Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради

maxresdefaultНаказом управління Державного агентства рибного господарства у Волинській області "Про здійснення контролю за весняно-літньою забороною на лов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об'єктах, підконтрольних Волинському рибоохоронному патрулю, на 2018 рік" визначено заборони, які будуть діяти щодо вилову риби на водоймах Волині:

у річках області та їх кореневих водах — до 20 травня, на озерах і водосховищах — до 10 червня, у придаткових водах річок — до 30 червня.
Зокрема, забороняється пересування будь-яких плавзасобів (крім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону риби у водоймах області), проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму (пальба, проведення вибухових робіт, санітарних рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах).

У цей період дозволене лише любительське рибальство за межами нерестовищ однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом з берега. Основним місцем нересту водних біоресурсів у нашому районі визначено заплаву р. Вижівки на території Нововижвівської сільської ради. На інших рибогосподарських водних об'єктах (річки, озера, водосховища, штучні водні об'єкти) нерестовищами вважають мілководні, зарослі вищою водною рослинністю або закорчовані ділянки водойм, стариці, заплави та заливні луки, прибережну рослинність.

У період нересту працівники Волинського рибоохоронного патруля працюватимуть в особливому режимі, здійснюватимуть рейди із залученням правоохоронних органів та громадськості.

Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, за незначне порушення правил рибальства передбачено попередження або накладення штрафу на громадян від 34 до 170 грн, на посадових осіб від 170 до 510 грн. За грубе порушення правил рибальства (наприклад, застосування вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел і т.д.) громадяни сплачуватимуть штраф у розмірі 340-680 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, посадові особи — 510-850 грн. Залежно від ступеня завданих збитків, за грубі порушення передбачена також кримінальна відповідальність — штраф 3400-6800 грн або позбавлення волі на строк до 3 років з конфіскацією знарядь і засобів лову та незаконно добутих водних біоресурсів.

Крім штрафу, правопорушнику нараховується сума компенсації за нанесенні збитки за кожну виловлену рибу, незалежно від її розміру і ваги. Наприклад, за щуку — 340, коропа — 306, білого амура і товстолобика — по 255, карася, окуня, в'юна, верховодку — по 17, ляща — 170, лина — 119, краснопірку — 68 гривень. Тому закликаю усіх шанувальників риболовлі самим дотримуватися встановлених правил, а також реагувати на факти браконьєрства іншими. Якщо ви стали свідком правопорушення на воді, варто невідкладно про це повідомити за телефоном "гарячої' лінії Держрибагентства 0-800-50-52-50.

Головний спеціаліст Волинського рибоохоронного патруля

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт