Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради

 DSC0086Голова облдержадміністрації з робочим візитом відвідав Старовижівський район. На зустріч із ним прибули керівники району Анатолій Бринчук та Юрій Кудацький, радник голови ОДА Михайло Шлапай, депутат обласної ради Михайло Імберовський, директор ТзОВ «Житлобуд-2» м. Луцьк Леонід Стефанович, сільські та селищний голови, керівники багатьох установ та організацій району, депутати сільської ради і громадськість.

– Вважаю, що у нас є всі шанси школу збудувати і наступного року здати в експлуатацію, – зазначив Володимир Гунчик.

– А нинішнього буду просити підрядників накрити приміщення, подати у нього тепло і працювати всю зиму, щоб 1 вересня тут пролунав перший дзвоник. Я постараюсь, щоб той скептицизм, який є у людей щодо подібних довгобудів, розвіявся. Школу у вас почали споруджувати у 2011 році. На кінець 2014 року, коли я очолив область, вартість незавершеного будівництва по різних об’єктах Волині становила 502 мільйони гривень. Зараз - вже 200 мільйонів, серед яких є і Любохини, Заліси, Вербка та інші. Тобто за цей період ми щороку вкладали по сто мільйонів. Це є заслуга усіх – не лише голови ОДА, а й місцевої влади, депутатів різних рівнів, зокрема обласної ради. За кошти, що надійшли з державного бюджету в області вдалось добудувати 28 об’єктів.

Виступаючи перед жителями села, Володимир Петрович закликав їх не стояти осторонь будівництва школи. На його глибоке переконання, саме місцева громада в першу чергу має бути зацікавлена, щоб навчальний заклад якнайшвидше відчинив свої двері, сприяти цьому всіма силами. Зокрема, голова ОДА зауважив, що у селі необхідно сформувати свої бригади будівельників, які матимуть можливість заробляти у себе вдома, а не десь по закордонах. Поки що ж тут трудяться приїжджі працівники, які до того ж щодня їздять, щоб переночувати у Стару Вижівку. Адже, як не дивно, місця для проживання у Любохинах їм не відшукали. Тому Володимир Гунчик, звертаючись до Степана Кислюка та інших місцевих жителів, поставив перед ними завдання, знайти відповідний будинок, господарі якого отримуватимуть плату за надання його в оренду.

Про проблемні питання та позитивні результати у будівництві школи поінформував Леонід Стефанишин. За його словами, середня заробітна плата на очолюваному ним підприємстві становить 8 тисяч гривень у місяць. Можливо, не стільки, але 6 тисяч, залежно від виробітку, матимуть можливість отримувати і любохинці, котрі не будуть лінуватися, а приєднаються до працівників «Житлобуд-2». На дотриманні цих обіцянок Леонідом Стефанишиним наголосив і Володимир Гунчик. Михайло Імберовський, який вже давно знайомий жителям села і є одним із лобістів виділення коштів для любохинської школи, пригадав, як вдалось відновити її будівництво, висловив задоволення від того, що зараз воно триває досить високими темпами.

За літо вона суттєво виросла. Значні зміни видно навіть у порівнянні із 12 липня. Так, на сьогодні вже зведені усі її три поверхи, здійснюється спорудження даху, частину якого вже навіть накрили плівкою. Незважаючи на неймовірну спеку, Володимир Гунчик оглянув будівництво. Біля нього він поспілкувався з начальником відділу освіти Валентиною Яриніч, директором школи Русланою Яцук, вчителями стосовно майбутнього наповнення закладу комп’ютерною технікою, облаштування класних кімнат.

Під час розмови любохинцями були також порушені питання щодо створення на базі школи садочка, будівництва асфальтованої дороги через село. Голова ОДА поділився своїм баченням, як їх вирішити. Натомість голова РДА Анатолій Бринчук, зазначив, що у перспективі дорогу можна зробити від Ратного до Шацького району, реалізувавши відповідний проект із нашими сусідами.

Ще у липні Володимир Петрович виявив бажання зустрітись із любохинськими сільськими депутатами. У школі, де пройшло зібрання, він наголосив їм на необхідності дбати про розвиток села, яке має прекрасні природні можливості для цього, визначатись щодо свого майбутнього у складі тієї чи іншої громади.

Саме темі децентралізації була присвячена зустріч Володимира Гунчика із головами сільських та селищної рад району, керівниками установ та організацій, яка пройшла у невимушеній, але робочій і дуже продуктивній атмосфері в Будинку культури. Тут голова ОДА висловив свою оцінку стосовно створення об’єднаних територіальних громад на Старовижівщині, їх кількості, спроможності забезпечувати нагальні питання своєї життєдіяльності. Зокрема, він закликав добре прорахувати усі видатки дубечненського сільського голову Анатолія Костючика, котрий прагне створити одну громаду із глухівцями, заявив, що може надати з цього приводу методичну допомогу.

За словами Володимира Гунчика, він усіляко старатиметься допомогти громадам визначитись із своїм майбутнім, але ця допомога може носити лише рекомендаційний характер, а вирішувати людям доведеться самим. Він подякував їм за теплий прийом і активність під час зустрічі, яка залишила в усіх дуже позитивні враження.

Загалом візит голови ОДА в Любохини тривав без перерви аж понад п’ять годин. Навряд чи хтось з керівників області, принаймні за останній час, приділяв стільки уваги проблемам якогось села нашого району.

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт