Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради

25507939

Для обговорення стратегії міжрегіонального розвитку та партнерських взаємин між Волинню та Республікою Польща сьогодні, 22 грудня 2017 року, делегація на чолі з головою облдержадміністрації Володимиром Гунчиком перебуває із робочим візитом у місті Люблін.

Перша двостороння зустріч відбулася з Воєводою Люблінського воєводства Республіки Польща Пшемиславом Чарнеком (Przemysław Czarnek), під час якої обговорили виконння умов  Стратегії транскордонного співробітництва Люблінського воєводства, Львівської і Волинської і Брестської областей на 2014-2020 роки.

Окрім того, показали поточний стан справ на українсько-польських пунктах пропуску: «Устилуг-Зосин», «Ягодин-Дорогуск», а також перспективи розбудови нового перходу «Адамчуки-Збереже».

Важливим вектором у розвитку регіонів залишається інвестиційна політика, тож обговорили й перспективи залучення іноземних інестицій, сучасних методів співпраці з інвесторами. Сподіваються на конструктивну роботу і між установами державного управління, галузей освіти, науки і кульутри Волинської області і Люблінського воєводства Республіки Польща.

Володимир Гунчик своєю чергою підкреслив, що українсько-польські взаємини напраду важливі для обох сторін. Для Волині ж, як  транскордонного регіону – це насамперед соціально-економічний розвиток, що напряму залежить від покращення транспортних сполучень. Тож успішне функціонування пунктів пропуску – більше ніж актуальне і над цим працюватимуть й надалі.

Позатим, окреслили більш вузькопрофільні завдання. Зокрема, перший заступник голови облдержадміністрації Олександр Степанцов говорив про діяльність українсько-польської міжурядової координаційної ради з питань міжрегіонального співробітництва, вніс пропозиції для активізації взаємовигідного транскордонного співробітницва.

У контексті будівнитцва і збереження дорожньої інфраструктури директор департаменту інфраструктури і туризму облдержадміністрації Іван Мирка розповів: працюють над будіництвом та реконструкцією доріг: Н-22 Устилуг-Володимир-Волинський-Луцьк, Р-15 Ковель-Жовква (на ділянці Устилуг-Угринів), М-07 Київ-Ковель-Ягодин та ділянках Ягодин-Рівне-Адамчуки, що забезпечать інфраструктурну доступність існуючих пунктів пропуску та функціонуваня нових.

Про Стратегію транскордонного співробітництва через реалізацію низки інвестиційних проектів розповів начальник управління розвитку, інвестицій та європейської інтеграції облдержадміністрації Юрій Кресак.

Опісля ж, представники делегації переїхали до муніципалітету міста Люблін, де зустрілися  з його президентом Кшиштофом Жуком (Krzysztof Żuk). Під час цієї зустрічі обговорили й освітні питання, зокрема, адаптацію українських студентів, які навчаються в Любліні до тамтешніх умов та можливостей, створення Бюро європейських проектів, співпрацю в рамках грантових програм ЄС, функціонування програми «Подвійний диплом».

Світлина від Волинська обласна державна адміністрація.

Світлина від Волинська обласна державна адміністрація.

Світлина від Волинська обласна державна адміністрація.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт