Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради

24171766 796648917184217 1235647062 nНещодавно Кабінет Міністрів України затвердив Стратегію сталого розвитку та інституційного реформування лісового господарства України на період до 2022 року. Відповідний документ ухвалили 1 листопада 2017 року.

Роль лісових та мисливських господарств для зростання економічного потенціалу Волині переоцінити важко. Так, обласне управління лісового та мисливського господарства щорічно сплачує до державного бюджету близько 190 млн грн податку та 59 млн гривень єдиного соціального внеску. Діяльність лісогосподарських підприємств є вагомою підтримкою і для зміцнення територіальних громад, адже до місцевих бюджетів надходить понад 66,5 млн гривень.

Однак, працівники лісової галузі вважають прийняту Стратегію поспішним кроком та намагаються довести, що у документ потрібно внести серйозні зміни. З цим і прийшли під стіни Волинської облдержадміністрації з мирним мітингом.

Розуміє невдоволення лісівників і керівник найвищої виконавчої гілки влади в області Володимир Гунчик і, вийшовши до громади, запевняє: лобіюватиме інтереси галузі, її представників та перегляд Стратегії у столичних кабінетах  під час робочої поїздки до Києва, яка відбудеться вже завтра, 29 листопада.

– До мене почали звертатися представники місцевих структур влади, об’єднаних територіальних громад, сільських селищних рад, які розуміють, що через зміни статусу, які пропонує постанова Кабінету Міністрів, місцеві бюджети можуть втратити величезні суми коштів. Обласна державна адміністрація вважає, що даний документ потребує серозного доопрацювання та, найголовніше, широкого обговорення із залученням представників профспілкових організацій, трудових колективів, – резюмував Володимир Петрович.

Варто зауважити, що облдержадміністрації одна із перших спрямувала лист до Прем’єр-міністра України аби прийняте рішення на засіданні Уряду переглянули.

Окрім того, Володимир Гунчик зазначив, що має підтримку у цьому питанні й Першого-віце-прем’єр-міністра України Степана Кубіва, він теж погодився, що у документ потрібно внести відповідні зміни.

– Важливо, що ми маємо підтримку голови обласної адміністрації, сьогодні він вийшов до нас. Наша акція не протесна, ми просто прийшли висловити свою позицію, – зауважив голова обласної організації профспілки працівників лісової галузі України Павло Матіюк.

Основна проблема у тому, що вказана Стратегія призведе до структурних реформ галузі, ліквідації лісогосподарських підприємств, а відтак – скорочення робочих місць. Необхідним стане й проведення лісовпорядних робіт одночасно на території всієї держави, затвердження нових лімітів заготівлі деревини для новоствореної господарюючої структури.

Тож аби не допустити колапсу деревообробного виробництва через відсутність сировини Володимир Петрович пропонує діяти спільно.

– Сьогодні в області немає жодного лісогосподарського підприємства, яке було би збитковим – всі прибуткові. Давайте разом будемо робити усе для того, щоб постанова Кабінету Міністрів, яка була прийнята за основу, адже вона ще не набрала чинності, була доопрацьована з урахуванням інтересів місцевих громад і трудових колективів наших лісівників, – звернувся до присутніх голова облдержадміністрації.

Після оприлюднення у засобах масової інформації  альтернативного варіанта Стратегії, Волинська обласна організація профспілки працівників лісового господарства звернулася до Володимира Гунчика з проханням донести вимоги працівників галузі до Центральних органів влади. За результатами звернення підготовлено додатковий лист до Кабінету Міністрів України.

Основні положення листів обласної державної адміністрації, спрямованих до вищих міністерських кабінетів, опубліковано нижче.

Світлина від Волинська обласна державна адміністрація.

Світлина від Волинська обласна державна адміністрація.

Світлина від Волинська обласна державна адміністрація.

Світлина від Волинська обласна державна адміністрація.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт