Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради

17349290 1271796236201684 329874682 oБудівництво храму – справа хороша та відповідальна. Особливо, коли мова йде про церкву, де вшановуватимуть пам’ять волинських Героїв, які загинули, захищаючи Схід країни від ворога. Аби напрацювати план конкретних дій щодо реалізації будівництва храму Всіх Святих землі Волинської в місті Волноваха Донецької області, відбулось засідання робочої групи під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Сергія Кошарука сьогодні, 16 березня 2017 року. 

За словами митрополита Луцького та Волинського Української Православної Церкви Київського Патріархату Михаїла, ідея будівництва храму виникла через трагедію загибелі воїнів 51-ї бригади під Волновахою. Волонтери, представники церкви й усі небайдужі відвідали місце бою, а невдовзі встановили хрест та постамент із табличкою, де вказані імена вбитих солдатів. Після укладання договору співпраці між містами Луцьк та Волноваха, священнослужитель озвучив думку будівництва храму, де б, в першу чергу місцеві жителі та військові, могли зрозуміти духовну єдність Сходу та Заходу України. Адже, основна мета – об’єднати місцеве населення навколо української ідеї, а не культової споруди. Згодом розпочали реалізацію задуманого, використовуючи благодійні пожертви волинських парафіян.

–  Ми вже зареєстрували громаду у Волновасі, створили попередній проект будівництва храму, для якого вже виділена земельна ділянка, отримано дозвіл на початок будівництва, а також здійснено попереднє проектування підведених комунікацій. Окрім того, призначено священнослужителя – отця Макарія, який раніше був капеланом. Саме він організовує там життя. В грудні 2016 року особисто відвідав Волноваху та освятив місце, де розташований хрест загиблим воїнам. Нам залишилося визначити остаточно, як виглядатиме храм та кількість споруд на земельній ділянці. Тому необхідно збирати гроші, будівельні матеріали та приступати до виконання робіт. Плануємо, як мінімум до 23 жовтня цього року, до Дня Усіх Святих землі Волинської, закласти фундамент, – зазначив владика Михаїл.

Опісля – приступили до обговорення подальших дій. Як зазначив Сергій Дмитрович, проектанти мають зробити кошторисні розрахунки, а тоді звернутися до місцевих підприємств лісопереробної галузі з проханням підтримати відповідну ініціативу. Окрім того, необхідно шукати інші шляхи фінансування вищезазначеного проекту. Зокрема, можна створити благодійний рахунок, на який усі охочі матимуть змогу відправляти кошти.

До слова, ініціативу митрополита Луцького та Волинського Української Православної Церкви КП Михаїла підтримали також урядовці Волновахи, які усіляко сприяють реалізації проекту. Зокрема, одноденна заробітна плата усіх чиновників району передана у фонд будівництва храму.

Нагадаємо, що 27 лютого 2017 року, під час оперативної наради у голови облдержадміністрації Володимира Гунчика митрополит Луцький та Волинський Української Православної Церкви Київського Патріархату Михаїл звернувся до представників виконавчої влади на місцях та небайдужих вірян Волині з проханням підтримати ініціативу будівництва храму в місті Волноваха. Керівник найвищої виконавчої  гілки влади в області попросив уповноважених осіб та фахівців сформувати потребу, яка міститиме розрахунки і, вивчивши документи, уже найближчим часом надати практичну допомогу.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт