Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради

db07617131009363c1777577d521f582 XL

Після ухвалення Верховною Радою України медичної реформи, в суспільстві виникли побоювання, щодо майбутньої української медицини. Про це відбулася розмова з головним лікарем комунального закладу “Старовижівський центр первинної медико-санітарної допомоги” Наталією Капітулою, за участю голови райдержадміністрації Анатолія Бринчука та керівників владних структур району.

За словами посадовця, вже в наступному році почнеться перший етап реформи первинної ланки медичної допомоги – сімейних лікарів, педіатрів, терапевтів. Жителям району потрібно буде вибрати сімейного лікаря (терапевта, педіатра) і підписати з ним угоду (декларацію) на медичне обслуговування. Лікаря можна вибрати незалежно від свого місця проживання, приписки. Поки приписна кампанія (процес вибору лікаря і укладення договорів) триває у пілотному режимі. А дата початку всеукраїнської кампанії буде визначена після того, як закон №6327 підпише Президент.

Один лікар може обслуговувати максимум 2 тисячі пацієнтів. Таку кількість пацієнтів рекомендує МОЗ. Можуть бути і виняткові ситуації, наприклад, коли лікар працює в селі, де проживає більше 2 тисяч людей.

В нашому районі на даний час працює 14 сімейних лікарів з якими можна буде в майбутньому укладати договори. За попередніми підрахунками такої кількості лікарів має вистачити для належного медичного обслуговування всього населення району.

Змінити свого лікаря можна в будь-який час, якщо знайшли кращого спеціаліста, або, наприклад, змінили місце проживання.

Допомога, яку надає сімейний лікар, терапевт, педіатр, буде повністю оплачуватися державою. Для людини вона є безкоштовною. Ця допомога включає: консультації лікаря необмежену кількість разів, профілактичні огляди, базові аналізи, рецепти на ліки, направлення до лікарів-фахівців, видача довідок та листів непрацездатності.

Тариф на медичні послуги з надання первинної медичної допомоги складається з двох частин: ставки на оплату медичної послуги та ставки на оплату діагностичних послуг, у тому числі лабораторних досліджень.

Парламентом у липні 2017 року, закладена сума середнього тарифу у 370 грн. на рік. Стільки буде отримувати лікар первинної ланки за кожного пацієнта.

При цьому середній тариф коливається в той чи інший бік залежно від різних факторів. Наприклад, якщо серед пацієнтів будуть діти до 5 років або пенсіонери віком 65 років та старше, тариф буде майже вдвічі вищим.

У бюджетній резолюції закладена сума на 2019 рік — за кожного пацієнта в середньому по 450 грн. в рік. Планується, що з року в рік ця сума буде поступово збільшуватися.

Впровадження принципу «гроші ходять за пацієнтом» означає, що оплата праці лікаря буде залежати від кількості пацієнтів і якості послуг, які він їм надає. Людина вибирає лікаря, медичний заклад, до якого звернутися за допомогою. І саме до цього лікаря і медичного закладу «прийдуть» бюджетні кошти за надання медичної допомоги саме цій людині згідно з встановленим тарифом.

При такій системі лікар буде зацікавлений якісно лікувати, оскільки до поганого фахівця ніхто не прийде. Хороший лікар буде мати більше пацієнтів і, відповідно, більшу зарплату. Лікарі будуть конкурувати за пацієнтів і будуть зацікавлені підвищувати якість своїх послуг.

Сектор з питань внутрішньої та інформаційної політики апарату райдержадміністрації

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт