Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради

IMG 0028В районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відбулося засідання районної постійно діючої консультативної робочої групи з питань координації надання медико-психологічної підтримки учасникам антитерористичної операції та членам їхніх сімей, яка створена з метою фізичної реабілітації, соціальної та емоційної адаптації військовослужбовців, котрі були мобілізовані в зону проведення АТО, членів їхніх родин.

Війна приносить не лише фізичні, а й душевні травми. Хлопці повертаються із зони бойових дій з іншим світосприйняттям. У них відбувається переоцінка цінностей. Їм важко. Там – страждання, смерть, страх, біль. Тут – люди одружуються, народжують дітей, посміхаються, розважаються, працюють, просто живуть звичним життям. Хлопці можуть відчувати образу, зраду, відчай, розчарування. Можливі руйнівні сценарії: алкоголізм, наркоманія, суїцидальні наміри.

– З огляду на це психологічна допомога учасникам АТО та їхнім родинам є надзвичайно важливою. Аби витримати стрес та адаптуватися до мирного життя, їм потрібна підтримка, – наголосив Петро Філюк, заступник голови районної державної адміністрації, голова робочої групи.

Петро Муравчук, директор РЦСССДМ, поінформував про організацію соціальної роботи із родинами воїнів АТО. Станом на 20.01.2017 року на обліку РЦСССДМ перебуває 211 сімей учасників АТО (в яких виховується 179 дітей). Він зазначив, що нерідко підтримки потребують не тільки самі воїни, а й члени їхніх сімей, адже повернення солдата з війни – це ще й стрес для всієї родини, оскільки іноді на негативні зміни, котрі відбуваються з людиною, родичі реагують безпорадністю, відчаєм, почуттям провини. У результаті – конфлікти, насильство, розлучення.

Психолог РЦСССДМ Оксана Коржан проводить соціальну роботу з воїнами АТО, членами їх сімей, вивчає потреби цих родин, надає психологічну допомогу, підтримку в подоланні посттравматичного стресового розладу, наслідки якого можуть відчуватися протягом тривалого періоду, запобігає виникнення ретравматизації учасників АТО.

Також на засіданні обговорювалися питання, пов’язані із наданням комплексу медичних послуг учасникам АТО. Зокрема, головний лікар Старовижівської ЦРЛ Тетяна Свіржевська повідомила, що в 2016 році стаціонарно проліковано 16 учасників АТО, з них 9 осіб в терапевтичному відділенні, 5 – в неврологічному і 2 – в хірургічному. Окрім того, надавалася медична допомога 47 членам сімей учасників АТО.

Медичне обслуговування цієї категорії населення здійснює також КЗ «Старовижівський центр первинної медико-санітарної допомоги». Так, медичним оглядом упродовж 2016 року охоплено 130 учасників бойових дій, амбулаторне лікування отримали 84 особи. У госпіталь для ветеранів війни направлено 11 учасників бойових дій.

Про організацію забезпечення санаторно-курортного лікування учасників АТО розповіла Людмила Свіріда, заступник начальника управління соціального захисту населення. Вона повідомила про порядок отримання путівок, а також поінформувала щодо можливостей оздоровлення дітей із цих сімей.

Головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту Старовижівської РДА Оксана Хлопук ознайомила з результатами соціальної роботи із дітьми учасників АТО. У дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах району навчається 63 дитини із сімей воїнів АТО. Усі дошкільнята забезпечені безкоштовним харчуванням, у школах учні, батьки яких є учасниками АТО, харчуються за рахунок коштів, виділених з районного бюджету. Оздоровленням та відпочинком у 2016 році охоплено 35 дітей цієї категорії. Також відділом освіти, молоді та спорту активізовано волонтерську діяльність школярів (збір мішків для укріплення військової частини у смт Луків, акція «Посилка на фронт», благодійний ярмарок-продаж «На допомогу воїнам АТО» та ін.), запроваджено навчально-виховні, інформаційно-просвітницькі заходи із вшанування і збереження історичної пам’яті.

Директор РЦЗ Віталій Павлов розповів про сприяння у працевлаштуванні демобілізованим військовослужбовцям. За січень-грудень 2016 року послугами центру зайнятості скористалися 58 осіб, яким було надано статус безробітного та призначена виплата допомоги по безробіттю. Четверо осіб проходили професійне навчання, 11 – брали участь у громадських роботах, 16 учасників АТО працевлаштовано, троє отримали виплату допомоги по безробіттю одноразово для відкриття підприємницької діяльності.

Участь в обговоренні питань взяла головний спеціаліст командування Старовижівського районного військового комісаріату Ольга Зубок, яка додала, що працівниками РВК здійснюється облік військовослужбовців, котрі брали участь в антитерористичній операції, також їм надається допомога щодо оформлення статусу учасника бойових дій.    

Насамкінець Петро Філюк наголосив на важливості проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед демобілізованих воїнів стосовно одержання послуг та пільг, передбачених на законодавчому рівні. У цьому плані важливою є ефективна взаємодія всіх суб’єктів соціальної роботи, які працюють із учасниками АТО та членами їхніх сімей. Також на засіданні було затверджено план роботи районної постійно діючої консультативної робочої групи з питань координації надання медико-психологічної підтримки учасникам антитерористичної операції та членам їхніх сімей на 2017 рік.

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт