Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради

1485241466 721Значний фінансовий ресурс отримала Волинь у минулому році на реалізацію інвестиційних проектів. Відтак, сьогодні, 11 січня 2018 року, під час наради у голови облдержадміністрації Володимира Гунчика з питань соціально-економічного розвитку регіону підбили підсумки зробленого за 2017 рік.

Так, за словами в.о. начальника управління капітального будівництва облдержадміністрації Станіслава Наумчика, для реалізації 22-х інвестиційних проектів за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку область отримала майже 149 млн грн. Однак, не встигли освоїти 10,5 млн грн, з яких 2,1 млн грн повернулися до Державного бюджету. Зокрема, по таких об’єктах, як Залісці (183 тис. грн), Вербка (600 тис. грн), Рожище (1 млн грн), Седлище (3,5 тис. грн).

– Продовжуємо працювати по об’єктах, що залишилися і де є фінансування. Тобто Горохівська школа, Іваничівська лікарня, спортивні майданчики в Рожищах тощо. А також контактуємо із Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України щодо перспектив на 2018 рік, – наголосив Володимир Петрович.

Що ж стосується субвенції із Державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку регіону, то, як повідомив начальник управління розвитку, інвестицій та європейської інтеграції облдержадміністрації Юрій Кресак, для фінансування 452 об’єктів було передбачено більше, ніж 193 млн грн. Станом на 5 січня 2018 року фактично виконано робіт на суму 163 млн 39 тис. грн.

– Тільки за період із 28 грудня по 5 січня освоїли 58,6 мільйонів гривень. Це дуже високий показник, але в основному це придбання техніки. Роботи вже завершені на 233 об’єктах. Залишок на сьогодні – 30 мільйонів 536 тисяч гривень. Кошти перехідні, тому їх продовжують використовувати. Разом із тим, гроші, зекономлені на завершених об’єктах, повертаються до Державного бюджету, адже мають цільове призначення, – зауважив Юрій Юрійович.

Натомість, для 15 ОТГ Волині у 2017 році передбачили 50 млн 123 тис. грн із державної казни, що спрямували на реалізацію 97 проектів. Зі слів начальника управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Миколи Томчука, касові видатки становлять майже 49,1 млн грн, а це – 98 %. Так, лідерами із освоєння коштів є: Смолигівська ОТГ Луцького району, Люблинецька ОТГ Ковельського району, Литовезька ОТГ Іваничівського району та Прилісненська ОТГ Маневицького району. Аутсайдером залишається Поромівська ОТГ Іваничівського району, де відсоток освоєння становить лише 76,6%.

Окрім того, чимало вдалося зробити завдяки коштам, які спрямували на реалізацію екологічних проектів: придбали баки для сміття, обладнання, спецтехніку тощо. Як повідомив начальник управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації Дмитро Новохатський, в цілому отримали 19 млн 303 тис. грн, з яких освоїли лише 70 % – більше 13 млн грн. Так і не відбувся тендер на будівництво мереж та споруд навколо господарсько-побутової каналізації в селі Світязь Шацького району, тому 4 млн 486 тис. 464 грн, виділених із Державного фонду охорони навколишнього природного середовища, повернулися назад.

– Є надія, що реалізувати даний проект вдасться вже цього року за рахунок грантових коштів. Адже не зважаючи на те, що на 25 % зменшено рівень фінансування екологічних проектів у 2018 році, ми активно працюємо над залученням коштів із інших програм, – зауважив Дмитро Володимирович.
Відтак, керівник найвищої виконавчої гілки влади в області доручив управлінню екології та природних ресурсів облдержадміністрації підготувати перелік проектів, які необхідно реалізувати у поточному році за умови надходження додаткового фінансування.

Насамкінець, начальника відділу з питань фізичної культури та спорту обласної державної адміністрації Ігор Дмитришин розповів, що триває будівництво 6 спортивних майданчиків на Волині, на що витратили майже 9 млн грн із Державного та місцевих бюджетів. Кошти перерахували підрядникам ще наприкінці 2017 року, тож нині триває укладка штучного покриття.

Опісля – голова облдержадміністрації дав доручення підготувати єдину зведену таблицю виконання усіх програм соціально-економічного розвитку на Волині у 2017 році.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт