Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради

IMG 0122Кожній дитині потрібно надати можливість повністю реалізувати свій потенціал, забезпечити належне фізичне та психічне здоров’я, доступ до отримання якісної освіти, безпечне життя, позитивні емоції, відчуття того, що її люблять. Тільки родина здатна задовольнити основні потреби дитини, створити якнайкращі умови для її всебічного розвитку. Якщо відсутня можливість для дитини жити у рідних батьків, то найкраща альтернатива – усиновлення/удочеріння, прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу.

У Старовижівському районі успішно функціонують 7 прийомних сімей та 1 дитячий будинок сімейного типу. Однією із основних форм роботи з цими родинами є проведення засідання груп взаємопідтримки, які дають змогу визначити запити та потреби кожної сім’ї, стан виховання та утримання дітей, спланувати подальші кроки роботи. 23 лютого організована чергова зустріч із 10 прийомними батьками та батьками-вихователями.

Головною метою заходу було здійснення соціальної підтримки, попередження виникнення обставин, котрі перешкоджають функціонуванню прийомних сімей та дитячого будинку сімейного типу, підтримання емоційного стану батьків, отримання нових знань щодо методів та стилів виховання.

Директор РЦСССДМ Петро Муравчук здійснив аналіз соціального супроводження прийомних сімей та зазначив, що робота із цими родинами – один із пріоритетних напрямів діяльності центру. Він вкотре подякував батькам за їхню чуйність, доброту, милосердя, нелегку щоденну працю, завдяки яким діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, отримали можливість зростати у сім’ї, де є люблячі тато й мама.

Прийомні батьки та батьки-вихователі мали також гарну можливість отримати консультацію завідувача пологового відділення Старовижівської ЦРЛ Світлани Ющик, яка висвітлила проблеми статевого виховання та підготовки до сімейного життя дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського виховання.

З учасниками заходу обговорили питання, пов’язані із організацією навчального процесу дитини. Психолог РЦСССДМ Оксана Коржан розповіла учасникам засідання про основні методи заохочення та покарання у сімейному вихованні, також з прийомними батьками та батьками-вихователями проведено анкетування на цю тематику.

По закінченні заходу директор центру зауважив, що, звичайно, у кожного з батьків є свої труднощі і проблеми, щоденна нелегка кропітка праця, спрямована на забезпечення належних умов, однак, попри все, вони знаходять у собі сили виховувати дітей і, по суті, роблять шляхетну справу – дарують дитині шанс виховуватися у повноцінній, благополучній сім’ї, де діти, їхні потреби та запити – завжди на першому місці.

Районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді принагідно нагадує: усі, хто має бажання взяти на виховання дитину у свою родину, можуть звертатися за детальною інформацією та консультацією до РЦСССДМ.

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт