Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради

21691391 763998697115906 489748084 n

Під час планової робочої наради в голови облдержадміністрації Володимира Гунчика стосовно соціально-економічного розвитку краю, що відбулась сьогодні, 19 вересня 2017 року, обговорили питання освоєння субвенційних коштів та виконання робіт на об’єктах.

Спочатку з’ясували ситуацію із освоєнням коштів Державного фонду регіонального розвитку (далі – ДФРР). У 2017 році на реалізацію 22-х проектів на Волині передбачено 148 млн 683 тис. гривень із них 113 млн 128 тис. – кошти ДФРР, а 35 млн 554 тис. гривень отримали із місцевих бюджетів. За словами заступника начальника управління капітального будівництва облдержадміністрації Станіслава Наумчика, 65 млн 32 тис. гривень, це 58%, уже надійшли із Державного бюджету. Всі кошти місцевих бюджетів також отримано, а 25 млн грн. із них вже освоєні. Далі ж, оглянули хід робіт та освоєння фінансів на кожному із запланованих об’єктів.

На акушерсько-гінекологічний корпус Волинського перинатального центру передбачено 19 млн гривень з ДФРР та 23 млн 987 тис грн співфінансування із місцевих бюджетів. 29% державних коштів уже використано. Через внесення змін до проектно-кошторисної документації окремі процедури іще тривають. Нині ж очікують на експертний звіт, аби провести необхідні узгодження із підрядними організаціями. Попри це, за словами Станіслава Сергійовича,  загрози неосвоєння коштів до кінця року немає.

Голова облдержадміністрації Володимир Гунчик, своєю чергою повідомив, що на минулому тижні. спільно з головою обласної ради Ігорем Палицею. звернувся до Прем’єр-Міністра України Володимира Гройсмана з проханням додатково виділити 45 млн гривень для завершення будівництва центру. Оскільки сума чимала, та й близько 17 млн іще залишаються невикористаними, Володимир Петрович доручив управлінню капітального будівництва облдержадміністрації опрацювати питання із генпідрядником, детально вивчити проектно-кошторисну документацію аби ефективно використати кошти.

Триває будівництво школи у селі Любохини Старовижівського району. Із передбачених 15-ти мільйонів із ДФРР у співфінансуванні – 1 млн 667 тис. грн. із місцевих бюджетів, касові видатки субвенції складають 6 млн гривень, кошти місцевих бюджетів використані повністю. Нині ж,  на об’єкті вирішуються питання з водопостачанням, прийнято рішення про необхідність нової свердловини поряд із навчальним закладом, триває  робота з документами. Загрози неосвоєння коштів на об’єкті немає.

На будівництво школи у селі Осівці Камінь-Каширського району із Державного фонду регіонального розвитку передбачено 15 млн гривень та 1 млн 700 тис. гривень із місцевих бюджетів. Уже використано 4,7 млн грн державних коштів та усі кошти співфінансування. Наразі триває коригування самого проекту та вирішуються питання, пов’язані з підведенням будівлі до електромереж.

Будівництво школи у селі Вербка Ковельського району. На неї із ДФРР передбачено 8 млн 400 тис. грн та 1 млн 566 грн із бюджету Дубівської сільської ради. Касові видатки складають 4 млн 600 тис. гривень, кошти ж місцевих бюджетів використані у повному обсязі.

Голова облдержадміністрації переконаний, що будівельно-монтажні роботи на об’єкті цьогоріч потрібно завершити. Над цим і працюватимуть далі.

Для капітального ремонту Іваничівської центральної районної лікарні уже проведено тендер, де виконавцем робіт визначено будівельну компанію «Шинака-Україна». Нині тривають роботи з вирішення дозвільних процедур, укладений договір. Незабаром підрядна організація розпочне виконання робіт.

Володимир Гунчик попросив надати йому графік роботи на об’єкті, адже на виконання поставлених завдань у виконавців  лише 2,5 місяці. Станіслав Наумчик своєю чергою пообіцяв, що контроль за роботою підрядника та освоєння коштів буде забезпечено.

Що ж стосується об’єктів спортивної сфери, тривають тендерні процедури для будівництва спортивних майданчиків на території Рожищенської ДЮСШ. Розглянуто пропозиції учасників тендеру та визначено одну, економічно вигідну. У результаті укладеного договору із виконавцем робіт, об’єкт можуть здати вже цьогоріч.

Тривають роботи з усунення технічних зауважень в експертизі стосовно реконструкції дошкільного навчального закладу у с. Старосілля Маневицького району. Для робіт на цьому об’єкті передбачено 1 млн 200 тис. грн з Державного фонду та 1 млн 34 тис. грн – коштів районного бюджету. За умови успішного проведення тендерних процедур кошти будуть освоєні вчасно.

Для реконструкції навчального закладу в смт Голоби Ковельського району з Державного фонду регіонального розвитку передбачено 1 млн 855 тис. грн та  206 тис. грн із селищного бюджету. Касові видатки по об’єкту нині складають 591 тис. гривень.

На стадіон «Дружба» у смт Голоби також передбачені кошти із ДФРР у сумі 1 млн 247 тис. грн та 250 тис. грн – співфінансування. Зараз роботи на завершальному етапі.

Для реконструкція школи у селі Седлище Любешівського району з ДФРР передбачено 4 млн 500 тис. грн та 502 тис. грн з районного бюджету. Роботи на об’єкті розпочаті: залитий фундамент, триває заміна каналізації. Усі кошти до завершення поточного року повинні освоїти.

У Ратнівському районі працюють над капітальним ремонтом школи у селі Заброди, на який передбачено 2,5 млн державних коштів та 289 тис. грн у співфінансуванні. Найближчими днями проводитимуться касові видатки, загрози не освоєння виділених коштів немає.

Окрім цього, триває будівництво дитячого садка в смт Ратне на який передбачено 8 млн 383 тис. грн із Державного фонду та 930 тис. грн із місцевого бюджету. Касові видатки на об’єкті складають 2,5 млн – 60% від коштів, які уже надійшли на рахунок розпорядника.

Окрім того, Станіслав Сергійович повідомив про проведення відкритих торгів для закупівлі відділом освіти, науки та молоді облдержадміністрації 14-ти шкільних автобусів, переможцем яких став ТОВ «БАС МОТОР» на загальну суму 23 млн 499 тис. грн. Ціна одного автобуса складає 1 млн 678 тис. 500 грн. Відтак, управління освіти запропонувало органам місцевого самоврядування збільшити обсяг співфінансування із місцевих бюджетів на 100 тис. гривень. На рахунку розпорядника коштів уже є 8 млн 640 тис. гривень.

Окремо, Володимир Гунчик зазначив, що до нього звертаються розпорядники коштів з проханням наблизити фінансування робіт. Відтак, керівник найвищої виконавчої гілки влади в області доручив профільним управлінням облдержадміністрації проаналізувати на кожному об’єкті можливість наближення фінансування для оплати виконаних робіт. Наближення коштів, за словами Володимира Петровича, можливе і необхідне, адже основні транші на окремих об’єктах визначені на листопад-грудень поточного року.

 – Ми повинні працювати над ефективним освоєнням виділених коштів та аналізувати хід виконання робіт на об’єктах для наближення фінансування, – звернувся до присутніх голова облдержадміністрації.

«Освоєння виділених коштів – наше спільне завдання», – Володимир Гунчик

Про стан освоєння субвенції з Державного бюджету, спрямовану на соціально-економічний розвиток регіонів доповіла заступник начальника управління розвитку, інвестицій та європейської інтеграції облдержадміністрації Вероніка Бальбуза.

Цьогоріч, для реалізації 250-ти об’єктів з Державного бюджету для Волині виділено 84 млн 363 тис. грн. З місцевих бюджетів передбачено 23 млн грн. Станом на 19 вересня 2017 року, передбачені кошти надійшли в область у повному обсязі, однак на рахунки розпорядників коштів надійшло лише 62 млн 912 тис. грн з яких оплачено роботи на суму 8 млн 405 тис. грн, що становить 13,4% від загального обсягу отриманих коштів. Важливо, що по 16-ти об’єктах кошти уже освоєні повністю.

– За інформацією районів, основною причиною низького освоєння коштів є оформлення необхідних документів та проведення закупівельних процедур. Окрім того, по 32-х об’єктах підготовлено лист на Міністерство фінансів України щодо внесення змін до Розпорядження Кабінету Міністрів України, – повідомила Вероніка Миколаївна.

Освоєння коштів розпочалось майже у всіх районах за виключенням Луцького, Маневицького, Турійського районів та Шацької, Заболоттівської, Прилісненської, Поромівської,  Велицької та Дубівської об’єднаних територіальних громад.

Про причини неосвоєння коштів представники районів доповіли через відеоселекторний зв’язок. Так, до прикладу, Маневицький район потребує внесення змін до Розпорядження Кабміну стосовно більшості об’єктів. Усі вони, за словами першого заступника голови Маневицької райдержадміністрації Андрія Бурака, зумовлені некоректними назвами об’єктів.

– Несвоєчасне погодження пропозицій з місцевими структурами влади, обласною державною адміністрацією та головними розпорядниками коштів призвело до того, що лише в кінці вересня ми розпочинає процес внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України. Тому ще раз наголошую і звертають до голів райдержадміністрацій: Постанова чітко говорить про те, що всі пропозиції стосовно субвенції з Державного бюджету на соціально-економічний розвиток регіонів мають бути узгоджені з місцевими структурами влади, – резюмував Володимир Гунчик.

Вкотре, голова облдержадміністрації наголошує на спільній роботі місцевої влади та помічників народних депутатів, аби усі пропозиції формувалися правильно, адже у такому випадку існує реальна загроз неосвоєння виділених коштів до кінця поточного року.

Голова Прилісненської ОТГ, своєю чергою, інформацію про освоєння коштів Державного бюджету надати відмовився та на нараду до голови облдержадміністрації не з’явився. За останніми даними, у громаді проводили підбір виконавця робіт. Прикметно, що усі питання, що стосуються цієї громади з райдержадміністрацією та обласною державною адміністрацією не узгоджувалися. Сільський голова працює у форматі прямого спілкування лише з помічниками народного депутата України Ірини Констанкевич. На разі ж, причини неосвоєння державних коштів громадою з’ясовуватимуть.

Така ж ситуація і в Поромівській ОТГ, де подані пропозиції із виконавчою вертикаллю влади в області не узгоджувались, а освоєння коштів, станом на 19 вересня 2017 року,  дорівнює нулю. Важливо, що під час наради в голови облдержадміністрації був присутній помічник народного депутата Ігоря Гузя, який, власне, й опікується 19-им округом, однак, причин неосвоєння громадою виділених коштів не пояснив.

Позатим, Вероніка Бальбуза зазначила, що підготовлено проект Розпорядження голови облдержадміністрації про утворення постійно діючої комплексної робочої групи, яка здійснюватиме перевірку об’єктів, що реалізовуватимуться в області у 2017 році. Так, уже з наступного тижня, робоча група інспектуватиме стан виконання робіт в районах.

– Така робота проводитиметься для того, щоб вам допомогти і побачити, водночас, реальний стан справ. Прошу помічників народних депутатів взяти участь в роботі з аналізу освоєння коштів на об’єктах, які були подані через народних депутатів. Це повинна бути спільна робота, ми всі працюємо над реальним освоєнням коштів, – звернувся до присутніх Володимир Гунчик.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт