Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради

DSC0915428 лютого в залі засідань відбулася колегія райдержадміністрації, яку проводив голова райдержадміністрації Анатолій Бринчук.

У засіданні колегії взяли участь керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, завідувачі секторів, начальники відділів апарату райдержадміністрації, керівники центральних підрозділів виконавчої влади, голова районної ради, голови сільських, селищних рад, окремі керівники підприємств, установ та організацій району

Основними питаннями, які розглянули на засіданні колегії були

1. Про підсумки виконання Програми економічного і соціального розвитку району за 2016 рік.

2. Про підсумки виконання бюджету району за 2016 рік.

Доповідаючи по першому питанню начальник управління інвестицій та регіонального розвитку районної державної адміністрації Яцунік Олександр Борисович детально зупинився на проблемах і реаліях господарського життя району. Зокрема, він проінформував про наступне:

Упродовж 2016 року зусилля структурних підрозділів районної державної адміністрації,   місцевого   самоврядування спрямовувались на виконання державних і прийнятих місцевих програм,   територіальних та районного бюджетів.

             Районній державній адміністрації, територіальним громадам,   суб’єктами господарської діяльності в основному вдалося забезпечити виконання   завдань передбачених Програмою   економічного і соціального розвитку Старовижівського району на 2016 рік, профінансувати основні заходи   регіональних та районних програм.

   Обсяги виробництва промислової продукції склали 27.5 млн. грн., що на 8 відсотків більше попереднього року. Підприємствами району реалізовано продукції на суму понад 25.0 млн. грн.,   більше половини   відправлено на експорт.   Підприємствами енергетичної галузі вироблено 2250 тонн гранул з тирси та 1850 тонн брикету паливного, четверту частину   продукції   реалізовано на експорт.

   Продукція сільського господарства склала понад 23 відсотки у загальному обсязі товарного виробництва району, а   надходження по сплаті податків і зборів аграріїв до зведеного бюджету району майже 15 відсотків.

            У 2016 році аграрні підприємства зібрали зернових і зернобобових культур на площі 3755 га, намолочено 10.4 тис. тонн зерна, що складає 108.9 відсотків до минулого року. Найвища врожайність ярого ячменю та ярої пшениці – по 37 та 36 ц/га. Намолочено по 30 ц/га озимих зернових, з них пшениця – 34, ячмінь- 32, жито -22.1 ц/га. Зібрано озимий ріпак на площі 912 га, валовий збір склав 1.7 тис.тонн, або майже в два рази більше минулого року (191.6%), накопано 189 тонн картоплі, що більше, ніж у два рази порівняно до минулого року (239.7%). Валовий збір сої склав 1.4 тис. тонн з площі 686 га, грчиці 31 тонну з плащі 245 га.

         Цьогоріч досягнуто найкращі врожаї   Ф/Г «Олко», «Веремчук» - ярого ячменю - 57 ц/га, озимого ячменю – 50 ц/га, вівса -32 ц/га. На землях району СТзОВ «Ратівські аграрії» та   «Облапське» отримали відповідно по 49.4 та 53.6 ц/га озимої пшениці. Найкращі врожаї жита виростили ТОВ ВВ «Агро» та Ф/Г «Росинка» по 27.4 та22.5 ц/га.

       Під урожай 2017 року посіяно озимини на площі 3829 га , в тому числі 561 га оз. ріпаку, 985 га жита, 894 га пшениці, 643 га тритикале, 746 га ячменю. Строки посіву дещо запізні із-за погодніх умов, посіяно оз. ріпаку на 359 га менше м.р.

     Збільшується використання землі під садівництво та ягідництво. У 2016 році посаджено 6 га малини фермерським господарством «Владника».

     В галузі тваринництва району станом на 1 січня 2017 року в господарствах налічувалось 590 голів ВРХ (в тому   числі   322 голів корів) та 408 голів свиней.

       Динаміка чисельності поголів’я великої рогатої худоби станом на 01.01.2017 року, порівняно до 01.01.2016 року є негативною так як поголів’я ВРХ зменшено на 78 гол.

     Питома вага корів у поголів’ї ВРХ складає 54,5 відсотків. Корови молочного напрямку складають 21.1 відсоток до всього поголів’я корів.

         За 2016 рік сільськогосподарськими підприємствами району реалізовано 1097 цнт м’яса, вироблено 1663 цнт молока, надій на 1 корову становить 2268 кг, що на 16.8 відсотків більше показника минулого року

Найбільша вагома складова виробництва сільськогосподарської продукції і надалі належить особистим селянським господарствам. Залишається проблема неефективних та неконкурентоспроможних особистих селянських господарств.

Для підтримки аграріїв розроблена та фінансувалася у 2016 році Комплексна програма розвитку сільських територій Старовижівського район

Зокрема, надано дотації 61 власнику особистого селянського господарства на утримання трьох і більше корів на суму 59 тис.700 гривень, з них з районного бюджету 29 тис. 850 гривень. Використано лише 63 відсотки коштів, передбачених бюджетами.

Отримали дотацію за посів жита   5 господарств в сумі 180тис.144 грн., з них з районного бюджету 90 тис. 072 грн., за посів гречки 1 господарство -19 тис. 856 грн., з них 9 тис. 928 грн. з районного бюджету (слайд).

Сьогодні агропромисловий комплекс набирає напрямки діяльності, які мало представлені в районі, сільські домогосподарства розглядають можливість вирощувати на сільськогосподарських землях культури нові у сільськогосподарському виробництві району, розширюють площі вирощування ягідних культур.

Державна політика за підтримки місцевого самоврядування спрямована на перехід сільських домогосподарств до моделі фермерських господарств, приватних сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.

У 2017 році передбачається державна підтримка: дотація власникам ОСГ, що утримують три і більше корів та сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам – часткове відшкодування вартості холодильного, пакувального, сортувального, сушильного, технологічного та допоміжного обладнання з переробки плодоовочевої продукції, вартості техніки для обробітку землі.

       На конкурсних засадах у 2017 році передбачена поворотна фінансова підтримка фермерських господарств, за бюджетною програмою «Надання кредитів фермерським господарствам» за рахунок коштів Державного Фонду через Волинське відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств.

        В умовах формування спроможних територіальних громад важливим залишається питання залучення інвестицій в агропромисловий комплекс. Наявний природний потенціал району, значна кількість земель, що не обробляються сприяє пошуку вітчизняних та міжнародних інвесторів. Робота в цьому напрямку передбачає не лише формування сприятливого бізнес клімату в районі, а і постійну промоцію себе як надійних партнерів для ведення бізнесу. Тому сьогодні   агропромисловий комплекс розглядається як платформа суттєвого залучення інвестицій.

Одним з основних пріоритетів економічного і соціального розвитку є залучення в соціальну сферу коштів інвестиційних фондів та державних цільових програм.

   Проводилась активна робота по реалізації інвестиційних проектів місцевих громад району в рамках Проекту Європейського Союзу "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІІ",   продовжується робота із залучення коштів державного Фонду регіонального розвитку, обласного і місцевих бюджетів на реалізацію інвестиційних проектів в соціальній сфері.

У 2016 році пройшов конкурсний відбір інвестиційний проект щодо реконструкції приміщення інтернату під дошкільний навчальний заклад в с. Кримне кошторисною вартістю будівництва 3624.833 тис. гривень. Наразі об’єкт в стадії завершення.

Районною державною адміністрацією вживалися заходи щодо залучення співфінансування на інвестиційні проекти по будівництву та реконструкції у 2016 році закладів соціальної інфраструктури:

   - будівництво загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. на 198 учнів в с. Любохини, залишкова вартість будівництва – 50782.5 тис. гривень. Для співфінансування робіт з обласного та районного бюджетів у 2016 році спрямовано кошти в сумі 2.5 млн. гривень.

- реконструкція будівлі "Школа мистецтв" під дошкільний навчальний заклад "Дзвіночок" с.Дубечне, загальна вартість будівництва - 5 894,8 тис. грн.;

- реконструкція дошкільного навчального закладу в с. Смолярі, кошторисною вартістю 5615.485 тис. грн.

Крім того окремі  івестиційні проекти були враховані при розподілі субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій. В цілому постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.2016 № 395 передбачено 8279.5 тис. грн., на реконструкцію та будівництво окремих об’єктів:

- встановлення шатрової покрівлі на лікувальному корпусі центральної районної лікарні, смт.Стара Вижівка - 990 тис. грн.;

- реконструкція інтернату загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня під дошкільний навчальний заклад с. Сереховичі - 4.626 млн. грн.

  

- будівництво дитячо- спортивного майданчика, с.Смідин - 139.8 тис. грн.;

- капітальний ремонт приміщення будинку культури по вул. Незалежності, 25 с.Смідин - 1597.4 тис. грн.;

- будівництво дитячо- спортивного майданчика, с. Паридуби -   21.0 тис. грн.;

- капітальний ремонт будинку культури - 200.0 тис. грн. і 90.0 тис.грн. на придбання меблів для ДНЗ та твердопаливного котла для загальноосвітньої школи с. Рудня.

          Протягом січня-грудня 2016 року послугами служби зайнятості скористались 2531 особа. Станом на 1 січня 2017 року чисельність осіб на обліку – 441 безробітних громадян (на 1 січня 2016 – 370 осіб), з них: жінки – 36%, молодь – 33%. За звітний період працевлаштовано 904 особи, з них 507 безробітних.

   Взяли участь у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру – 353 безробітних.

     Важливим джерелом поповнення трудових ресурсів району є залучення до активної діяльності осіб з обмеженими можливостями, тому центром зайнятості велика увага приділяється роботі з цією категорією громадян. Так, протягом звітного періоду на обліку перебувала 32 особи з обмеженими можливостями. Спостерігається тенденція до збільшення звернень зазначеної категорії осіб до центру зайнятості (у відповідному періоді 2015 року за послугами звернулись 29 осіб з обмеженими можливостями).

           В результаті започаткування власної справи в районі створено 58 нових робочих місць.

Основними завданнями органів виконавчої влади було забезпечення реалізації в районі державної політики у сфері соціально - трудових відносин, оплати і належних умов праці, зайнятості, трудової міграції, пенсійного забезпечення, соціального захисту та соціального обслуговування населення.

            Про підсумки виконання бюджету району проінформували: Павлова Раїса Дмитрівна – начальник управління фінансів районної державної адміністрації та Мержвинський Валерій Юрійович – начальник Старовижівського відділення Ратнівської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Волинській області.

            Протягом 2016 року до зведеного бюджету району надійшло 226216,9 тис.грн. податків, зборів та інших обов’язкових платежів з урахуванням міжбюджетних трансфертів, що на 45386,8 тис.грн. або на 25,1 відсотка більше, ніж за минулий рік.

           Бюджет району за доходами загального (26205,3 тис.грн.) та спеціального (4991,4 тис.грн) фондів (без трансфертів з державного бюджету) у звітному періоді виконано на 115,7 відсотка, понад план одержано 4239,2 тис. грн. доходів.

          За 2016 рік доходна частина загального фонду зведеного бюджету району без

урахування міжбюджетних трансфертів виконана на 118,7 відсотка, при плані 22072,0 тис.грн. фактично надійшло 26205,3 тис. грн., додатково отримано 4133,3 тис.грн. Порівняно з 2015 роком доходи місцевих бюджетів зросли на 8851,8 тис.грн., або на 48,4 відсотка.

           Доходну частину загального фонду бюджету виконали всі сільські, селищний та районний бюджети. Районний бюджет виконано на 110,7 відсотка, понад план надійшло 1483,0 тис.гривень.

                   Виконання місцевих бюджетів району у 2016 році     (тис.грн.)

Назва бюджету Всього (без урах. трансф.)  
 
Уточ.пл. Факт % викон. Різн.  
Бюджет Старовижівського р-ну 13799,8 15282,8 110,7 1483,0  
Бюджет селища Стара Вижівка 2692,0 4567,1 169,7 1875,1  
Бюджет с. Буцин 260,6 350,2 134,4 89,6  
Бюджет с. Глухи 218,9 223,6 102,2 4,7  
Бюджет с. Дубечне 717,3 809,4 112,8 92,0  
Бюджет с. Журавлине 163,8 166,9 101,9 3,1  
Бюджет с. Кримне 574,1 634,4 110,5 60,3  
Бюджет с. Любохини 208,8 235,0 112,6 26,3  
Бюджет с. Мизове 291,0 336,6 115,7 45,6  
Бюджет с. Hова вижва 223,9 249,5 111,4 25,6  
Бюджет с. Поліське 287,2 299,1 104,1 11,9  
Бюджет с. Рудня 92,9 93,5 100,7 0,6  
Бюджет с. Седлище 157,1 174,1 110,8 17,0  
Бюджет с. Секунь 176,4 199,0 112,8 22,6  
Бюджет с. Сереховичі 670,6 832,6 124,2 162,0  
Бюджет с. Смідин 609,7 678,2 111,2 68,5  
Бюджет с. Галина воля 196,0 235,1 119,9 39,1  
Бюджет с. Соколище 238,9 311,4 130,4 72,5  
Бюджет с. Солов`ї 216,2 240,7 111,3 24,5  
Бюджет с. Стара гута 169,0 174,2 103,1 5,2  
Бюджет с. Синове 107,8 111,9 103,8 4,1  
Всього: 22072,0 26205,3 118,7 4133,3  

        Забезпечено виконання всіх запланованих видів доходів.

         Серед податків найбільшу питому вагу в загальній сумі податкових надходжень становить податок на доходи фізичних осіб – 53,8 відсотка, плата за землю – 14,7 відсотка, єдиний податок – 12,0 відсотка, акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – 9,2 відсотка .

           Податку на доходи фізичних осіб надійшло 14089,2 тис.грн., або 110,4 відсотка до запланованого з урахуванням змін на рік, в тому числі від заготівлі ягід та грибів – 643,5 тис.грн. У порівнянні з минулим роком надходження податку на доходи фізичних осіб збільшились на 5011,2 тис.грн., в тому числі від заготівлі ягід та грибів - 323,7 тис.грн.

             Надходження плати за землю складає 3859,6 тис.грн. із запланованих з урахуванням змін 3038,5 тис.грн., що становить 127,0 відсотка. В цілому по району збільшились надходження в порівнянні з минулим роком на 855,2 тис.грн.

Динаміка виконання плати за землю                                         (тис.грн.)

Назва бюджету Плата за землю  
Фактично одержано Відхилення у відсотках Відхилення в тис. грн.                                 (+;-)  
на                             01.01.2016 року на                           01.01.2017 року  
 
 
Бюджет селища Стара Вижівка 806,6 774,6 96,0 -32,0  
Бюджет с. Буцин 110,9 175,8 158,5 64,9  
Бюджет с. Глухи 58,9 53,4 90,7 -5,5  
Бюджет с. Дубечне 262,2 349,5 133,3 87,3  
Бюджет с. Журавлине 64,4 81,9 127,2 17,5  
Бюджет с. Кримне 167,8 196,9 117,3 29,1  
Бюджет с. Любохини 19,1 37,9 198,4 18,8  
Бюджет с. Мизове 138,8 237,9 171,4 99,1  
Бюджет с. Hова вижва 12,7 29,8 234,6 17,1  
Бюджет с. Поліське 209,4 242,0 115,6 32,6  
Бюджет с. Рудня 7,5 18,8 250,7 11,3  
Бюджет с. Седлище 43,7 97,8 223,8 54,1  
Бюджет с. Секунь 61,8 77,9 126,1 16,1  
Бюджет с. Сереховичі 379,9 514,0 135,3 134,1  
Бюджет с. Смідин 328,3 452,8 137,9 124,5  
Бюджет с. Галина воля 75,7 137,2 181,2 61,5  
Бюджет с. Соколище 71,8 141,0 196,4 69,2  
Бюджет с. Солов`ї 100,4 136,6 136,1 36,2  
Бюджет с. Стара гута 46,0 53,0 115,2 7,0  
Бюджет с. Синове 38,5 50,8 131,9 12,3  
Всього 3004,4 3859,6 128,5 855,2  

           Надходження єдиного податку склали 3154,6 тис.грн., при призначенні 2501,8 тис.грн., що становить 126,1 відсотка. В порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження збільшилися на 1158,8 тис.грн. по всіх сільських та селищній радах.

      Надходження єдиного податку в порівнянні з минулим роком.   (тис.грн.)

Назва бюджету Єдиний податок
станом на 01.01.2016 станом на 01.01.2017 % росту Відхилення
Бюджет селища Стара Вижівка 753,3 1149,9 152,7 396,6
Бюджет с. Буцин 47,5 72,6 152,6 25,0
Бюджет с. Глухи 66,2 75,7 114,3 9,5
Бюджет с. Дубечне 180,2 353,3 196,0 173,1
Бюджет с. Журавлине 45,9 72,1 156,9 26,1
Бюджет с. Кримне 101,5 164,2 161,8 62,7
Бюджет с. Любохини 52,2 86,8 166,1 34,5
Бюджет с. Мизове 30,7 88,4 288,3 57,8
Бюджет с. Hова вижва 103,2 144,1 139,7 41,0
Бюджет с. Поліське 9,4 10,9 115,8 1,5
Бюджет с. Рудня 9,8 10,5 107,2 0,7
Бюджет с. Седлище 27,3 35,6 130,2 8,2
Бюджет с. Секунь 79,9 112,9 141,2 33,0
Бюджет с. Сереховичі 182,2 247,3 135,8 65,2
Бюджет с. Смідин 92,2 158,5 171,8 66,3
Бюджет с. Галина воля 45,8 66,1 144,2 20,2
Бюджет с. Соколище 96,1 153,4 159,6 57,3
Бюджет с. Солов`ї 26,3 54,5 207,4 28,2
Бюджет с. Стара гута 30,2 75,9 251,5 45,7
Бюджет с. Синове 15,7 21,9 139,4 6,2
Всього: 1995,8 3154,6 158,1 1158,8

           В порівнянні з минулим роком збільшилися надходження акцизного податку з реалізації суб`єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів на 768,9 тис.грн., тобто, надійшло даного платежу 2399,4 тис.грн., в тому числі від заправки – 1996,8 тис.грн.

         Бюджетом району отримано рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів 684,5 тис.грн., що менше надходжень минулого року на 4,6 тис.грн., в тому числі від заготівлі ягід та грибів - 238,2 тис.грн. (що більше надходжень минулого року на 116,1 тис.грн.)

         Крім того, до бюджету району надійшло податку на прибуток – 33,8 тис.грн., податку на нерухоме майно – 390,3 тис.грн., транспортного податку – 25,0 тис.грн, туристичного збору – 0,5 тис.грн., частини чистого прибутку – 2,6 тис.грн., адміністративних штрафів – 16,2 тис.грн., плати за надання адміністративних послуг – 197,8 тис.грн., плати за розміщення тимчасово вільних коштів – 880,2 тис.грн., надходження від орендної плати за користування цілісним майновим комплексом та іншим майном –52,7 тис.грн., державного мита – 73,3 тис.грн, інших надходжень – 338,7 тис.грн., коштів від реалізації безхазяйного майна – 7,2 тис.грн. та орендної плати за водні об’єкти – 0,5 тис.грн.

         По доходах спеціального фонду (без урахування обсягів міжбюджетних трансфертів) план з урахуванням змін виконано на 102,2 відсотка або понад планові показники з урахуванням змін надійшло 77,6 тис.грн.

         За 2016 рік до бюджету розвитку залучено 765,1 тис.грн., що становить 126,7 відсотка до річного плану з урахуванням змін. Зокрема, коштів від пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту надійшло 83,5 тис.грн., коштів від продажу земель несільськогосподарського призначення – 89,5 тис.грн, коштів від відчудження майна - 592,1 тис.грн.

Власних надходжень бюджетних установ отримано 3880,7 тис.грн. із затверджених по бюджету з урахуванням змін на рік 3959,0 тис.грн. Порівняно з 2015 роком збільшилися надходження на 746,0 тис.грн.

            Протягом 2016 року район отримав стовідсотково базову дотацію з державного бюджету, а це 12370,4 тис.грн., стабілізаційну дотацію в сумі 2155,9 тис.грн. Субвенцій з державного бюджету отримано в сумі 178524,9 тис.грн., в тому числі: освітньої субвенції в сумі 52760,8 тис.грн., медичної субвенції 18832,6 тис.грн., на соціально-економічний розвиток окремих територій 3550,6 тис.грн. та 103380,9 тис.грн. інших субвенцій.

         Видаткова частина загального фонду місцевих бюджетів виконана на 96,6 відсотка до уточненого бюджетного призначення на рік. Протягом звітного періоду здійснено видатків на 206831,8 тис.грн., що на 35136,2 тис.грн більше ніж за минулий рік.

 З усіх питань, що були розглянуті на засіданні, прийнято відповідні рішення.

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт