Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради

21231166 1983999135214732 2815329038759548150 n3 вересня 2017 року, здійснив робочий візит на терени Старовижівщини голова облдержадміністрації Володимир Гунчик. Саме у неділю громада с. Сереховичі взялася урочисто відкривати два надважливих для села об’єкти інфраструктури – дошкільну установу та пункт екстреної медичної допомоги. На урочистостях були присутні Народний депутат Верховної Ради України Степан Івахів, голова районної державної адміністрації Анатолій Бринчук, голова районної ради Юрій Кудацький, Сереховичівський сільський голова Ростислав Шиманський, окремі керівники підприємств, установ і організацій області та району.

Володимир Гунчик же, користуючись нагодою, оглянув приміщення та експонати тамтешнього краєзнавчого музею та поспілкувався із представниками місцевого самоврядування району.

 

Яскравий «Промінчик» – дитяча втіха…

Старовижівщина зустріла рясним дощем. Одначе щойно коло приміщення нового дитячого садка «Промінчик» стали збиратися гості, батьки, дітвора та селяни, природа змилостивилася й дощ стих. Отож урочисту мить ніщо не затьмарювало.

Ще до початку свята приміщення садка освятили священики двох церков, які діють у Сереховичах. Далі ж уся громада, навіть наймолодші, поклавши руку на серце співали головну пісню держави – Гімн України. Піднесений настрій громади цілком виправданий, адже садочок  у селі був більше ніж потрібен. Заледве встигли будівельники завершити роботи, як групи в установі вже було повністю заповнено. Будували заклад, залучивши кошти усіх бюджетів: і районного, і місцевого. Левова ж частка коштів – із субвенції з державного бюджету на соціально-економічний розвиток територій.

Розділити радість із громадою прибули поважні гості, котрі безпосередньо долучилися до процесу появи закладу у Сереховичах, узявши «на себе» організаційні моменти, – голова облдержадміністрації Володимир Гунчик та народний депутат України Степан Івахів. Прибули також і голова Старовижівської райдержадміністрації Анатолій Бринчук та почесний житель села Андрій Бондарчук.

– Пам’ятаю, як уперше до села приїхав Володимир Гунчик, – поділився враженнями Сереховичівський сільський голова Ростислав Шиманський. – Оглянув той бардак, який був, і сказав: садочок у селі реально зробити. Окрім того, саме ОДА взяла на себе всю паперову роботу – готувала документи.

За давньою українською традицією поважних гостей, котрі  фактично дали життя «Промінчику», почастували хлібом. Далі – слово для вітання та короткого виступу.

– Дуже приємно, що сьогодні відкриваємо садок, який став результатом об’єднання зусиль влади, ініціативи громади та доброї волі народного депутата, – наголосив голова облдержадміністрації. – Така консолідація зусиль – важлива. Невеликий крок зроблено – відкрито черговий садок у селі. Але це крок до розбудови держави. Бо насправді держава розпочинається отут, у поліському селі!

Дати життя сільському музею…

Не планував попередньо, але відвідав Володимир Гунчик сереховичівський краєзнавчий музей. З відповідною пропозицією по завершенні урочистостей у садочку звернувся до Володимира Гунчика відомий волинянин, уродженець Сереховичів Андрій Бондарчук.

У храмі сільського краєзнавства небагато експонатів, але більшість автентичних та цінних: картини, рушники, старовинний національний одяг, книги, предмети побуту тощо. Одначе приміщення не опалюється. Одну зиму воно пережило, але чи витримає наступну – питання.

– Хтось рахував, скільки потрібно коштів? – поцікавився Володимир Петрович, оглянувши приміщення та експонати. – Ні? Тоді таю тиждень на підрахунки та напрацювання специфікації. Потрібні батареї, котел, вікна замінити, двері.

Окрім того, заклад варто огородити. Голова облдержадміністрації наголосив: звернеться до лісівників із проханням підтримати сільську музейну справу.

– Музей потрібно облаштувати, – підсумував Володимир Гунчик. – Мине ще десять – п’ятнадцять років і дітки, які сьогодні були в садочку, і не знатимуть, що то за речі і як їх використовували. А традиції рідного краю треба берегти. Тому моє завдання для тутешньої влади – до зими зробити.

Не проїдання ресурсу, а врятовані життя…

Продовженням свята у Сереховичах стало відкриття пункту екстреної медичної допомоги. З такої нагоди коло приміщення місцевої амбулаторії, де й відкрито пункт, зібралося чимало місцевого люду.

Подія – більше ніж знакова, адже досі у районі діяла одна бригада ЕМД. Відтепер рятуватиме життя ще одна. Окрім того, за словами начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігоря Ващенюка, сереховичівська амбулаторія – у проекті Світового банку. Частину обладнання тамтешні медики вже отримали. Згодом надійде чергова партія для лабораторії.

– Багато дебатів було довкола цього медичного закладу, але не з уст громади, а з уст місцевих політиків, – зауважив голова облдержадміністрації. – Казали, вбиваємо освіту. Обіцяли винести представників виконавчої влади з кріслами… І що? Маємо гарний заклад! Раніше було проїдання ресурсу, а тепер реально врятовані життя.

Окрім того, народний депутат Степан Івахів пообіцяв місцевому люду допомогти придбати реанімобіль.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт