Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради

thТрадиційно, із початком осінньо-зимового періоду фахівці фіксують захворювання на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ). Про превентивні методи у боротьбі із сезонними недугами сьогодні, 18 вересня 2017 року, під час оперативної наради в голови облдержадміністрації Володимира Гунчика розповіла заступник директора із впровадження системи управління якістю Волинського обласного лабораторного центру Лариса Дудковська.

За результатами аналізу отриманих даних у сезон захворюваності на грип та ГРВІ у 2016-2017 роках в Україні перехворіло більше 6 млн людей. До 70% –  діти менше 17 років. На Волині захворіло близько 177 тис. осіб, 60% з яких – діти. Загалом, у регіоні перехворіло близько 17% населення. Найефективнішим заходом профілактики вищезазначених захворювань є вакцинація.

– Минулоріч під час епідеміологічного сезону на Волині вакциновано 0,16% населення, тоді як в середньому по Україні цей показник становив 0,3%. Загалом, вакциновано 1 690 осіб з груп епідризику, що становило 45% від запланованої кількості, – повідомила Лариса Володимирівна.

Окрім того фахівець зазначила, що Всесвітньою організацією охорони здоров’я, на підставі загальних результатів вивчення циркулюючих штамів вірусів, визначено ті, яких слід оберігатись у 2017 році – Мічиган, Гонконг та Брісбен. До останніх двох, за словами Лариси Дудковської, у населення вже виробився імунітет, адже вони фіксувались і в минулому епідеміологічному сезоні, а от Мічиган буде для українців, зокрема, волинян найбільш небезпечним, адже прийде вперше, тому ріст захворюваності очікують до 14%.

Із 2 жовтня поточного року фахівці лабораторного центру здійснюватимуть щотижневий моніторинг захворюваності на території усієї області. Позатим, для попередження розповсюдження грипу та підготовки до можливих епідеміологічних ускладнень у сезон захворюваності 2017-2018 років, головою облдержадміністрації затверджено План заходів з питань захисту населення від захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції, де передбачено чіткий алгоритм необхідних профілактичних заходів на різних етапах епідеміологічного процесу.

– Серед головних завдань Плану – підготовка та затвердження територіальних планів-заходів, проведення засідань місцевих ТЕБ ТНС з розгляду можливих ускладнень від ГРВІ та передбачення у місцевих бюджетах коштів для проведення вакцинації проти грипу, найперше, для груп медичного, епідемічного та професійного ризику, – резюмувала Лариса Володимирівна.

Голова облдержадміністрації Володимир Гунчик звернувся до місцевих структур влади, аби у рамках спеціальних програм, або резервного фонду місцевих бюджетів, були закладені кошти на купівлю ліків та проведення профілактичних заходів.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт