Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради

18015597 1302514639796510 676530838 oЦе не фантастика, а реальність, яка зовсім скоро буде реалізована завдяки спільним зусиллям голови облдержадміністрації Володимира Гунчика, керівництва ПАТ «Укрзалізниця», Волинської митниці ДФС та Західного Регіонального управління Державної прикордонної служби України. Відтак, сьогодні, 20 квітня 2017 року, відбулась чергова нарада з обговорення організаційних питань стосовно започаткування курсування рейкового автобуса сполученням Ковель-Ягодин-Хелм.

За словами в.о. начальника Регіональної філії «Львівська залізниця» Івана Груника, з кінця травня – початку червня запустять двовагонний потяг, розрахований на 192 місця, 10 з яких передбачено для обслуговуючого персоналу. Курсуватиме він щодня, попередньо відправлятиметься об 11:50. Вартість проїзного квитка становить 131-150 гривень, а орієнтовний час в дорозі – 2 години. Зокрема, огляд пасажирів потяга відповідні служби здійснюватимуть безпосередньо під час руху, адже на проміжних станціях зупинок не буде. Як результат – така коротка тривалість поїздки. Тим не менше, задля недопущення випадків контрабанди чи інших порушень, здійснюватиметься відеонагляд за пасажирами. Того, хто все ж таки порушить закон, висаджуватимуть на пункті пропуску «Ягодин». Між іншим, станція Ковель вже обладнана трьома кімнатами для працівників митної та прикордонної служб.

Однак, як зазначив начальник Луцького прикордонного загону полковник Микола Скарвінко, наразі необхідно вирішити питання кадрового забезпечення та забезпечення доступу до бази Інтерполу під час руху потяга.

– Це серйозний проект, який перебуває на особистому контролі Прем’єр-Міністра. Тому буду говорити з вашим командуванням щодо розширення штату. Думаю, що знайдемо спільну мову, аби досягти поставлених цілей, – зазначив Володимир Гунчик.

Окрім того, у травні запланували ще одну спільна нараду з представниками Польщі для впорядкування усіх питань. Опісля – потяг розпочне курсувати.

До слова, круглий стіл, що відбувся ще 15 лютого 2017 року, започаткував співпрацю між Польщею та Україною в напрямку реалізації проекту залізничного пасажирського сполучення Ковель-Хелм-Люблін. Його запуск дасть можливість вирішити питань покращення прикордонної інфраструктури і транспортного сполучення, а процедура спрощеного перетину польсько-українського кордону підвищить економічні показники та налагодить взаємини двох сусідніх народів.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт