Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради

DSC00731Останніми роками спалювання навесні сухої трави, рослинних залишків та побутового сміття перетворилося на справжнє екологічне лихо.

Окрім безпосередньої загрози для здоров’я людини, спалювання листя і сухої трави призводить до такої екологічної шкоди як руйнація ґрунтового шару. Адже безпосередньо вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми. Вогонь знищує комах, маленьких тварин, рослини, які утворюють гумус – родючий шар землі. Більше того, щорічне спалювання сухої рослинності спричинює виснаження ґрунту та, відповідно, зменшення врожайності.

Та найбільше турбує те, що такі стихійні весняні підпали можуть призвести до виникнення лісових пожеж, загорань будинків, адже у вітряну погоду вогонь дуже швидко може переміститися з полів, пасовищ та господарських угідь до лісових насаджень, перетворившись на справжнє стихійне лихо.

У зв’язку з цим, сьогодні, 11 квітня 2018 року, на нараді під керівництвом голови райдержадміністрації Анатолія Бринчука розглянули питання запобігання спалювання сухої трави та сміття.

В районі, на територіях Седлищенської, Буцинської, Дубечненської, Синівської громад зафіксовано випадки горіння сухої рослинності як правило, на сільськогосподарських землях, вздовж автодоріг та в результаті необдуманих дій окремих громадян під час господарської діяльності.

З цього приводу, голова райдержадміністрації Анатолій Бринчук зазначив:

- Усі ліберальні підходи до винуватців таких подій потрібно негайно припинити. Людина має нести відповідальність за вчинені дії. Адже зараз, відчуваючи безкарність, люди й надалі дозволяють собі спалювати суху траву та ігнорувати всі звернення і прохання влади.

Анатолій Іванович дав доручення керівникам районного сектору державної служби надзвичайних ситуацій, поліції, головному лісничому, державному інспектору з охорони навколишнього природнього середовища, проводити рейдові обстеження території району з метою недопущення спалювання сухої рослинності, розшуку порушників природоохоронного законодавства та притягнення їх до відповідальності.

Самовільне випалювання забороняється законодавством України та передбачає адміністративну відповідальність з відповідним накладенням штрафів: від 170 до 340 грн. – громадянам; від 850 до 1190 грн. – посадовим особам. За особливо великі збитки передбачена і кримінальна відповідальність. За ті ж самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, на громадян накладається штраф у сумі від 340 до 680 грн., на посадових осіб від 1190 до 1700 гривень.

Районна державна адміністрація, спільно з відповідними районними службами закликає жителів Старовижівщини відмовитися від практики спалювання сухої трави, листя, чагарників. Давайте будемо свідомо дотримуватися правил пожежної безпеки, спільно дбати про стан нашого довкілля.

Сектор з питань внутрішньої та інформаційної політики апарату райдержадміністрації

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт