто позитивної динаміки надходжень практично з усіх платежів до місцевих бюджетів.

За підсумками року забезпечено виконання за власними доходами в усіх бюджетах району.

Зведений бюджет району за доходами загального фонду виконано на 118,7 відсотка (понадпланові надходження – 4133,3 тис. грн.), районний бюджет – на 110,7 відсотка (1483,0 тис. гривень).

В цілому по району виконання основних бюджетоутворюючих платежів місцевих бюджетів - податку на доходи фізичних осіб, плати за землю, єдиного податку та акцизного податку з роздрібного продажу забезпечено в межах від 110,4 до 156,9 відсотка до запланованого обсягу. Досягнуто перевиконання запланованих обсягів і по всіх інших основних платежах до місцевих бюджетів.

           Податку на доходи фізичних осіб надійшло 14089,2 тис.грн., в тому числі від заготівлі ягід та грибів – 643,5 тис.грн. У порівнянні з минулим роком надходження податку на доходи фізичних осіб збільшились на 5011,2 тис.грн., в тому числі від заготівлі ягід та грибів - 323,7 тис.грн.

Надходження плати за землю складає 3859,6 тис.грн., що становить 127,0 відсотків виконання за рік. В цілому по району збільшились надходження в порівнянні з минулим роком на 855,2 тис.грн. Зокрема, по Серховичівській, Смідинській, Мизівській, Дубеченській, Седлищенській, Соколищенській, Галиновільській сільських радах надходження зросли в межах від 54,0 тис.грн до 134,0 тис.грн.

         Єдиного податку бюджетами району отримано в сумі 3154,6 тис.грн., при призначенні 2501,8 тис.грн., що складає 126,1 відсотка. В порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження збільшилися на 1158,8 тис.грн. по всіх сільських та селищній радах.

Протягом року з місцевих бюджетів району обласному бюджету виділено та фактично перераховано 3615,8 тис.грн. іншої субвенції. З відповідних коштів невикористано головними розпорядниками коштів та повернуто до місцевих бюджетів району 376,9 тис.грн, з яких 353 тис. грн – кошти на реконструкцію приміщення ДНЗ в с.Смолярі та 23,9 тис.грн – кошти по реконструкції інтернату ЗОШ І-ІІІ ст. під дошкільний начальний заклад с. Сереховичі.

Станом на 01.01.2017 року в районі затверджено 21 місцевий бюджет, що складає 100 відсотка від їх загальної кількості.

МЕРЖВИНСЬКИЙ Валерій Юрійович – начальник Старовижівського відділення Ковельської об’єднаної державної податкової інспекції у своєму виступі детально зупинився на змінах в законодавстві, що стосуються податкових та інших надходжень до місцевих бюджетів, а також закцентував увагу на додаткових можливих варіантах їх наповнення.

Попередньо підсумовуючи виконання місцевих бюджетів та Програми соціально-економічного розвитку району голова райдержадміністрації Анатолій БРИНЧУК зазначив: «В порівнянні з 2015 роком, 2016 рік в питанні соціально-економічного розвитку був набагато успішнішим. Незважаючи на всі труднощі і негаразди, у районі досягнуто ряд позитивних зрушень у реальному секторі економіки та розв`язанні соціальних проблем. Попри позитивні результати роботи в певних напрямках, залишається ще багато проблем, які ми маємо вирішувати спільно, тому закликаю всіх до співпраці. Сподіваюся, що проблемні питання будуть врегульовані, і це дасть нам можливість динамічніше розвиватися і сповна використати внутрішні резерви в інтересах жителів району. Ці резерви у нас є, і вони враховані при розробці проекту Програми економічного і соціального розвитку району на 2017 рік.»

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт