Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради

616732Як на теренах Волині відбувається підготовка до опалювального сезону? Чи буде тепло в домівках мешканців області з 15 жовтня та чи увімкнули на разі опалення в окремих населених пунктах і закладах бюджетної сфери краю? – Про ці та ряд інших питань говорили під час чергового засідання антикризового енергетичного штабу, що відбулося під керівництвом заступника голови обласної державної адміністрації Сергія Кошарука 5 жовтня 2017 року.

 

Насамперед, про готовність господарств до зими звітували Наталія Василець, Віктор Козак та Орест Василишин – голови Володимир-Волинської, Ковельської та Турійської райдержадміністрацій, відповідно.

Як повідомила Наталія Володимирівна, у Володимир-Волинському районі до зими почали готуватися ще у травні. Тоді провели засідання колегії, під час якого проаналізували позитиви й негативи опалювального сезону 2016-2017 року та окреслили заходи, котрих слід ужити, аби господарський комплекс належно працював узимку 2017-2018-го.

– У результаті проведеної роботи, до 1 вересня 2017 року повністю завершена підготовка закладів освіти. Проведено навчання операторів газових котелень, машиністів твердопаливних котлів, а також повірку лічильників обліку газу, димоходів та вентиляційних каналів. На всі будівлі оформлено паспорти та акти готовності до роботи в опалювальний період, – наголосила голова райдержадміністрації. Крім цього, вона повідомила, що на початок жовтня згідно з графіком постачання навчальні заклади забезпечені паливом на 100%.

Разом із тим, на достатньому рівні вжили заходів із підготовки установ культури та охорони здоров’я, зокрема, заготовили твердого палива для 22 ФАПів та 2 амбулаторій. Щодо мешканців Володимир-Волинського району, то їм надається допомога з оформлення документів для призначення житлових субсидій на паливо та скраплений газ.

Потурбувалися у районі і про матеріали для посипання доріг під час ожеледиці – 40 тон піску та дві тони солі. А для чистки доріг та ліквідації надзвичайних ситуацій – запаслися пальним у кількості трохи більше трьох тон. До слова, під час останньої сесії районної ради на потреби резервного фонду Володимир-Волинського району виділили 20 тисяч гривень. Саме завдяки цим коштам вдалося закупити частину пального.

Голова Ковельської райдержадміністрації Віктор Козак, своєю чергою, повідомив, що в районі спрацювали на випередження. Варто нагадати, що кілька днів тому голова обласної державної адміністрації Володимир Гунчик видав розпорядження про початок опалювального сезону. Відтак, ряд закладів освіти й культури, котельні котрих працюють на твердому паливі, подали тепло, не чекаючи середини жовтня. Зокрема, у Повурську опалюється і дитячий садочок, і школа.

Також на Ковельщині на разі заготовлено 50% від запланованої кількості піщано-соляної суміші для утримання доріг у зимовий період та 1400 літрів дизпалива для ліквідації наслідків можливих стихійних явищ.

За повідомленням Ореста Василишина на Турійщині підготовлено всі 59 багатоквартирних житлових будинків та 54 об’єкти соціально-культурного призначення з видачею відповідних паспортів. 33 котельні району та 100% теплових мереж станом на 28 вересня цього року також готові до роботи.

Щодо заготівлі палива, то райдержадміністрації вдалося забезпечити запаси у 30 тон вугілля, та 82%, 50% і 40% до запланованої потреби торфобрикету, дров, а також щепи та відходів деревини, відповідно. У зв’язку з цим, заготівля зазначених матеріалів продовжується.

Станом на 5 жовтня, у Турійському районі сума коштів у Резервному фонді становить 110 тисяч гривень, а залишок палива для розчистки снігу та усунення надзвичайних ситуацій – 1000 літрів.

Заслухавши усіх доповідачів, Сергій Кошарук наголосив, що об’єднаним територіальним громадам теж слід долучатися до запобігання виникненню надзвичайних ситуацій або ж оперативній ліквідації їх наслідків на тих територіях, за які вони відповідають. Адже нині увесь тягар фінансового забезпечення цих потреб лягає на плечі райдержадміністрацій.

По тому заступник директора департаменту інфраструктури та туризму облдержадміністрації Віктор Довгополюк розповів про те, як готується дорожнє господарство області до зими. Зокрема, детально зупинився на процесі заготовлення піщано-соляної суміші для захисту автошляхів від ожеледиці.

Також посадовець повідомив, що взимку на дорогах працюватимуть 238 одиниць снігоочисного обладнання. На жаль, техніка є досить старою – знос складає близько 33%, а відтак – потребує значного оновлення. Разом із тим, зазначив Віктор Васильович, невдовзі мають надійти кілька нових одиниць такого обладнання.

На завершення заступник директора департаменту інфраструктури та туризму закликав керівництво районів ужити всіх заходів, аби спільно забезпечити заготівлю необхідної кількості пально-мастильних матеріалів, котрі у разі виникнення надзвичайних ситуацій використають для роботи техніки, що їх ліквідовуватиме.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт