Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради

БезымянныйЛікарське забезпечення є особливою сферою діяльності держави щодо забезпечення прав громадян на життя та здоров’я, у зв’язку із чим є одним із пріоритетних напрямів у політичній, економічній і соціальній сферах суспільного життя. Заходи державного регулювання такого забезпечення повинні спрямовуватись передусім на задоволення потреб соціально вразливих груп населення. При цьому пільгові категорії громадян заслуговують на своєчасно надану медичну допомогу та безперешкодний доступ до якісних, безпечних, ефективних, життєво необхідних лікарських засобів.

Основним нормативно-правовим актом, що встановлює гарантії дотримання прав, свобод та законних інтересів учасників бойових дій, є Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 12 даного Закону учасники бойових дій мають право на безоплатне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та виробів медичного призначення за рецептами лікарів.

Безоплатно і на пільгових умовах відпускаються ліки, зазначені упереліку лікарських засобів вітчизняного та іноземного виробництва, затвердженому Постановою Кабінету Міністрів України від 5 вересня 1996 р., з урахуванням змін, які вносяться Міністерством охорони здоров’я за погодженням з Міністерством фінансів.

Відпуск лікарських засобів у разі амбулаторного лікування осіб провадиться аптеками за рецептами, виписаними лікарями лікувально-профілактичних закладів за місцем проживання цих осіб. Для отримання ліків необхідно звернутись до державної аптеки, закріпленої за відповідним медичним закладом, лікар якого надав рецепт, за місцем проживання особи, і пред’явити посвідчення учасника бойових дій та рецепт лікаря.

Особи, які обслуговуються у відомчих лікувально-профілактичних закладах і мають право на безоплатний або пільговий відпуск лікарських засобів, отримують їх у аптеках, закріплених за цими закладами.

Обов’язковою умовою безоплатного забезпечення лікарськими засобами є наявність рецепта лікаря з його особистим підписом і печаткою за формою, яка відповідає нормативним актам Міністерства охорони здоров’я.

Для отримання пільгового рецепта на ліки учасник бойових дій, який звертається за медичною допомогою, має повідомити лікаря про те, що має пільги, та предявити посвідчення.

Рекомендується вказувати у рецепті міжнародні непатентовані назви ліків для того, щоб перевірити чи є вони у переліку лікарських засобів вітчизняного та іноземного виробництва.

Такі ліки можуть закуповувати заклади й установи охорони здоров’я, що повністю або частково фінансуються з державного та місцевих бюджетів. Якщо необхідного препарату в аптеці немає, провізор за цією назвою зможе зробити заміну на аналогічний препарат іншого виробника.

Зважаючи на те, що жодним нормативно-правовим актом не закріплено інше, особа має право на отримання тієї кількості ліків та з тією частотою, якої вона потребує, але за умови наявності рецепта лікаря. У Державному бюджеті України щорічно передбачаються кошти на закупівлю медикаментів та обладнання, у тому числі для лікування пільгових категорій населення, до яких віднесено й учасників бойових дій.

У разі виникнення проблемних питань правового характеру Ви можете звернутись за отриманням юридичної консультації до Старовижівського бюро правової допомоги, що знаходиться за адресою: смт. Стара Вижівка, вул. Незалежності, 52.

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт