Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради

DSC00189Ситуація з масовим всиханням лісів, зокрема соснових, протягом останніх років стала вкрай критичною як для Поліського регіону України так і для Старовижівщини зокрема. Існує загроза екологічної катастрофи та втрати лісу через комах-шкідників, які масово розповсюджуються, пошкоджують дерева та спричиняють висихання лісових масивів на величезних територіях.

Саме тому, під час виїзної наради на базі Буцинського лісництва, розглянули питання щодо збереження, примноження, охорони та порядку використання лісових ресурсів на території району.

В нараді взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Людмила Хомич, голова районної ради Юрій Кудацький, керівники окремих структурних підрозділів райдержадміністрації та апарату, окремі депутати районної ради, сільські голови, голови та старости ОТГ, представники підприємств лісової галузі.

За словами директора спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Херсонлізозахист» Тетяни Касіч, проблема ураження лісів короїдом в Україні стала дуже гострою близько 5 років тому і залишається невирішеною дотепер. Вона набуває характеру надзвичайної ситуації, адже ураженню підлягають рослини усіх вікових груп, поширення шкідника практично не можливо контролювати, не існує інших дієвих методів боротьби з шкідником крім вирубок. Недоцільно використовувати хімічні засоби боротьби з короїдом, тому що вони дуже токсичні для людини та лісової фауни. Адже в лісах ростуть ягоди, гриби, живуть звірі, випасають худобу.

Короїдні пошкодження лісів спостерігаються не лише на Волині. Аналогічні ареали хвороби виявлені у Житомирській, Київській, Рівненській областях, а також в Польщі та Білорусі.

Важливо, що уражені дерева помітно не відразу, адже шкідник діє з верхівок. Довжина шкідника близько 1,5 міліметра. На дереві їх може перебувати до 180 тисяч особин. Поступова зміна кольору крони, всихання, а потім і внутрішнє стовбурове пошкодження призводять до загибелі дерева. Короїди ведуть прихований спосіб життя, до того ж, спрогнозувати радіус та вектор їхньої дії фахівці не можуть.

Згідно аналізів метеорологічних служб, масові поширення шкідників пов’язані з зміною кліматичних умов. Прикметно, що 10 років тому шкідники не витримували низьких температур і гинули. Нині ж, у них є імунітет і при кількагодинному перебуванні у теплому середовищі вони здатні відновлювати свою життєдіяльність.

Згідно діючого законодавства процес санітарних рубок має відбуватись за погодженням з місцевими органами влади. За словами директора державного підприємства „Старовижівське лісове господарство” Анатолія Ярмолюка є певне несприйняття серед населення та серед представників місцевої влади щодо необхідності здійснення санітарно-оздоровчих заходів у лісах Старовижівщини. Тому лісівникам потрібно проводити системну роботу з метою обґрунтування своїх дій.

Також під час наради деякі сільські голови та депутати районної ради озвучили свої запитання та пропозиції, що стосуються збереження та раціонального використання лісових ресурсів. У зв’язку з поступовим збільшенням обсягів санітарних рубок, запропоновано призупинити рубки головного користування, щоб не наносити шкоду навколишньому середовищу.

Учасники семінару-наради оглянули лісові ділянки з значним ступенем ураження. Змогли наочно переконатися в маштабах проблеми всихаючої через шкідників сосни.

Тож, аби не втратити сотні гектарів лісу діяти потрібно консолідовано та швидко на усіх рівнях.

Сектор з питань внутрішньої та інформаційної політики апарату райдержадміністрації.

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт