Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради

18175792 690887707760339 1523212244 oПроблема утилізації сміття для Волині не нова та потребує негайного вирішення, адже значна частина твердих побутових відходів потрапляє на полігони та сміттєзвалища, що не відповідають санітарно-екологічним вимогам. Нині на відкритих сміттєзвалищах області перебуває понад 2 мільйони тонн твердих побутових відходів, які потрібно якнайшвидше утилізувати. Збудувати сміттєпереробний завод, аби він був максимально ефективним, вирішили на території Ковеля.  

Таку дислокацію об’єкта, голова облдержадміністрації Володимир Гунчик пояснив проходженням через місто та поблизу нього усіх міжнародних транзитних ліній електропередач.

– Ми повинні розуміти, що зелена енергія, яка буде отримана у результаті переробки сміття може реалізовуватися у мережу – як у межах України, так і на експорт, – резюмував Володимир Петрович.

Також серед критерії відбору дислокації – радіус доставки сировини із сміттєзвалища на переробний завод, що не повинен перевищувати 70 км. Окрім того, Ковель – потужний промисловий індустріальний центр, тому будівництво такого заводу дозволить повністю забезпечити місто і його околиці тепловою енергією.

– Для реалізації задуманого, будуть залучатися провідні європейські компанії, які, отримавши від нас вихідні дані, представлять цей проект на відкрите обговорення всієї громади, аби уникнути спекуляцій, – повідомив Володимир Гунчик.

Для визначення максимально ефективного місцезнаходження майбутнього підприємства, керівник найвищої виконавчої гілки влади в області звернувся в офіційному листі, від 25 квітня 2017 року, за пропозиціями до влади Ковеля, в особі голови Ковельської міської ради Олега Кіндера та голови райдержадміністрації Віктора Козака, аби ті, у двотижневий термін, надали можливі переліки земельних ділянок.

Проблему несанкціонованого вивозу сміття та його утилізації керівник найвищої виконавчої гілки влади в області вважає нагальною і такою, що потребує ефективного вирішення. Окремо Володимир Гунчик звернувся і до органів місцевого самоврядування, правоохоронних структур краю, аби контроль за цією проблемою посилився уже найближчими днями.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт