Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради

cms image 000002919 f94a0Продовжує реалізовуватись програма «Доступні ліки», яка спрямована на забезпечення медикаментами людей, що страждають на серцево-судинні захворювання, бронхіальну астму та цукровий діабет другого типу. Нагадаємо, старт програми розпочато 1 квітня цього року. Тож про результати реалізації програми на теренах області поінформував начальник управління охорони здоровя облдержадміністрації Ігор Ващенюк під час чергової оперативної наради у голови облдержадміністрації 29 травня 2017 року.

Як зазначив Ігор Ващенюк, програма реально запрацювала після 10 квітня, тому за півтора місяці роботи є досить непогані результати. Зокрема, щомісячна, визначена кошторисом сума 1 млн 486 тис. 200 грн, органами державного казначейства перераховується вчасно, без затримок. Така ж ситуація і щодо відшкодування. Для прикладу Ігор Степанович озвучив кілька цифр.

– Станом на 15 травня 2017 року з 57800 рецептів відшкодовано 43900, тобто 76 відсотків. Щодо використання коштів, то відшкодовано 1 млн 529 тисяч гривень, це більше як місячна норма, і фактично це за місяць роботи. Тобто відшкодування йде згідно графіку, більше того – є прохання з деяких районів збільшити суми фінансування. Тобто програма реально працює. Хочу заспокоїти учасників фармацевтичного ринку – зарезервовано на державному рівні і підтверджено словами і Прем’єр-міністра, і віце-прем’рів, що загальна сума на цей рік – 500 мільйонів гривень, і ще така ж сума зарезервована на рівні Кабінету Міністрів України, – зазначив начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації.

Єдиним із проблемних питань досі залишається кількість аптек, які підписали угоди, адже уряд вчинив демократично і участь аптек в програмі є добровільною. Тож Ігор Ващенюк озвучив кілька районів, аптеки-учасники яких наявні тільки в районних центрах, що в певній мірі обмежує жителів. Зокрема, це Камінь-Каширський, Локачинський, Любомльський, Рожищенський, Старовижівський райони.

До слова, в області функціонує 490 аптек, але тільки 97 – беруть участь у програмі. Тож ще раз прозвучало прохання активізувати цю роботи, адже кошти наявні і відшкодовуються вчасно. Окрім цього, є резервна лінія Державного бюджету.

Також, за словами Ігоря Степановича, є певні труднощі на рівні виробників. Деякі препарати відсутні у мережі, так як збільшилась реалізація. Проте, це в межах однієї групи препаратів і є повноцінна та рівнозначна заміна, тому обмежень для пацієнтів немає. Але про ці речі поінформовано на державному рівні у відповідні міністерства.

Разом із цим, голова облдержадміністрації Володимир Гунчик своєю чергою зазначив, що необхідно чітко моніторити ситуацію відшкодування коштів з Державного бюджету.

– Хотів би, щоби ми зробили такий аналіз у кожному з районів і впливали на хід реалізації практично, – відзначив Володимир Петрович.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт