Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради

DSC09056

 

 

       20 січня, напередодні державного свята – Дня Соборності України – в центральній районній бібліотеці відбулось засідання «круглого столу» на тему: «День першої незалежності та соборності України: уроки Української революції 1917-1921 років та сьогодення».

В роботі «круглого столу» взяли участь голова районної ради Юрій Кудацький, заступник голови райдержадміністрації Петро Філюк, представники громадських організацій, політичних партій, вчителі історії загальноосвітніх шкіл району.

Відкрив засідання методист районного відділу освіти райдержадміністрації Микола Павлюк. Зокрема, він відзначив, що саме 22 січня 1919 року було зроблено серйозний крок до об'єднання більшості етнічних українських земель у єдину державу, що стало реальним втіленням споконвічної мрії українців про свою незалежну, соборну національну державу.

В ході зустрічі на обговорення були винесені декілька питань, а саме: суспільно-політичні умови в Україні після перемоги лютневої демократичної революції; боротьба за національно-державне відродження. Українська Центральна рада: політичний курс; конфлікт ЦР і більшовиків, реалізації альтернативи радянської державності; гетьматан П. Скоропадського і Директорія: в пошуку національної державності; ЗУНР: перспективи державності; Акт злуки 22 січня 1919 року: історичні і правові аспекти; підсумки та уроки Української революції 1917-1920рр.; ідея соборності та український національний рух в роки ІІ Світової війни; «живий ланцюг» 21 січня 1990 року – крок до незалежності України; ідея української національної соборної держави і сучасні реалії.

На завершення засідання заступник голови райдержадміністрації Петро Філюк зауважив: «Свобода, Незалежність, Соборність - це ті неперехідні цінності, які завжди були, є і будуть шановані в Україні. Ми маємо робити все належне для їх зміцнення, адже на них збудовано фундамент Української держави».

Опісля було здійснено покладання корзини квітів до пам’ятного знаку борцям за волю та незалежність України.

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт