Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради

17820480 1205736609524017 237720004 o

Зміцнення добросусідських відносин між Україною та Республікою Польща обговорили під час засідання «круглого» столу «Сила в єдності…», яке відбулось під керівництвом першого заступника голови облдержадміністрації Олександра Степанцова сьогодні, 6 квітня 2017 року.

Варто зазначити, що у засіданні взяв участь віце-консул Генерального консульства Республіки Польща у Луцьку Марек Запур та представники товариства польської культури на Волині.

Відтак, перш за все, Олександр Степанцов наголосив на позиції облдержадміністрації та громади Волині вцілому щодо обстрілу консульства Польщі у Луцьку.

– Події, що трапилися 29 березня, шокували не тільки громаду Волині, а й Польщу і Україну. Це неприпустимі терористичні дії і всі знають, хто і для чого це зробив, адже ми очікуємо безвізовий режим з Європейським союзом. Позиція облдержадміністрації і громади – ми хочемо бути і жити з Європейським Союзом, спільно навчатись, розвиватись та створювати нові спільні проекти, – наголосив Олександр Борисович.

Говорячи про спільні напрацювання Волині із Республікою Польща, Олександр Степанцов для прикладу навів проекти, серед яких «Україна-Польща-Білорусь», міжнародний проект реконструкції митного автомобільного пункту пропуску «Устилуг», будівництво залізничного пасажирського сполучення між м. Ковель та м.Хелм, створення пункту пропуску у Шацькому районі.

– Ми маємо багато спільних пунктів пропуску та проектів щодо культурного обміну та бізнесу. Окрім цього, є багато аспектів, які об’єднують, зокрема це проект «Україна-Польща-Білорусь», спільні заходи щодо розбудови інфраструктури. Разом із цим, хочемо облаштувати і пункт пропуску в Устилузі. Також цікавий проект – будівництво залізничного пасажирського сполучення між м. Ковель та м.Хелм. Польська сторона купить рейковий автобус, який, маю надію, почне курсувати у червні. Це буде швидкісний рейковий автобус, що курсуватиме раз в день. Такий досвід має вже Львів, тож маю надію, що цей проект буде успішним і на Волині. Також хочемо відкрити пункт пропуску у Шацьку. Це теж був би великий плюс для туристичного та культурного розвитку Волині.  Тобто хочемо бути частиною Європи і наш народ з цього шляху не зійде, незважаючи на будь-які втручання з боку агресора-сусіда. Тож хочу подякувати віце-консулу, що приєднався до нашої розмови, – відзначив Олександр Борисович.

Своєю чергою, віце-консул Генерального консульства Республіки Польща у Луцьку Марек Запур також відзначив факт, що польсько-українські відносини не повинні змінюватись та співпраця продовжиться.

– Ми також думаємо, що та особа, яка стріляла в консульство, стріляла і в українську державність. Ми розуміємо, що, імовірно, це провокація, адже це сталося напередодні голосування Європейський парламентом за безвіз для України. Тому ця справа дуже важлива, але не змінює мого ставлення до українсько-польських відносин. Тож маємо працювати, щоби це не змінилося, і в цьому числі на першому плані – стабілізація руху на кордоні, – зазначив Марек Запур.

Відтак, на завершення засідання Олександр Степанцов запропонував прийняти резолюцію «круглого» столу щодо добросусідських відносин, текст якої зачитали перед присутніми.

– Хочу ще раз подякувати усім за участь і маю надію, що такі зустрічі будуть частіше. Але не тільки з такого сумного приводу, а для розвитку відносин у сфері культури, інфраструктури і в багатьох інших сферах. Саме таке спілкування дасть можливість отримати конкретні результати від конкретних проектів, адже нам треба вчитися і переймати досвід, – резюмував перший заступник голови облдержадміністрації Олександр Степанцов.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт