Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради

yhicz2p30oВ рамках реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту Старовижівським бюро правової допомоги проведено консультування громадян спільно зі Старовижівським відділом ДРАЦСу, лекцію у Старовижівському професійному ліцеї та вуличне інформування населення з правових питань. Крім цього, працівниками бюро надавалась адресна правова допомога жителям сіл району. Разом з тим, з метою підвищення рівня правових знань населенням району організовано розповсюдження інформаційних буклетів з циклу «Я МАЮ ПРАВО!».

              

Відділом культури Старовижівської районної державної адміністрації забезпечено виконання Плану заходів, спрямованих на реалізацію правопросвітницького проекту, зокрема: у І кварталі в бібліотеках району було організовано та проведено бесіду-діалог «Всі та Я» (гендерні відносини), усний журнал «Вправний юрист» та виховну годину «Де суспільство, там і право». Крім цього, в бібліотеках району постійно діють інформаційні зони, полички, куточки: «Влада інформує» ,«Бібліотека. Влада. Інформація», «Установи району інформують», «Банк соціальної та правової уваги», «Права свої знай, обов’язки – не забувай».

Відділом освіти, молоді та спорту райдержадміністрації на виконання Плану заходів в школах району організовано та проведено бесіди для учнів 5-6 класів на тему «Я- громадянин і патріот держави», для учнів 10-11 класів на тему «Захист Вітчизни – обов’язок громадянина», семінари, лекції, засідання у форматі «круглого столу» на теми: «Реформа у галузі освіти у нашому житті», «Ти – людина, значить маєш право!», «Права та обов’язки батьків», відкритий урок для учнів 9-11 класів за участю вчителів правознавства та історії на тему «Причини правового нігілізму та шляхи його подолання в Україні»), засідання у форматі «круглого столу» для учнів 8-9 класів на тему «Основні права і обов’язки людини», правові дебати для учнів 10-11 класів на тему «Немає прав без обов’язків». В шкільних бібліотеках району розгорнуто книжкові виставки, викладки правової літератури тощо.

Для старшокласників загальноосвітніх шкіл району службою у справах дітей райдержадміністрації та представником ювенальної превенції було організовано та проведено профілактичні бесіди на теми запобігання злочинності серед дітей та про відповідальність неповнолітніх за скоєння злочину: „Причини та наслідки вживання наркотиків. Що таке залежність? Наркотики–це злочин”. В Старовижівському професійному ліцеї організовано та проведено семінар-практикум на тему: „Формування у учнів позитивного ставлення до життя” та профілактичний захід щодо запобігання злочинності серед неповнолітніх з учнями групи ризику, за участю начальника служби у справах дітей, начальника Старовижівського відділення Ковельської місцевої прокуратури та начальника РС з питань пробаціїї.

Протягом І кварталу 2018 року працівниками РЦ СССДМ з метою підтримки соціально значимих законодавчих змін щодо прав громадян здійснено 16виїздів у сільські ради району, під час яких надано роз’яснення та консультування, індивідуальною роботою охоплено 88 сімей. З 10 сім’ями, котрі опинилися у складних життєвих обставинах і перебувають під соціальним супроводом, проведено бесіди на тему: «Права дитини у сучасному світі», батьків попереджено про правові наслідки неналежного виховання дітей та ухиляння від виконання батьківських обов’язків. Забезпечено надання інформаційно-консультаційних послуг 32 учасникам антитерористичної операції стосовно таких питань, як оформлення документів, отримання земельної ділянки, роз’яснення щодо пільг для учасників АТО. Розповсюджено 80 буклетів на правову тематику «Конвенція ООН на захистів твоїх прав».

Управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації на виконання Плану заходів постійно організовуються та проводяться консультації щодо висвітлення окремих питань реалізації прав внутрішньо переміщених осіб та учасників антитерористичної операції. На обліку в управлінні перебуває 48 внутрішньо переміщених осіб. Протягом І кварталу 2018 року надано консультації 10 особам. Крім цього в районі відповідна робота проводиться по забезпеченню інформування щодо пільг учасників бойових дій та антитерористичної операції, гарантованих їм законодавством. На обліку в ЄДРП станом на 1 квітня 2018 року перебуває 257 учасників бойових дій, в тому числі 170 учасників АТО. Разом з тим, працівниками управління соцзахисту забезпечується надання інформаційно-консультаційних послуг учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей. Протягом звітного періоду розглянуто 11 звернень учасників АТО та членів їх сімей, прийнято відповідні позитивні рішення. З метою проведення інформаційно-просвітницьких кампаній та роз'яснень для населення працівниками управління соцзахисту проведено 4 виїзних «мобільних офісів», надано роз’яснення з питань державних соціальних гарантій 28 особам

З метою інформованості населення з питань прав людини в районній газеті «Сільські новини» постійно публікуються матеріали різного характеру, зокрема опубліковано статті: «Як створити прийомну сім’ю», «Розміри державних соціальних допомог в 2018 році», «Про призначення тимчасової державної допомоги непрацюючій особі», «Дітей з багатодітних сімей перевозять безкоштовно», «Заяви на отримання соціальної допомоги прийматимуть у Дубечному та Смідині» тощо. Постійно висвітлюється інформація про сімейні форми влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та можливості громадян створити прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, сім’ю патронатних вихователів, у соціальній мережі «Фейсбук» в групі Старовижівського РЦСССДМ.

З метою інформування громадян про гарантовані їм Конституцією та законами України права у відповідних сферах у Старовижівській райдержадміністрації функціонує телефонна "гаряча лінія" та «телефон довіри», на які протягом звітного періоду звернулось 5 громадян.

Крім цього, до громадської приймальні, яка функціонує при райдержадміністрації за роз’ясненнями чинного законодавства звернулось 7 громадян.

Юридичний сектор апарату РДА

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт