Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради

800x600 40472 97XL

Перший результат ухваленої пенсійної реформи – здійснений у жовтні перерахунок пенсій. Тож про проведену роботу на Волині доповів начальник головного управління Пенсійного фонду України в області Петро Філіпчук під час оперативної наради у голови облдержадміністрації Володимира Гунчика, що відбулась 23 жовтня 2017 року.

 

Перш за все Петро Філіпчук повідомив, що осучаснення раніше призначених пенсій проводилось за єдиними правилами обрахунку із використанням показника середньої заробітної плати за останні три роки (2014-2016) у розмірі 3764 грн 40 коп.,  та із застосування величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1-го відсотка. Так, перерахунок пенсії у зв’язку із зміною прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, збільшено на 140 грн та встановлено в розмірі 1452 грн.

– Загалом збільшення пенсій отримали 200 тисяч 329 пенсіонерів, що становить понад 90 відсотків від загальної кількості цивільних пенсіонерів в області. Середній розмір підвищення пенсій склав 380 гривень 64 копійки. В результаті такого перерахунку середній розмір пенсії збільшився на 342 гривні 55 копійок, і становить 2034 гривні 93 копійки, проти 1692 гривні 38 копійок до перерахунку, – поінформував Петро Васильович.

Виплати підвищених розмірів пенсії розпочали з 11 жовтня 2017 року. Додаткова потреба в коштах становить 83, 6 млн грн. Загальна потреба по області в жовтні місяці склала 571,6 млн грн. Так, підвищення до 100 грн отримали 71 тисяча осіб, від 100 до 200 грн – 70 тис. осіб, від 200 до 500 грн – 47 тис. осіб, від 500 до 1000 грн – 21 тисяча осіб і підвищення понад 1 тис. грн отримали 22 тис. 800 пенсіонерів області.

Зокрема, значне підвищення одержали пенсіонери, пенсії яким призначена за роботу в районах крайньої півночі, за роботу в шкідливих умовах, підземні роботи. Наприклад, середній розмір пенсії шахтарям після проведення перерахунків становить 6 тис. 509 грн, сума підвищення складає 2998 грн.

Для цього на поштові відділення та банківські установи направлено усі виплатні документи та кошти, необхідні для проведення доплат пенсіонерам з датами виплати з 4 по 10 жовтня. Пенсіонерам, в яких пенсії зараховуються на банківські рахунки, відповідні доплати отримали одноразово за двома відомостями. Одержувачам пенсії з датами виплати з 11 по 25 жовтня у збільшених розмірах виплачуються згідно встановлених дат. При цьому, у відділеннях поштового зв’язку виплати проводяться одночасно за двома відомостями.

Варто зазначити, що перерахунок раніше призначених пенсій проводитимуть щороку шляхом збільшення показника середньої заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески. Для цього пенсіонерам немає необхідності особисто звертатися до органів пенсійного фонду, перерахунок здійснюватиметься за єдиним підходом для усіх пенсіонерів з урахуванням показника середньої заробітної плати на рівні 3764 грн 40 коп.

Також, за інформацією начальника головного управління Пенсійного фонду України в області, пенсійний вік підвищувати не планують, натомість змінюються вимоги до тривалості страхового стажу. До кінця 2017 року мінімальний страховий стаж для виходу на пенсію залишається незмінним – 15 років. З 1 січня 2018 року право на пенсію з віком 60 років матимуть ті громадяни, у яких є 25 років страхового стажу. Мінімальний страховий стаж щороку збільшуватиметься на 1 рік, допоки не складе 35 років у 2028 році.

– Проте, не слід очікувати, що пенсії усіх пенсіонерів зростають однаково. Збільшення розмірів пенсії у зв’язку з осучасненням заробітку в кожного пенсіонера своє, оскільки враховуються показники коефіцієнта заробітної плати, тривалості страхового стажу кожного пенсіонера, тобто індивідуальні показники кожної особи, – відзначив Петро Філіпчук.

На завершення доповіді Петро Васильович наголосив, що таке суттєве збільшення пенсійних доплат дає підстави стверджувати, що такий перерахунок є наймасштабнішим за роки незалежності України.

Відтак, голова облдержадміністрації Володимир Гунчик своєю чергою наголосив, що основним завданням виконавчої гілки влади в області є доведення до громадян важливості офіційної легальної заробітної плати та наявності страхового стажу для отримання пенсії в майбутньому.

 – Трудовий стаж та легальна заробітна плата є основою і запорукою подальшого нарахування реальної пенсії з урахуванням тих змін, які передбачає пенсійне законодавство в подальшому. Тому ми з вами повинні ще раз, і ще раз акцентувати на цьому увагу й активно продовжувати роботу, – резюмував Володимир Петрович.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт