Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради

11Цикл нарад щодо реалізації інвестиційних програм і проектів розвитку в 2017 році, що покликані підвищити рівень соціально-економічного розвитку Волині, продовжується. Чергова робоча нарада в голови облдержадміністрації Володимира Гунчика відбулася сьогодні, 24 січня 2017 року, за участю представників профільних управлінь облдержадміністрації. Взяли участь в обговоренні порядку подачі проектних заявок, їх перегляді та аналізі окремих об’єктів народний депутат України Ігор Лапін та помічник народного депутата Сергія Мартиняка Олександр Пиза.

 

Під час наради окреслили основні завдання роботи виконавчої влади спільно з народними депутатами. Відтак, у найкоротший термін сформують реєстри із виділеними об’єктами загальнообласної ваги; визначать об’єми робіт по об’єктах незавершеного будівництва, що підпадають під фінансування через депутатські кошти соціально-економічному розвитку, надана допомога сільським, селищним, районним та міським радам в питаннях опрацювання пропозицій, в частині підготовки проектно-кошторисної документації, технічної експертизи, аби до кінця лютого поточного року мати сформовані реєстри та подати їх на затвердження.

За словами Володимира Гунчика, нарада була постановчою та покликана вирішити ряд завдань, окреслених перед владою усіх рівнів. Важливим питанням залишається й налагодження співпраці депутатів та громадськості, врахування інтересів обох сторін.
Стратегічною помилкою 2016 року Володимир Петрович назвав зосередження уваги влади та народних депутатів, їх представників на органах місцевого самоврядування. Відтак, під час підготовки проектів виникав ряд незначних помилок і часто доводилося вносити зміни до уже прийнятих рішень. Аби уникнути такої проблеми у 2017 році та акумулювати усі сили для ефективної реалізації інвестиційних проектів, напрацювали наступну схему роботи.

Відтак, Володимир Гунчик наголосив: у 2017 році потрібно впорядкувати об’єкти обласної комунальної власності, залучивши кошти місцевих бюджетів, адже це заклади загальнообласного значення.
Усі пропозиції, щодо проектів розвитку в округах, розглядатиме виконавча влада на місцях разом із народними депутатами та їх помічниками. Зауваження та напрацювання надаватимуться депутатам для подальшої роботи.
Зокрема, керівник найвищої виконавчої гілки влади в області вважає, що цьогоріч кожен округ зможе розраховувати орієнтовно на суму в 10 млн гривень.

– Аналізуючи ситуацію минулого року, я вважаю, що 10 млн гривень для початку на кожен округ – це та сума, що дає можливість нам створити пріоритети по об’єктах, які визначатимуть команди народних депутатів та місцеві структури влади. Опрацьовуватимуть надані пропозиції спільно з розпорядниками коштів облдержадміністрації та районними структурами влади, – резюмував Володимир Гунчик.

Наголосив Володимир Петрович і на тому, що структури облдержадміністрації, районні державні адміністрації виступають лише дорадчим органом та надають відповідні рекомендації, які можуть стосуватися об’єктів незавершеного будівництва, перехідні, об’єкти соціальної інфраструктури, що є особливо важливими для декількох суміжних районів та округів, проте є соціально вагомими для усіє області.

– Я буду звертатися до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, народних депутатів, та ініціювати подібні звернення від них, з проханням максимально пришвидшити початок фінансування об’єктів соціально-економічного розвитку за рахунок Державного бюджету не пізніше кінця першого кварталу 2017 року, – зауважив Володимир Петрович.
Така позиція голови облдержадміністрації зумовлена бажанням уникнути не освоєння виділених коштів та завершити усі роботи по запланованих об’єктах на поточний рік вчасно.

Свої пропозиції, щодо плану роботи владних відомств на 2017 рік висловив і присутній на нараді народний депутат України Ігор Лапін. Депутат зауважив про тісну співпрацю своєї команди із органами місцевого самоврядування, зокрема, з Луцьким міським головою Миколою Романюком. Відтак, Ігор Олександрович звернув увагу на підтримку волинських військових, зокрема, створення соціально-реабілітаційний центр для військових, в якому діятиме необхідна програма реабілітації для тих, хто побував у зоні бойових дій. Таку пропозицію депутата присутні на нараді підтримали.

Загалом же, Володимир Гунчик наголосив: у 2017 році потрібно впорядкувати об’єкти обласної комунальної власності, залучивши кошти місцевих бюджетів, адже це заклади загальнообласного значення.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт