Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради

1335359520Шановні волиняни! 26 квітня 1986 року – трагічна дата в історії українського народу, що назавжди змінила долі тисяч людей. У ліквідації наслідків вибуху атомного реактора на 4-му енергоблоці Чорнобильської АЕС взяли участь майже 900 тисяч чоловік – пожежники, співробітники міліції, медпрацівники, військовозобов’язані, прості працівники атомної… Тут вони працювали позмінно: ті, хто набирали максимально допустиму дозу радіації, виїжджали, а на їх місце прибували інші. Тож від дня, коли офіційно повідомили про завершення будівництва саркофага над зруйнованим енергоблоком, 14 грудня в Україні встановлено як День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС – людей, які ціною свого життя і здоров’я змогли зупинити поширення наслідків страшної трагедію ХХ століття.

За роки, що минули, ми всі пройшли складний шлях усвідомлення і переосмислення того величезного комплексу проблем, які пов’язані з використанням мирного атому. Незмінним залишається лише одне – найглибша повага і вдячність людям, які закрили собою світ від атомного лиха. Адже ціною життів саме тих, хто не роздумуючи кинувся в смертельно небезпечну зону, вдалося мінімізувати наслідки цієї біди.

Жодна статистика не скаже, скільки людських доль понівечено чорнобильським смерчем, скільки ще ліквідаторів «дотлівають» у лікарнях, а скільки уже відійшло у вічність. Однак, народ, який пам’ятає свою історію, заслуговує на повагу і вартий того, щоб сміливо дивитися у майбутнє. Тож ми, українці, повинні пам’ятати і шанувати героїв, завдяки яким сьогодні живемо. Велика вам подяка і низький доземний уклін!

Разом із тим, низько вклоняємося й тим, хто віддав життя, виконавши найвищий синівський обов’язок перед рідною землею і власним народом. Саме тому пам’ять про тих, хто відійшов у інший світ, допомога ліквідаторам та їх сім’ям – головне завдання для державних органів виконавчої влади і місцевого самоврядування.

У цей пам’ятний день щиро бажаю всім міцного здоров’я, життєвої енергії, сімейного затишку, щастя, миру, добра й злагоди. Нехай залишиться в минулому та ніколи не повториться жах чорнобильської катастрофи, а пам’ять про ті події навчить нас цінувати мир, спокій і процвітання.

З повагою голова обласної державної адміністрації Володимир Гунчик.

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт