Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради

DSC00411В умовах реформування місцевого самоврядування та децентралізації влади в Україні перед державною службою зайнятості стоїть завдання оперативного реагування на виклики локальних ринків праці, розвитку кадрового, фінансового, інфраструктурного потенціалу та ресурсів.

Тому сьогодні 31 січня 2018 року на колегії райдержадміністрації розглянули стан виконання Програми зайнятості населення Старовижівського району, а також підбили підсумки роботи районного центру зайнятості у 2017 році.

Доповідаючи по цьому питанню, директор Старовижівського районного центру зайнятості - Шеремета Сергій Анатолійович проінформував про наступне.

Протягом січня - грудня 2017 року послугами служби зайнятості скористались 2251 особа. Це не тільки послуги з пошуку роботи, а й з професійного навчання, перенавчання, підтвердження результатів неформального навчання, організація громадських робіт та інше.

Станом на 1 січня 2018 року чисельність осіб на обліку – 293 безробітних (на 1 січня 2017 – 441 ), з них: жінки – 45%, молодь – 33%. За звітний період працевлаштовано 968 осіб, з них 536 безробітних.

Взяли участь у громадських роботах 104 безробітних, інших роботах тимчасового характеру – 308.

Важливим джерелом поповнення трудових ресурсів району є залучення до активної діяльності осіб з обмеженими можливостями, тому центром зайнятості велика увага приділяється роботі з цією категорією громадян. Так, протягом звітного періоду на обліку перебували 31 особа з обмеженими можливостями (у відповідному періоді 2016 року за послугами звернулись 32 особи з обмеженими можливостями).

В районі створено 69 нових робочих місць.

Одним з пріоритетних напрямків роботи служби зайнятості залишається співпраця з роботодавцями. Вона характеризується кількістю заявлених вакансій. Так, протягом січня - грудня роботодавцями було заявлено 983 вакансії. Середня тривалість укомплектування вакансій становить 5 календарних днів, рівень укомплектування – 97,4%

Не вдається досягти повного укомплектування вільних місць через відсутність на ринку праці осіб достатнього кваліфікаційного рівня. Тому одним з основних пріоритетів роботи лишається удосконалення профорієнтаційної роботи серед незайнятого населення та професійного навчання безробітних. Одним з головних завдань служби зайнятості є допомога безробітним, особливо молоді без професії, знайти своє місце на ринку праці. З цією метою організовується професійне навчання та стажування безробітних безпосередньо на робочих місцях. Цією послугою в січні - грудні скористались 207 безробітних.

В школах розташовані профінформаційні куточки центру зайнятості, для школярів проводяться профорієнтаційні уроки (семінари) "Твій вибір - твоє майбутнє", виїзні акції центру зайнятості, дні відкритих дверей, інтерактивні заходи для молоді. В школах району встановлено і успішно експлуатуються 19 профінформаційних терміналів для школярів.

На виконання статті 27 Закону України «Про зайнятість населення» фахівцями ЦЗ проводиться надання безоплатних консультацій з питань організації та провадження підприємницької діяльності, з початку року за консультаціями звернулась 42 осіб. З метою реалізації права на працю в районі забезпечено вільний доступ громадян до інформації про зайнятість. В центрі зайнятості знаходиться комп’ютер вільного доступу для пошукачів роботи де розміщені презентації роботодавців, ЦПТО ДСЗ, каталоги бізнес-ідей, папки з інформацією про законодавство, для різних категорій осіб, поради, відео резюме безробітних. Також постійно функціонують 2 татч-скріни   за допомогою яких є можливість ознайомитись з вакансіями по всій Україні.

              Поряд з цим на ринку праці району найбільш проблемним питанням є тінізація зайнятості в ряді галузей.

              Основними завданнями в сфері зайнятості району є:

-          удосконалення механізмів взаємодії між учасниками ринку праці та сприяння створенню нових робочих місць;

-          посилення роботи в напрямку працевлаштування із здійсненням

компенсації роботодавцям в розмірі єдиного внеску;

-          збільшення видатків з коштів місцевих бюджетів для проведення громадських робіт на паритетних умовах, які мають суспільно-корисне значення для розвитку району;

-          забезпечення індивідуального підходу до розв’язання проблеми зайнятості кожного безробітного, насамперед, з числа таких, що не спроможні скласти конкуренції на ринку праці;

-          посилення профорієнтаційної роботи серед молоді, починаючи з середнього шкільного віку, з метою формування професійних намірів учнів та побудови професійної кар’єри ;

-          співпраця з об’єднаними територіальними громадами.

Одним з основних пріоритетів роботи служби зайнятості на 2018 рік є задоволення потреб роботодавців в кваліфікованій робочій силі. Ефективне виконання цього завдання можливе тільки завдяки спільним зусиллям служби зайнятості, роботодавців, органів влади та місцевого самоврядування, - зазначив директор районного центру зайнятості Сергій Шеремета.

Заслухавши доповідь, члени колегії прийняли рішення в якому зобов’язали посилити роботу відповідальних структурних підрозділів райдержадміністрації в питанні легалізації зайнятості населення, підвищити вимогливість до порушників чинного законодавства про працю. Селищному, сільським головам рекомендували поширити практику щодо передбачення коштів в місцевих бюджетах для проведення громадських робіт, що є важливі для розвитку населених пунктів району.

Сектор з питань внутрішньої та інформаційної політики апарату райдержадміністрації

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт