Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради

DSC00623

 

27 лютого для керівників та фахівців сільськогосподарських підприємств району, селищного, сільських голів в приміщенні райдержадміністрації пройшов навчальний семінар щодо реалізації Проекту «Аграрні розписки в Україні». Даний проект впроваджується Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) в партнерстві з Швейцарською Конфедерацією.

 

Його мета - покращення доступу до фінансових та матеріальних ресурсів для малих та середніх сільгоспвиробників шляхом впровадження аграрних розписок в Україні у відповідності до закону України «Про аграрні розписки».

Відкрила захід вітальним словом перший заступник голови райдержадміністрації Людмила Хомич, яка зазначила, що даний тренінг має на меті інформування агровиробників про можливості застосування нових підходів та інструментів при веденні сільськогосподарського виробництва за допомогою аграрних розписок. Людмила Василівна висловила надію, що після цього семінару місцеві товаровиробники виявлять неабияку зацікавленість, адже аграрні розписки є новим додатковим джерелом кредитування малого та середнього сільськогосподарського бізнесу, який дозволить отримати більш дешеві фінансові чи матеріально-технічні ресурси.

Регіональний консультант проекту «Аграрні розписки в Україні» по Волинській області Сергій Мазурик проінформував присутніх про переваги аграрних розписок, їх види, відмінності фінансової та товарної аграрної розписки, страхування застави майбутнього врожаю сільськогосподарської продукції.

Він зазначив, що на даний час в Україні аграрні розписки запроваджено у 8 областях. Оформлено 232 аграрні розписки, з яких вже виконано 113 розписок.

Сергій Мазурик ознайомив присутніх з принципом діяльності аграрної розписки та процедурою її обігу, зазначивши, що аграрні розписки – це реальний інструмент, який дозволяє суттєво збільшити фінансування сільського господарства. Відмітив, що  ключовим елементом аграрних розписок є Реєстр аграрних розписок. Всі дії, пов’язані з видачею, зміною та здійсненням аграрних розписок, здійснюватимуть нотаріуси. Вони робитимуть відповідні записи в цьому реєстрі, а також ознайомив фермерів із їх потенційними кредиторами, що готові працювати з аграрними розписками. Це може суттєво спростити ділові стосунки, які надалі складуться між ними.

 

Вільний доступ до реєстру мають усі сільгоспвиробники. Завдяки цьому вони можуть в онлайн-режимі отримувати інформацію про те, які і ким видавалися аграрні розписки, на які земельні ділянки тощо.

В ході зустрічі було детально обговорено механізми оформлення аграрних розписок та наголошено про її обов’язкове нотаріальне посвідчення. Предметом застави за аграрною розпискою є майбутня сільськогосподарська продукція. Аграрна розписка вважається виданою з дня її реєстрації в Реєстрі аграрних розписок.

 

Довідково.

Аграрні розписки – це запровадження нового інструменту кредитування для малих та середніх сільгоспвиробників.

 

Впровадження цього механізму розпочалося із Закону України «Про аграрні розписки» від 6.11.2012 р. (далі – Закон), який набув чинності 19.03.2013 р.

 

Аграрна розписка – це зобов’язання виробника поставити сільськогосподарську продукцію або сплатили гроші в майбутньому, в обмін на отримані кошти для здійснення своєї господарської діяльності.

 

Сектор з питань внутрішньої та інформаційної політики апарату райдержадміністрації.

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт