Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради

23660283

Волинь – один із регіонів України, який має потенціал для виробництва та використання енергоносіїв, а як наслідок – зростання економіки. Про це сьогодні, 15 листопада 2017 року, повідомив голова Волинської обласної державної адміністрації Володимир Гунчик, відкриваючи міжнародний форум «Зелена економіка: інноваційний шлях розвитку регіону», що відбувся у Луцьку.

 

Серед поважних гостей заходу: заступник директора Департаменту промислової політики Міністерства економічного розвитку та торгівлі України Олена Работягова, директор програми підтримки зеленої модернізації української економки, яке виконує німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ Дагмар Ецер.
Лідери світового бізнесу та представники громад врешті зрозуміли, що енергоносії потрібно використовувати по-новому. Форм, своєю чергою, покликаний показати якісні переваги зеленої модернізації регіонів України за світовими стандартами.

– Є ресурс – давайте його використовувати. Великі багатства зосереджені на території Волині: торф, вугілля, ліс, тому зараз нам потрібно говорити про нові, альтернативні технології, залишаючи ці багатства нашим нащадкам для більш ефективного користування, – резюмував Володимир Гунчик.

Окремо, керівник найвищої виконавчої гілки влади в області повідомив присутнім, що за три роки Волині вдалося зменшити споживання природного газу на 34%, а це – чимало.

Практикою у розвитку зеленої економіки на Волині поділився із присутніми начальник управління розвитку, інвестицій та європейської інтеграції облдержадміністрації Юрій Кресак. Він зауважив, що перехід до екологічних процесів та речовин у електроенергії повинен бути системним.

– Основна наша співпраця з GIZ побудована на системності. Найперше, ми підписали спільний меморандум щодо розвитку зеленої економіки і були втішені, що міжнародне товариство звернуло увагу на Волинь, як досить перспективний регіон, – розповів Юрій Юрійович.

Угоду про співпрацю з німецьким товариством уклали ще у серпні 2016 року, відтоді розпочали активно розвивати екологічну модернізацію регіональної економіки.
А працювати є над чим, тим паче, що низка проектів уже розпочато. В окремому коментарі голова облдержадміністрації Володимир Гунчик розповів про перспективи екологічної галузі та реалізацію проектів у розрізі Волині.

– Працюємо над переведення котелень на тверде паливо. В Луцьку будують одну із потужних котелень, яка обігріватиме увесь мікрорайон. Однак головним нашим проектом, звичайно, буде сміттєпереробний завод і спеціально створена робоча група уже працює над цим, – резюмував Володимир Петрович.

Розпочинають і проект використання біопалива з відходів виробництва, які продукує цукровий завод у Луцькому районі. Уже незабаром він повинен дати свої результати.
Активно працюють і над створенням в області проекту з використання сонячної енергії. За словами голова облдержадміністрації відповідні пропозиції вже є, нині ж триває пошук відповідної території для розміщення сонячних батарей, яка повинна бути близько 50 гектарів.

Енергетичні станції у межах області інтенсивно влаштовують і на приватних будівлях. Такі рішення дозволяють частково відійти й від використання альтернативних видів палива: брикету, пілетів і деревини: «Це новий та серйозний крок і його роблять звичайні мешканці адже розуміють, що це впливатиме на ефективність їхніх господарств», – підсумував Володимир Гунчик.

Окрім того програма форму передбачала обговорення низки важливих питань як для регіону, так і для України в цілому, серед них: фінансові інструменти для зеленої модернізації, кращі практики впровадження новітніх технологій, досвід започаткування «зелених» проектів малими та середніми підприємствами та інші.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт