Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради

17690698 675296192652824 1063303922 nУ 2016 році Уряд затвердив низку нормативно-правових актів щодо реформування системи охорони здоров’я, що дало можливість розпочати впровадження змін у медичній галузі. Практична ж реформа, у контексті змін первинної ланки медицини, розпочалася вже цьогоріч. Про перші кроки Волині у медичній реформі говорили сьогодні, 3 квітня 2017 року, під час робочої зустрічі голови облдержадміністрації Володимира Гунчика із заступником міністра охорони здоров’я України Романом Іликом.

 

Відомо, що будь-яка реформа реалізовується шляхом системних кроків. Так, за переконанням Володимира Петровича, громадськість має не лише знати про реформування медичної галузі, а й мати практичний матеріал для роботи та аналізу. Відтак, аби провести інформаційну кампанію щодо реалізації медичної реформи та пояснити важливість необхідних змін, керівник найвищої виконавчої гілки влади в області звернувся до Міністерства охорони здоров’я України (далі – Міністерства) з проханням надати комплексну інформацію.

У контексті розвитку регіону говорили і про госпітальні округи. Відомо, що днями раніше Уряд не затвердив пропозиції щодо складу госпітальних округів Волинської області, адже він не відповідає затвердженим критеріям Кабміну.

Роман Ілик вкотре підтверджує, що кількість госпітальних округів пропонує місцева влада, однак вона повинна думати не про власні політичні інтереси, а про якість та доступність медичних послуг для громадян. Більше того, затягуючи процес формування остаточного переліку округів, Волинь ризикує не потрапити до числа областей, які першочергово отримають фінансову допомогу.

– Госпітальні округи – це виняткова компетенції місцевої влади. Ми даємо лише методологію і те, що ви пропонуєте або відповідає їй, або ні. Якщо методологія порушена – однозначно буде негативний висновок, якщо ж усе концептуально правильно, ви маєте розуміти: з перших десяти областей, що увійдуть до проекту, будуть виокремлюватись окремі округи, найбільш пріоритетні, для позачергового фінансування та змін, – повідомив Роман Романович.

Своєю чергою, Володимир Гунчик звернувся до Міністерства, аби отримати обґрунтовані пояснення відмови у розрізі кожного запропонованого округу, вказавши на об’єктивні причини невідповідності тим чи іншим критеріям, адже позиція Міністерства та місцевої влади має бути збалансованою.

– Ми готові повернутися до нашої пропозиції щодо 3-х госпітальних округів. Позатим, розглянемо ще й Камінь-Каширський округ, як компромісний варіант і збалансуємо свої позиції з Міністерством, – зазначив Володимир Петрович.

Загалом же, Роман Ілик визнав: Волинська область вважається однією із кращих у частині реорганізації системи охорони здоров’я і входить до складу п’ятірки областей, які рухаються у правильному векторі. Зберегти лідируючу позицію регіону дозволить консолідація влади усіх рівнів та впровадження системних кроків на шляху до реалізації суспільно-значимої медичної реформи.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт