Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради

153209

Позаяк однією із провідних галузей економіки Волині є аграрний сектор, органи виконавчої влади області максимально сприяють його розвитку. Відтак, днями відбулася робоча зустріч за участю директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Юрія Горбенка та представників ГРУ ПАТ КБ “Приватбанк” щодо забезпечення фінансовою підтримкою малого та середнього агробізнесу регіону.

Під час зустрічі обговорили діючі ефективні програми фінансування невеликих агрогосподарств. Зокрема, про можливість аграріїв скористатися програмою “АгроКУБ” та отримати в кредит до 500 тисяч гривень на 12 місяців. Зауважимо, що при цьому позичальники отримують кредитні канікули на перші 6 місяців користування коштами. Тобто, півроку клієнти сфери агробізнесу виплачують тільки відсотки, решту часу – суму боргу з відсотками рівними частинами.

Разом із тим, успішно діє програма фінансового лізингу сільськогосподарської техніки. Лізинг надається на строк до 3-х років погашення кредиту, при цьому техніка, що закупляється, виступає як застава.

Крім цього, ПриватБанк укладає партнерські угоди з реалізаторами техніки. На Волині прикладом цього є угода, укладена з ПП Бартощук (http://agrovolyn.com/news.php?id=523), за умовами якої покупці сплачуватимуть лише 1% річних за перший рік користування лізингом.

По тому ж, представникам ПриватБанку презентували програми пільгового кредитування, що фінансуються з обласного бюджету в рамках Комплексної програми розвитку АПК Волинської області на 2016-2020 роки. Згідно зі стратегічним документом, відшкодовуються відсотки кредитів комерційних банків у національній валюті (до 2-х облікових ставок НБУ), взятих для:

– будівництва і реконструкції міні-доїльних залів або молокопроводів (для фермерських господарств та сімейних фермерських господарств);

– будівництва та реконструкції картопле-, овоче- та фруктосховищ та об’єктів переробки плодоовочевої продукції (для суб’єктів господарської діяльності);

– будівництва (облаштування) забійних цехів (для суб’єктів господарської діяльності);

– придбання тракторів потужністю не більшою 1,4 тягового класу та причіпного інвентарю до них (для фермерських господарств, в обробітку яких до 50 га землі та особистих селянських господарств);

– започаткування агробізнесу в сільській місцевості (молодим особа до 35 років).

Слід наголосити, що цього року обласним бюджетом передбачено 600 тисяч гривень на виконання перерахованих програм. Окрім цього, діятиме програма пільгового кредитування з державного бюджету.

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт