Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради

DSC00082

В Старовижівському районі триває процес децентралізації, який включає в себе в тому числі і об’єднання сільських рад в територіальні громади. Нещодавно пройшли вибори, і за їх результатами на Старовижівщині функціонують три об’єднані громади: Дубечненська, Сереховичівська та Смідинська. Невирішеним питанням залишається створення Старовижівської громади. Частина депутатів селищної ради зініціювали проведення позачергової сесії селищної ради, на якій пропонувалося розглянути створення добровільного об’єднання територіальних громад з центром в селищі Стара Вижівка.

До створюваної ОТГ пропонувалось долучити територіальні громади Старовижівської селищної ради, Галиновільської, Нововижвівської, Седлищенської, Старогутівської, Поліської, Мизівської, Секунської та Журавлинської сільських рад. В зв’язку з тим, що позачергова сесія селищної ради не відбулася, депутатами було запропоновано провести збори, на яких розглянути питання об’єднання в новому форматі.

Свої бачення та пропозиції щодо можливих варіантів утворення об’єднаної громади висловив заступник голови обласної державної адміністрації Кошарук Сергій Дмитрович, який був присутній на зборах.

– Важливе значення для економічного зростання держави в цілому та Старовижівського району зокрема має децентралізація. Успішні приклади об’єднання громад фіксуємо й у контексті розвитку Волинської області, адже на теренах краю уже є ОТГ, бюджети яких зросли у кілька разів. Та практика показує, що громади в яких місцеві джерела наповнення бюджету, інфраструктурні та кадрові ресурси є достатніми для вирішення питань місцевого значення, в інтересах жителів громади показують фінансову спроможність, а відтак і розбудову власного краю – резюмував Сергій Дмитрович.

Голова районної державної адміністрації Анатолій Бринчук висловив слова вдячності депутатам селищної ради за їх громадську позицію, за прагнення брати участь в управлінні державними справами на місцевому рівні, захищати інтереси мешканців Старовижівщини.

До дискусій щодо формату створення Старовижівської ОТГ долучились деякі депутати районної ради, селищної ради, а також представники громадськості.

На зборах було прийнято рішення звернутися до голови Старовижівської селищної ради із зверненням про ініціювання добровільного об’єднання територіальних громад Старовижівської селищної ради, Галиновільської, Нововижвівської, Седлищенської, Старогутівської, Поліської, Мизівської, Секунської та Журавлинської сільських рад в Старовижівську об’єднану територіальну громаду із центром смт. Стара Вижівка.

Сектор з питань внутрішньої та інформаційної політики

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт