Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради

sbor2Серед низки питань, які потребують якнайшвидшого вирішення в районі – поводження з твердими побутовими відходами. В зв’язку з цим райдержадміністрацією було зініційовано розгляд питання організації в районі роздільного збирання побутових відходів.

 Відповідно до Закону України "Про відходи" з 1 січня 2018 року встановлюється заборона на захоронення не перероблених (необроблених) побутових відходів, а статтею 32 цього закону передбачений обов’язок органів місцевого самоврядування щодо створення умов для реалізації роздільного збирання сміття.

«Поводження з твердими побутовими відходами надзвичайно актуальне питання не тільки для нашого району, але й України в цілому, – зазначив голова райдержадміністрації Анатолій Бринчук. – Адже з кожним роком кількість сміття збільшується, роздільне його збирання є одним з варіантів ефективного вирішення проблеми. Відтак, важливо щоб процесу захоронення завжди передував процес сортування та переробки.»

Сільським головам було запропоновано організувати на своїх територіях роздільне збирання сміття, зокрема, пластику і скла в спеціальні контейнери. А також виділити та облаштувати окремі місця, на яких будуть зберігатись пластикові та скляні відходи.

Проблемним питанням є відсутність поблизу району сміттєпереробного заводу, а також бізнес-структур, які б займались заготівлею пластику, скла та інших відходів для подальшої їх переробки.

«В найближчій перспективі бізнес обов’язково проявить зацікавленість питанням вивезення, переробки, роздільно збирання сміття – висловив своє переконання Анатолій Іванович. – Проте, вже сьогодні для цього мають бути створенні необхідні передумови у кожному населеному пункті. Жителі повинні зрозуміти, що саме сортування відходів дозволяє не «тонути» у сміттєвих завалах і не створювати стихійні, надзвичайно шкідливі для довкілля і для людей сміттєзвалища. Звичайно, дехто це розуміє, але багато хто вважає, що це проблема не кожного громадянина, а виключно держави».

– Переконаний, що спільними зусиллями ми збережемо екологію краю від забруднення відходами та налагодимо цивілізовану систему збору, переробки і утилізації! – наголосив Анатолій Іванович.

Усі присутні долучились до активної дискусії та мали можливість висловити своє бачення щодо можливих варіантів організації роздільного збирання сміття в районі, в тому числі запропонували цікаві ідеї вирішення цього питання.

Сектор з питань внутрішньої та інформаційної політики апарату райдержадміністрації

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт