Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради

19369147 648981605300281 1574197716 o–Рівень розрахунків за спожиті комунальні послуги серед волинян, котрі потребують державної підтримки у вигляді призначення пільг та субсидій складає 98%,– саме таку цифру озвучив голова обласної державної адміністрації Володимир Гунчик під час відеоселекторної наради під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана із керівниками регіонів, що відбулась у приміщенні прес-центру Волинської філії ПАТ «Укртелеком»сьогодні, 19 червня 2017 року.

Головне питання для розгляду – підготовка паливного комплексу України до осінньо-зимового періоду 2017-2018 років.

Варто зауважити, що відповідний план заходів Уряд уже схвалив. Проте, за словами Володимира Борисовича, аби стратегічно важливий документ не залишався лише на папері, органи влади на місцях повинні організувати роботуналежним чином.

Насамперед, мову вели про здійснення розрахунків за житлово-комунальні послуги за пільгами та субсидіями. Як повідомив присутній на нараді Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко, впродовж близько десяти років громадяни держави розраховувались за спожиті енергоресурси приблизно на 92-97%. Нині ж, відсоток збільшився до 103. Більш того, на разі населення сплатило на 6,6 мільярдів гривень більше, аніж за аналогічний період 2016-ого року. Окрім цього, громадяни продовжують розраховуватися з боргами, що виникли у минулі періоди.

Глава Уряду, своєю чергою, зупинився на проблемі проведення розрахунків за пільгами та субсидіями після здійснення їхньої верифікації.

–Ми акумулювали 15 мільярдів гривень для проведення розрахунків за пільгами та субсидіями. Цієї середи – 21 червня – буде прийнято рішення Уряду про зміни до бюджету. Направимо його до Парламенту і проситимемо парламентарів підтримати, – підкреслив Прем’єр-міністр. Щодо рівня розрахунків – це є, передусім, відповідальність місцевої влади.

Разом із тим, Володимир Борисович порадив міським головамбути більш відповідальними при підготовці до опалювального сезону, а голів облдержадміністрацій закликав ретельно проаналізувати роботу органів місцевого самоврядування на предмет виконання ними планів за програмами з енергоефективності.

– Окреме питання – енергоефективність. Ми пройшли надзвичайно важкий, але результативний шлях зменшення споживання енергоресурсів, диверсифікації постачання. Зараз нам потрібна модернізація промисловості й житлового фонду, – наголосив Глава Уряду.

Слід зауважити, що як Володимир Гройсман, так і Геннадій Зубко в один голос стверджують: кошти для реалізації зазначених заходів у місцевих бюджетах є, позаяк спостерігається їхнє зростання з 35% до 50%.

Далі присутні на відеоселекторній нараді обговорили питання виконання програми установки приладів обліку енергоресурсів.По тому ж заслухали усіх голів обласних державних адміністрацій. Про ситуацію на Волині звітував Володимир Гунчик. Відтак, він повідомив:

–В цілому щодо всіх об’єктів, котрі потрібно підготувати до зими, маємо 30-35% готовності. Основна проблема сьогодні в регіоні – оплата за спожиті енергоносії, зокрема за газ, населенням, котре не користується пільгами та субсидіями. Загалом,станом на 1 червня 2017 року, цифра становить 65%.Тож, минулого тижня провели засідання антикризового енергетичного штабу, на якому прийняли рішення про вжиття радикальнихзаходів щодо боржників.

Коли ж Володимир Борисович порадив проаналізувати структуру боржників та виявити, чи є громадяни, котрі потребують додаткового соціального захисту від держави, Володимир Петрович зауважив:

–Парадоксальна ситуація полягає в тому, що ті абоненти, ступінь розрахунку за спожиту електроенергію серед яких складає 90%, мають проблему щодо розрахунків за спожитий газ. Ми проаналізували та з’ясували, що в основному це не бідні люди, котрі мають достатньо статків.

У зв’язку з цим, Прем’єр-міністр резюмував:

– Ті, хто просто не платять, тому що вважають це непотрібним, і мають при цьому нормальні доходи, повинні нести за це відповідальність.

Відразу по завершенню відеоселекторної наради Володимир Гунчик у приміщенні прес-центру Волинської філії ПАТ «Укртелеком» провів коротку нараду з керівниками структурних підрозділів, котрі причетні до виконання заходів із підготовки області до опалювального сезону.

–260 мільйонів – борги населення, яке не має пільг та субсидій. Це становить фактично третю частинуз 875 мільйонів гривень загальної суми заборгованості. Мене турбує ситуація не стільки самого факту розрахунків, скільки того, що категорія населення, котра мала можливість оформити субсидії, цьогоне зробила. Адже мова не йде про сиріт, багатодітні родини чи інші соціально вразливі категорії населення, – сказав Володимир Петрович.

Тож, керівник найвищої виконавчої гілки влади в області запропонував розглянути це питання під час чергового засідання антикризового енергетичного штабу. А позаяк одними з найбільших боржників є адміністративний центр Волині та Луцький район, тенденцію мешканців зазначених адміністративно-територіальних одиниць не сплачувати рахунки за газ пояснюватимуть представники Луцьких міськради та райдержадміністрації.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт