Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради

DSC00413Минулий 2017 рік для освітян району був ознаменований трьома знаковим подіями: прийняттям нового Закону України «Про освіту», впровадженням Концепції нової української школи, утворенням на території району трьох об’єднаних територіальних громад. Безперечно, ці події вплинули на організацію освітнього процесу, на діяльність вчителя та вихователя.

В залі засідань районної державної адміністрації 1 лютого 2018 року відбулася розширена нарада освітян району, на якій підведено підсумки роботи дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти у 2017 році та поставлено завдання на 2018 рік.

В заході взяли участь голова районної державної адміністрації А.Бринчук, голова районної ради Ю.Кудацький, голови Сереховичівської та Смідинської об’єднаних територіальних громад, директори та вчителі загальноосвітніх навчальних закладів району, завідувачі позашкільних навчальних закладів, працівники освіти.

Сьогоднішнім та майбутнім поколінням українців маємо запропонувати школу, яка буде для них сучасною. – розпочала свою доповідь начальник відділу освіти, молоді та спорту РДА Валентина Яриніч. - Щоб школа була в авангарді суспільних змін, необхідно забезпечити сприятливе освітнє середовище. Це середовище має формуватися ще у закладі дошкільної освіти.

Наявна мережа дошкільних закладів району не повністю задовольняє потреби громадян у здобутті дошкільної освіти. Станом на сьогодні зареєстровано 74 незадоволених заяви на влаштування дітей віком від 3 до 5 років у дитячі садки. Найбільше таких заяв у с.Дубечне – 37, смт Стара Вижівка – 14, с.Глухи – 9, с.Смідин – 7, с.Стара Гута – 5. Є 148 заяв на влаштування дітей до 3-х років. Прем’єр-міністр Володимир Гройсман зобов’язав ліквідувати черги у дитячі садки. Кабінет Міністрів затвердив План подолання черги в дошкільних навчальних закладах до 2020 року. Ми також ідемо в ногу з часом і найближчими днями будемо відкривати відремонтований Седлищенський дошкільний заклад (він буде уже працювати не сезонно, а круглорічно). На часі відкриття закладу дошкільної освіти у с.Кримне. Хотілося б, щоб продовжилися роботи у Смолярівському ДНЗ. Є велика потреба у реконструкції Дубечненського ДНЗ, Старогутівського ДНЗ. Отже, робота з розвитку дошкільної освіти повинна бути пріоритетом і в районі, і в сільських радах, і в новоутворених громадах.

Право громадян на отримання початкової, базової та повної загальної середньої освіти в районі у 2017-2018 н.р. забезпечує 31 заклад освіти (1- НВК, 1- ОНЗ, 9 – І-ІІІ ступеня, 15 – І-ІІ ступеня, 5 – І ступеня), в яких навчається 3743 учні (на 69 більше, ніж у 2016-2017 н. р.).

З 1 січня 2018 року 13 закладів загальної середньої освіти функціонують в межах об’єднаних територіальних громад; 18 шкіл перебувають в оперативному управлінні відділу освіти, молоді та спорту.

Значне зменшення кількості учнів в останні роки по окремих територіях району призвело до незавантаження закладів освіти та надзвичайно високої вартості утримання 1 школяра. У 2017 році середньорічна вартість утримання 1 учня в цілому по району становила 20000 грн.

Отже, оптимізація, реорганізація чи створення опорних шкіл в районі та в громадах залишається на часі.

Нова українська школа передбачає нову структуру освіти. У базовому Законі “Про освіту” визначено три рівні повної загальної середньої освіти:

початкова освіта (тривалість – чотири роки);

базова середня освіта, яка здобуватиметься в гімназії (тривалість – п’ять років);

профільна середня освіта, яка здобуватиметься в ліцеї або закладах професійної освіти (тривалість – три роки).

Загальна тривалість повної загальної середньої освіти збільшиться до 12 років. На території Європи 11-річна пострадянська школа залишилася в Білорусі та Росії. В усіх європейських країнах мінімальна тривалість здобуття повної загальної середньої освіти становить від 12 до 14 років.

На особливому контролі сьогодні – формування громадянина - патріота України. У всіх школах І-ІІІ ступеня працюють гуртки військово-патріотичного напряму. Загалом такі гуртки відвідують понад 180 старшокласників, що складає понад 50% від загальної кількості учнів 10-11 класу.

Нова українська школа передбачає справедливе фінансування і рівний доступ до нього. Затверджено нову формулу розподілу освітньої субвенції. Заклади освіти зобов’язані оприлюднювати всі кошти, які надходять з бюджету та з інших джерел.

На 2018 рік маємо бюджет в сумі 66 237, 9 тис. грн., в тому числі освітня субвенція – 47 959,2 тис. грн.

Усі об’єднані сільські ради прийняли рішення про співфінансування районного методичного кабінету, гуртків позашкільної освіти та секцій дитячо-юнацької спортивної школи на півроку.

Відчутною є підтримка голів районної адміністрації та районної ради; щороку на освітню галузь з районного бюджету виділяється чи не найбільше коштів.

Голова райдержадміністрації Анатолій Бринчук порушив питання роботи позашкільних закладів: станції юних туристів, ДЮСШ, будинку щколяра в умовах створення в районі об’єднаних територіальних громад. Ці заклади відвідує багато дітей з різних громад. Анатолій Іванович наголосив на необхідності збереження функціонування позашкільних закладів в межах громади за фактичним розташуванням та забезпечення організації співфінансування з об’єднаними громадами.

Приємно було згадати про перемогу Старовижівської команди в минулому році на Чемпіонаті України з велосипедного туризму, чого ще не вдавалося Волині за роки незалежності. Старовижівчани стали чемпіонами України серед юнаків з велосипедного туризму. Для того, щоб юні велосипедисти могли покращувати свою майстерність, для станції юних туристів було закуплено та вручено 4 спортивні велосипеди.

«Говорячи сьогодні про підсумки роботи освітньої галузі району за минулий рік і завдання на поточний, маємо всі підстави стверджувати, що ми успішно працювали в минулому році. – зазначив Анатолій Іванович. - Головним пріоритетом нашої подальшої роботи і надалі залишатиметься освітня галузь. Адже саме освітяни своєю працею формують щасливе майбутнє України, її економічне процвітання й духовне відродження».

Сектор з питань внутрішньої та інформаційної політики апарату райдержадміністрації

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт