Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради
IMG 0132
 
 
 Останнім часом ЗМІ рясніють повідомленнями про те, як адміністратори небезпечних груп в мережі Інтернет доводять підлітків до самогубства. Правоохоронні органи, батьки, вчителі б’ють на сполох, адже за дитячими, на перший погляд, розвагами, криється реальна небезпека. З огляду на актуальність проблеми РЦСССДМ 16 березня ініціював та організував семінар із психологами шкіл району «Попередження та протидія поширенню у підлітковому середовищі «Інтернет-спільнот», які пропагують та схиляють неповнолітніх до суїциду».

Директор РЦСССДМ Петро Муравчук розповів, що так звані «групи смерті» з’явилися кілька років тому у російському інтернет-сегменті, проте тепер їхня популярність зросла і розповсюдилася на Україну, Казахстан та Киргизію. Суїцидальні спільноти можуть називатися по-різному: «Синій кит», «Море китів», «Тихий дім», «Океан китів», «Білий кит», але кінець у таких смертельних іграх один: закінчене життя і зламані горем батьки, які не розуміють, що змусило дитину звести рахунки із життям.

Нелюди, які організували систему, працюють за певною схемою. Вони створюють спільноти, зосереджені переважно у мережі «Вконтакті», які розраховані на підлітків. Перше завдання – намалювати кита на руці ручкою. Наступне – свідомо порізати собі руки лезом, відзнявши усе це на відео. Кінцевою метою «гри» є доведення дитини до самогубства, яке вона також повинна зафіксувати на камеру. Якщо дитина відступає, їй або її рідними погрожують фізичною розправою. Адміністратори таких груп на смертях, знятих на відео, заробляють великі гроші. Про це говорив старший інспектор ювенальної превенції Старовижівського відділення поліції Ратнівського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області Ярослав Кислюк. Також він зазначив, що вже зареєстровані спроби суїциду у Волинській області. Надзвичайно тривожить і той факт, що на території нашого району виявлені діти, які грають в ці небезпечні ігри.

Начальник служби у справах дітей Тетяна Люклянчук звернула увагу присутніх психологів на необхідності проведення роз’яснювальної роботи з батьками, адже участь дитини у таких іграх може свідчити не лише про наявність негативних сімейних чинників, таких як пияцтво, асоціальний спосіб життя, а й про те, що дорослі інколи в своїй буденній гонитві за «великими справами» забувають, що діти потребують постійної уваги, взаєморозуміння, діалогу, любові.

До обговорення проблеми долучилися також і Рита Сулева, практичний психолог НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. - гімназія» смт Стара Вижівка та фахівець із соціальної роботи РЦСССДМ Наталія Філонюк.

Насамкінець психолог центру Оксана Коржан надала практичні поради про те, як розповісти дитині про небезпечні ігри і не спровокувати цікавість. Зокрема, батькам важливо приділяти більше уваги її психологічному стану, спілкуватися з нею, намагатися задіяти дитину у вільний час у секції та гуртки, цікавитися її колом друзів. Адже більшість учасників, які постраждали від гри, з благополучних сімей. Вони мали практично все. Але дітям бракувало основного – батьківського спілкування.

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт