Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради
25.111
 
 
 День пам’яті жертв голодоморів щорічно об‘єднує український народ навколо вшанування усіх загиблих від голоду. В цей День ми згадуємо трагедію вселенського масштабу – геноцид українського народу, вчинений комуністичним режимом. Голод жахливий, але коли він організований, рукотворний, то стає страшною зброєю придушення і нищення, справжньою косою смерті.

Під час першого голодомору 1920-х років вона була лише випробувана і виявилася дуже ефективною. На повну ж потужність вона запрацювала у часи найстрашнішого другого голодомору 1932– 1933 років.25.11

Сьогодні, 25 листопада, в Старій Вижівці відбулося скорботне віче "Голодомор не зламав", приурочене  Дню пам’яті жертв голодоморів в Україні.

Щоб пом’янути  жертв цих моторошних подій, на центральній площі селища зібрались представники місцевих органів виконавчої влади та самоврядування, керівники релігійних організацій, представники організацій політичних партій та громадських об’єднань, учнівська молодь, а також всі небайдужі до цієї жахливої сторінки українського народу.

До учасників мітингу-реквієму звернувся голова райдержадміністрації Анатолій Бринчук, який підкреслив, що Голодомор 1932-1933 рр. - це трагедія, масштаби якої неможливо збагнути, а витоки цієї трагедії так і не осмислені належним чином.

«Це безпрецедентний злочин у світовій історії, бо штучний голод був спрямований не лише на фізичне знищення українців. Комуністичний режим прагнув позбавити українську націю її волелюбного духу, її ідентичності. Поставити знесилених голодом, страхом та відчаєм українців на коліна. Стерти генетичну пам'ять народу та викорінити навіть думки про свободу та власну державу» - зазначив у своєму виступі голова райдержадміністрації.

Анатолій Бринчук  закликав бути відповідальними перед українським народом, один перед одним, пам’ятати уроки історії, пам’ятати всіх, хто віддав своє життя за існування України і гідно жити на українській землі.

Перед присутніми виступив голова районної ради Юрій Кудацький. Він наголосив, що голодомор – глибока духовна рана, яка нестерпним болем пронизує пам’ять, національне горе, яке поглинуло мільйони безвинних та не підлягає забуттю, і святий обов’язок кожного зробити все, щоб ця трагедія не повторилась.

У знак скорботи, учасники зібрання вшанували  пам'ять невинних жертв найстрашнішого в історії людства Голодомору хвилиною мовчання та запалили поминальні свічки, зігріваючи душі тих, кого в тридцять третьому не відспівували, не оплакували, не проводили, не поминали…

Відтак, священник Свято-Преображенського храму селища Стара Вижівка протоієрей Олег провів заупокійну молитву за душі мільйонів людей, що загинули старшною голодною смертю.

         Хай пам’ять про всіх невинно убієнних згуртує живих, дасть силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі заради миру та злагоди в соборній незалежній Україні!

Сектор з питань внутрішньої та інформаційної політики

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт