Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради

DSC0924027 квітня в залі засідань відбулася колегія райдержадміністрації, яку проводив голова райдержадміністрації Анатолій Бринчук.

У засіданні колегії взяли участь керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, завідувачі секторів, начальники відділів апарату райдержадміністрації, керівники центральних підрозділів виконавчої влади, голова районної ради, голови селищної, сільських рад, окремі керівники підприємств, установ та організацій району.

Основними питаннями, які розглянули на засіданні колегії були

1. Про підсумки виконання Програми економічного і соціального розвитку району за 1 квартал 2017 року.

2. Про підсумки виконання бюджету району за 1 квартал 2017 року.

 Доповідаючи по першому питанню начальник управління інвестицій та регіонального розвитку районної державної адміністрації Яцунік Олександр Борисович проінформував про наступне:

  Районній державній адміністрації, територіальним громадам,   суб’єктами господарської діяльності в основному вдалося забезпечити виконання   завдань передбачених на перший квартал Програмою   економічного і соціального розвитку  району на 2017 рік, профінансувати основні заходи   регіональних та районних програм.    

   В реальному секторі економіки обсяги виробництва промислової продукції склали 5.3 млн. грн., що на 12 відсотків більше попереднього року. Підприємствами району реалізовано продукції на суму понад 3.7 млн. грн., більше 85 відсотків продукції відправлено на експорт.   Підприємствами енергетичної галузі вироблено 679 тонн гранул з тирси та 450 тонн брикету паливного, з яких четверту частину   продукції   експортовано.

   Продукція сільського господарства у загальному обсязі   товарного виробництва району склала понад 13 відсотків, а надходження від сплати податків і зборів аграріїв до зведеного бюджету району майже 10 відсотків.

           У І кварталі 2017 року сільськогосподарськими формуваннями утримувалось 684 голів великої рогатої худоби, в тому числі 296 корів та 309 свиней і   на кінець кварталу поголів’я ВРХ збільшилося на 94 гол., а корів зменшилося на 28 голів, проте за рік спостерігається загальна тенденція до зменшення поголів’я великої рогатої худоби.   Тільки у січні-березні реалізовано 157 голів великої рогатої худоби та свиней, що

становить   майже   дві третіх минулорічних обсягів реалізації, а обсяги реалізації сільськогосподарських тварин на забій ( у живій масі) порівняно з минулим роком   збільшилися у 6 разів. Суттєво знизилась продуктивність дійного стада. Це чітка тенденція до масового збування поголів’я, що відповідно негативно вплине на фінансовий стан     агроформувань.

     Стимулювання сільськогосподарського виробництва виділено як пріоритет І Комплексної програми розвитку сільських територій Старовижівського району до 2020 року.   У 2017 році з обласного бюджету уже передбачено 22,4 тис. грн. (75% до рівня минулого року) для виплати дотації власникам ОСГ, які утримують 3 і більше корів. З районного бюджету кошти ще не передбачені.

Сьогодні в агропромисловому комплексі району реалізуються 3 проекти, які потребують залучення інвестицій:

-          модернізація та оновлення технологічного обладнання по інкубації сільськогосподарської птиці в ТзОВ «Птиця», розраховане на 110 тис. штук яєць, кошторисна вартість проекту - 3,2 млн. грн., реалізується з 2012 року;

-          реконструкція ферм для відгодівлі ВРХ і свиней ФГ «Хан-Ко», потужністю на 500 голів, кошторисна вартість 27,5 млн. грн., початок реалізації проекту – 2011 рік;

-          будівництво овочесховища ФГ «Олко», потужністю 5 тис. тонн, кошторисна вартість 1 млн. грн. реалізовується з 2016 року.

   Сформовано перелік вільних приміщень та виробничих площ для розгляду потенційним інвесторам, зокрема:

-          незавершене двоповерхове капітальне будівництво цеху по забою і первинній переробці тваринницької продукції в смт Стара Вижівка загальною площею 450 м2;

-          виробниче приміщення колишнього хлібзаводу в смт Стара Вижівка загальною площею 996 м2.

     На часі питання вапнування кислих грунтів, створення громадських пасовищ, аналіз ефективності використання земель сільськогосподарського призначення. Виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 27.03.2017 № 159 «Про підвищення ефективності використання земель сільськогосподарського призначення в порядку контролю розглянуто 19 квітня 2017 року на нараді при першому заступникові голови райдержадміністрації. У 2016 році в оборот введено 112,4 га облогуючих земель, з них надано в оренду СТзОВ «Ратнівський аграрій» - 85,4 га, ФГ «Хан-Ко» - 27 га. На перспективу розглядаються питання надання в оренду земельних ділянок площею близько 900 га для закладки садів та ягідників. В основному висаджуватиметься лохина, малина, фундук і т.д.  Вивчається питання надання в оренду земельної ділянки для вирощування квітів і кущів для озеленення площею 12 га на території Поліської сільської ради.

                Акумулювання засобів, координація зусиль, обґрунтований підхід до організації ведення сільськогосподарського виробництва, підтримка місцевого виробника, ефективность використання земель, залучення інвестицій є однією із складових соціально-економічного зміцнення району.

           Одним з основних пріоритетів економічного і соціального розвитку є залучення в соціальну сферу коштів інвестиційних фондів та державних цільових програм.

   Наразі проводиться активна робота по підготовці і реалізації інвестиційних проектів місцевих громад за рахунок коштів державного та обласного Фондів регіонального розвитку, продовжується співпраця в рамках реалізації Проектів Європейського Союзу та погодження інвестицій-них намірів територіальних громад, які будуть впроваджуватись за рахунок коштів субвенції з Державного бюджету на соціально-економічний розвиток територій.

           У 2016 році пройшов конкурсний відбір ДФРР інвестиційний проект щодо реконструкції приміщення інтернату під дошкільний навчальний заклад в с. Кримне кошторисною вартістю 3624.833 тис. гривень. Наразі об’єкт   завершений. Додатково розроблений та направлений на розгляд конкурсної комісії обласної ради інвестиційний проект з облаштування ігрових майданчиків, зовнішнього оздоблення та технологічного обладнання реконструйованого дошкільного закладу.

             Районною державною адміністрацією вживалися заходи щодо залучення співфінансування на інвестиційні проекти по будівництву та рекон-струкції закладів соціальної інфраструктури, зокрема:

ü  будівництво загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. на 198 учнів в с. Любохини, залишкова вартість будівництва – 50782.5 тис. гривень. Для співфінансування робіт з обласного та районного бюджетів у 2016 році спрямовано кошти в сумі 2 млн. гривень.

ü  реконструкцію дошкільного навчального закладу в с. Смолярі, кошто-рисною вартістю 5615.485 тис. грн.

ü  реконструкцію ЗОШ І-ІІІ ст. (спортивна зала) в с. Смоляри, кошторисною вартістю 2451.168 тис. грн.

ü  реконструкцію ЗОШ І-ІІІ ст. с. Буцин, кошторисною вартістю 3836.592 тис. грн.

ü  реконструкцію будівлі "Школа мистецтв" під дошкільний навчальний заклад "Дзвіночок" с.Дубечне, загальна вартість будівництва - 5 894,8 тис. грн.

Крім того, окремі   івестиційні проекти були враховані при розподілі субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій.

          На обслуговуванні філії   "Старовижівський автодор" ДП "Волинь-облавтодор" в районі перебуває понад 363.8 км. автомобільних доріг загального користування, з них 258.2 км. місцевого значення, з них 163.4 км. обласні та 94.8 км. районні дороги, з яких 251.3 км., або 97.3 відсотка дороги з твердим покриттям.    Крім того на дорогах загального користування знаходиться 16 мостів та 331 труб-переїздів, з них 9 мостів та 248 труб-переїздів експлуатуються на дорогах місцевого значення.

   На утриманні територіальних громад знаходиться   понад 370 км. комунальних доріг та вулиць, з них 42.6 км. з твердим покриттям, 46.3 км. з білощебеневим і гравійним та понад 280.3 км. грунтових. Частина доріг знаходиться в жалюгідному стані, практично всі дороги та комунальні вулиці потребують ремонту та належного утримання.

     У першому кварталі автодором виконано робіт по капітальному, поточному ремонтах та експлуатаційному утриманню доріг на суму понад 1.3 млн. гривень.

   Районною державною адміністрацією спільно з місцевим автодором узгоджено перелік укрупнених об’єктів дорожнього   господарства які підлягають капітальному ремонту та реконструкції у 2017 році за формулою співфінансування - 50х50. Загалом до переліку на ремонт та реконструкцію внесено 13 доріг загального користування місцевого зна-чення, з яких 4 з асфальтним покриттям на загальну суму понад 8.3 млн. грн., них фінансові зобов’язання районного бюджету складають 2.670 тис. грн., обласного - 3.750 тис. грн., кошти служби автомобільних доріг - 1.660 тис. грн.   та 270 тис. грн. співфінансування місцевих бюджетів.                                          

           Протягом січня - березня 2017 року послугами служби зайнятості скористались 836 осіб. Станом на 1 квітня 2017 року чисельність осіб на обліку – 434 безробітних громадян (на 1 квітня 2016 – 435 осіб), з них: жінки – 39%, молодь – 29%. За звітний період працевлаштовано 176 осіб, з них 85 безробітних.

   Взяли участь у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру – 151 безробітний.

     Важливим джерелом поповнення трудових ресурсів району є залучення до активної діяльності осіб з обмеженими можливостями, тому центром зайнятості велика увага приділяється роботі з цією категорією громадян. Так, протягом звітного періоду на обліку перебували 12 осіб з обмеженими можливостями. Спостерігається тенденція до зменшення звернень зазначеної категорії осіб до центру зайнятості (у відповідному періоді 2016 року за послугами звернулись 32 осіб з обмеженими можливостями).

        В районі створено 20 нових робочих місць.

Поряд з цим на ринку праці району найбільш проблемним питанням є тінізація зайнятості в ряді галузей.

Продовжено роботу щодо зміцнення навчально-матеріальної та матеріально-технічної бази установ освіти, охорони здоровя та культури.     Проведено поточні ремонти приміщень загальноосвітніх навчальних закладів, лікарняних установ та закладів культури.

             Особлива увага приділяється популяризації та розвитку фізичної культури і спорту в районі, залученню до занять широких верств населення.  Забезпечується участь спортсменів та збірних команд в обласних змаганнях з різних видів спорту.

             Пріоритетними напрямками на сьогодні є покращення інвестиційного клімату і сприяння розвиткові підприємництва, впровадження енергетичної стратегії, розвиток сільського та житлово-комунального господарств, освіти, культури, поліпшення соціального забезпечення та медичного обслуговування населення, створення інфраструктури кожного населеного пункту.

           Ці напрямки будуть визначальними у подальшій роботі органів виконавчої влади та місцевого самоврядування в питаннях соціально-економічного розвитку територій.

         Про підсумки виконання бюджету району проінформували: Павлова Раїса Дмитрівна – начальник управління фінансів районної державної адміністрації та Мержвинський Валерій Юрійович – начальник Старовижівського відділення Ратнівської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Волинській області.

Детальна інформація про виконання бюджету району за І квартал 2017 року (Завантажити)   

З обговорених питань члени колегії прийняли ряд протокольних рішень з доповненнями та внесеними пропозиціями.

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт