Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради

19424325 447231405638483 4751291729631190911 nПокрокові реформи у галузі медицини тривають. Поступово Волинь переймає кращі європейські практики та робить медичні послуги доступними, а головне, комфортними для пацієнтів. Новим етапом для якісного розвитку галузі стало отримання медзакладами Ковельщини  комп’ютерного обладнання для реєстру індивідуального серцево-судинного ризику в громадян. Офіційне вручення техніки головою Волинської обласної державної адміністрації Володимиром Гунчиком відбулось сьогодні, 22 червня 2017 року, на базі Ковельської центральної районної лікарні.

Зі слів завідувача кардіологічним відділенням лікарні Віктора Лещука дізнаємося, що серцево-судинна патологія у Ковельському районі становить серйозну проблему. Так, серед дорослого населення, що складає 84 тисячі осіб, 19 795 чоловік нині перебуває на диспансерному обліку. До того ж, серцево-судинні захворювання виявляють не лише у людей старшого віку, але й у молоді.

Тож потреба у техніці, яка дає можливість створити реєстр хворих на зазначені хвороби та вести їх постійний облік, мати систематизовану історію лікування –більше ніж достатня.

25 комплектів обладнання, яке отримає район у рамках реалізації на Волині Субпроекту Світового банку «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу в області» – це лише початок реформи первинної ланки медицини в області.

– Сьогодні ми перебуваємо на стадії практичної реалізації проекту: проведено перші конкурси на отримання обладнання, розпочато конкурси для початку будівельних робіт. І те, що ми сьогодні бачимо в Ковелі – це перша, реальна частина реалізації проекту, де пріоритетним завданням ми поставили налагодження обліку, ведення медичної карти пацієнта, роботу комп’ютеризованої системи даних, що допоможе і у профілактиці захворювань. Сподіваюся, що розпочатий проект – це початок серйозної реформи медичної галузі, – звернувся до присутніх Володимир Гунчик.

Керівник найвищої виконавчої гілки влади в області переконаний, що якісний розвиток первинної ланки: створення амбулаторій, їх оснащення кращими зразками техніки і є тими реальними діями, які поступово покращують первинну ланку медицини та роблять її доступною.

Однак, Володимир Петрович зауважив, що сучасна техніка у медичних закладах повинна працювати в руках молодих спеціалістів, яких потрібно активно залучати. А тому, створення житлових умов для молодих фахівців, які з часом приїдуть в райони – теж одне з головних завдань над яким уже почала працювати виконавча вертикаль влади в області.

– Якщо ми хочемо, щоб проект Світового банку працював, нам потрібно започаткувати, на обласному рівні, власний проект створення житлових та побутових умов для молодих лікарів. Думаю, що будучи на етапі будівельних робіт, ми внесемо пропозицію на сесію обласної ради і започаткуємо ще одну програму забезпечення житлом лікарів первинної ланки медицини, – повідомив Володимир Гунчик.

За словами керівника групи управління Субпроектом  Марії Адамчук, Волинь нині стала лідером серед областей, які реалізовують проект Світового банку, та першим регіоном, де створено програму реєстру індивідуального серцево-судинного ризику, першими й закупили обладнання.

– 25 комплектів комп’ютерного обладнання, вартістю понад 500 тисяч гривень – сьогодні в Ковелі. Загальна ж сума контракту обладнання, що закуплено для всієї області становить 293 тисячі доларів, – повідомила керівник групи.

Загалом, упродовж місяця, вся техніка буде передана до лікувальних закладів району, а уже в серпні для лікарів проведуть навчання та розкажуть про принципи використання нового обладнання. Міститиме воно і систему комплексного захисту внесеної інформації.