Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради
IMG 2398
 
 
 
       Старовижівчани стали чемпіонами України на 5-му Чемпіонаті України серед юнаків з велосипедного туризму, який проходив із 8 по 14 липня 2017 року на Кіровоградщині. Діти виконали розряд кандидатів у майстри спорту зі спортивного туризму.
Із 8 по 14 липня 2017 року на Кіровоградщині проходили 46-ий Чемпіонат України серед юнаків з пішохідного туризму та 5-ий Чемпіонат України серед юнаків з велосипедного туризму. Позмагатись сюди прибули понад 350 учасників з усіх регіонів України. До участі в Чемпіонаті допускалося по одній команді від областей та міста Києва. Команду Волині з велосипедного туризму представляли гуртківці Старовижівської станції юних туристів Оксенчук Назар зі Старої Вижівки, Ященко Марія та Веліч Сергій із Мизового, Мазурик Наталія та Маркевич Юрій із Поліського під керівництвом Ященка Михайла, вчителя ЗОШ І-ІІІст с. Мизове. Цьому передувала тривала підготовка до Чемпіонату, постійні тренування, участь у велопоході, навчальних зборах та змаганнях обласного рівня.
Урочисте відкриття 46 Чемпіонату України серед юнаків з пішохідного туризму та 5 Чемпіонату України серед юнаків з велосипедного туризму відбулося на набережній Кременчуцького водосховища у місті Світловодськ 8 липня 2017 року о 17.00. Розпочалося відкриття урочистим шикуванням команд. Право підняти Державний Прапор України було надано переможцям минулорічних змагань: з пішохідного туризму – капітану команди Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, з велосипедного – капітану команди Вінницької області. Учасників команд вітали поважні гості та танцювальні колективи міста.
На наступний день о 12.00 розпочався старт учасників з велосипедного туризму на дистанції «Фігурне водіння» (особисто-командні змагання). Перед стартом начальник дистанції із Харькова Власенко Юрій провів показ дистанції, а технічна комісія перевірила справність велосипедів кожного учасника та наявність каски. Поставлена дистанція була IV класу та передбачала виконання 9 фігур. Велосипедисти виконували колію, коло, вісімку, ворота, кільце, перенесення предмету, гойдалку та стоп-лінію. Результати учасників визначалися сумою часу подолання дистанції та штрафного часу, перерахованого з балів, отриманих за технічні помилки. Мазурик Наталія з даного виду змагань отримала 3 місце.
Далі змагання з велосипедного туризму проходили на двох дистанціях – «Тріал» та «Велокрос». Це особисті змагання з командним заліком, об’єднані в «Комплексну дистанцію». Поставлені дистанції вимагали від учасників прояву своїх найкращих умінь подолання природних та штучних перешкод: крутий поворот, вузький проїзд, сходина, проїзд через вал, переїзд через колоду та ін. Приємно, що наші діти успішно справились із поставленими задачами. Хоча рівень підготовки учасників Чемпіонату був дуже високим, про що неодноразово говорили судді. Результати учасників відрізняли секунди. За результатами трьох дистанцій наша команда посіла третє місце, поступившись Харькову і Вінниці.
Найважчою в останній день була дистанція «Велоралі». Наша команда згідно графіка виїжджала о 14.00., коли було дуже спекотно. Дітям потрібно було подолати 43 км на велосипедах із вантажем більше 10 кг і виконати 12 завдань, шлях до яких знайти по легенді у порядку, який визначений заліковою маршрутною карткою. Оптимальний час подолання дистанції становив 5 годин.
Учасники Чемпіонату мали подолати етапи: переправа через річку по колоді, в’язання вузлів, подолання броду на велосипеді, кріплення і перевезення вантажу, швидкісна ділянка, визначення азимута, правильно розв’язати тестові завдання на етапах: правила дорожнього руху, надання першої долікарської допомоги, поремонтувати велосипед і зробити спуск зі схилу.
Про те , що завдання було не з легких свідчило те, що одна з команд заблукала і збилась із маршруту, дві команди не змогли подолати дану ділянку за 5 годин Деякі команди не змогли відшукати КП і отримали штрафні бали. Після фінішу всіх команд були підведені результати. На цій дистанції наші діти показали найкращий час і впевнено вибороли І місце, а Маркевич Юрій, Мазурик Наталія, Оксенчук Назар виконали норматив «Кандидата у майстри спорту».
Переможцями 5 Чемпiонату України з велосипедного туризму серед юнакiв стали наступнi команди: I мiсце – Волинська область II мiсце – Вiнницька область III мiсце – Харкiвська область.
На урочистому закритті Чемпіонатів переможці були нагороджені кубками, медалями, дипломами Міністерства освіти і науки України та призами.
Право опустити Державний Прапор України було надано учаснику команди Волині Оксенчуку Назару зі Старої Вижівки.
Старовижівська станція юних туристів
Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт