Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради

7c1e53ed f221 4ac5 99c6 ceba2d3ff796Аби забезпечити стабільну роботу об’єднаної енергетичної системи України та запобігти виникненню дисбалансу між виробництвом та споживанням електричної енергії через блокування вантажних перевезень енергетичного вугілля антрацитової групи, Уряд прийняв рішення запровадити надзвичайні заходи на ринку електричної енергії.

Відтак, 15 лютого 2017 року Кабінет Міністрів України видав розпорядження № 103-р «Про вжиття тимчасових надзвичайних заходів на ринку електричної енергії», котре діятиме упродовж місяця, а саме – до 17 березня цього року.

Зазначеним документом обумовлене застосування графіків погодинного відключення електричної енергії кінцевим споживачам, або ж так звані «віялові відключення», розширено повноваження центрального диспетчера Національної енергетичної компанії «Укренерго». Нині він має право відключати електроенергію при дефіциті потужностей в енергосистемі, а також у ручному режимі регулювати вироблення електроенергії кожною ТЕС зокрема.

Не відкидають можливості задля економії споживання антрацитового вугілля переходу блоків АЕС на роботу в режимі тижневого маневрування. Це означає, що часткове розвантаження відбуватиметься у п’ятницю, а відновлення повної потужності – у понеділок. Завдяки реалізації зазначених ініціатив Міністерство енергетики та вугільної промисловості України очікує, що частка АЕС у сумарному виробництві збільшиться із 57 до 61 відсотка.

Про те, що відбуватиметься у Волинському регіоні, розповів у коментарі начальник житлово-комунального господарства обласної державної адміністрації Андрій Пиріг:

– Ми пропонуємо керівникам підприємств долучитись до заходів, що спрямовані на забезпечення стійкості функціонування енергосистеми. Необхідно розглянути питання щодо можливості перенесення роботи персоналу однієї зі змін – першої чи другої – на нічні години доби або відкоригувати графіки праці, щоб розвантажити пікові години. У разі ж безперервного циклу роботи, слід розробити заходи щодо самостійного зниження навантаження у період із 08.00 до 22.00, а також розглянути можливість використання  власних джерел живлення, включно з альтернативними.

На сьогоднішній день, як повідомили у ПАТ «Волиньобленерго», відключень електроенергії в області не передбачається. Разом із тим, Волинські енергетики просять керівництво підприємств, що діють на території регіону, в найкоротший термін розробити та застосувати необхідний комплекс заходів щодо зниження навантаження. По тому ж – повідомити про це письмово ПАТ «Волиньобленерго».

Разом із тим, оскільки найбільшим споживачем електроенергії в області є населення, енергетики звертаються до мешканців Волині з проханням поставитись із розумінням до ситуації, що на разі склалася в електроенергетиці, а відтак – особливо обмежити споживання цього ресурсу у вечірні та ранкові години.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт