Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради

1516980980 1691Дезінфекційні заходи, інформаційно-роз’яснювальна робота й активізація зусиль із охоплення вакцинацією допоможуть уберегти жителів області, зокрема й дітей, від захворювання на кір. Саме таку думку висловила заступник голови обласної державної адміністрації Світлана Мишковець під час тематичної наради у режимі відеоселектору з керівниками профільних структурних підрозділів органу влади та головами районних державних адміністрацій 2 квітня 2018 року.

Слід зауважити, що про спалах кору на Волині стало відомо наприкінці минулого тижня. Ще 30 березня шпиталізували 10 хворих цією недугою дітей із Турійського району та 7 – із Володимир-Волинського. Упродовж вихідних кількість людей із підозрою на кір в обох районах збільшилася до 16 та 13 осіб, відповідно.

У зв’язку з цим, 31 березня цього року на Турійщині провели розширене засідання протиепідемічної комісії, аби напрацювати план дій щодо запобігання поширенню хвороби. Нині ж про запобіжні заходи детально говорили на нараді.

Передусім Світлана Євтихівна заслухала керівників тих райдержадміністрацій, на теренах районів котрих ситуація з поширенням кору найгірша.

– На сьогодні в районі захворіли 16 дітей. Усі з них доїжджають із сіл Задиби та Селець до опорного закладу НВК ЗОШ І-ІІІ ступенів-гімназія, – наголосив  голова Турійської райдержадміністрації Орест Василишин. – Попередній спалах кору також трапився у селі Селець. Тоді захворіли діти ромської національності, котрі мали контакти з мешканцями Закарпаття. Ми, своєю чергою, вжили усіх можливих заходів, аби ліквідувати хворобу. Однак,  минуло два  місяці і все знову повторилося.

Як зазначає Орест Васильович, 13 хворих на кір дітей нині лікуються в Турійській районній лікарні, ще троє – в обласній. Загалом, вони мають легкий та середній ступінь важкості недуги. Аби ж запобігти подальшому поширенню кору, проводять дезінфекцію у класах та шкільних автобусах, якими довозили школярів до навчального закладу. Крім того, оглянули всіх дітей контактної групи на предмет наявності в них високої температури, висипу або ж інших ознак кору. Ознайомившись зі списками учнів школи, спеціалісти з’ясували, що з 460 дітей – 60 не мають щеплень. Причини різні, як-от: небажання вакцинуватися з релігійних переконань, відмова батьків, наявність супутніх хвороб тощо.

Що стосується Володимир-Волинського району, то за словами голови райдержадміністрації Наталії Василець, тут на разі виявлено 13 хворих на кір, 11 із яких мешканці райцентру та 2 – інших населених пунктів. На Іваничівщині також зафіксували два випадки звернення людей з симптомами, котрі нагадують захворювання на кір.

Відтак, начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Ващенюк та директор Волинського обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я України Наталія Янко наголосили – аби зупинити кір, потрібно максимально охопити щепленням дітей в області.

– Кір – це перший дзвіночок. Якщо за цим відбудеться спалах дифтерії, а таке часто трапляється, тоді є небезпека, що доведеться рахувати не кількість хворих, а померлих від цих недуг осіб, – попередив Ігор Степанович.

Підтвердила слова головного медика Волині і Наталія Янко. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, підкреслила головний державний санітарний лікар регіону, кількість летальних випадків серед хворих на кір становить 4%, тоді як на дифтерію – 50%.

Підбиваючи підсумки наради, заступник керівника найвищого виконавчого органу влади регіону Світлана Мишковець доручила головам усіх районних державних адміністрацій, зокрема й тих, де випадків кору наразі не зафіксовано, вжити випереджувальних заходів, аби уникнути подальшого поширення недуги. Тим паче, на разі канікули, що частково полегшує проведення профілактичних робіт.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт