Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради

 DSC0136У Старій Гуті відбувся день інформування населення, у якому взяли участь голова райдержадміністрації Анатолій Бринчук, начальник організаційного відділу апарату РДА В’ячеслав Недзельський, начальник управління фінансів – Раїса Павлова.

-- На сьогодні в державі здійснюється чимало реформ і часом люди не розуміють їх сутності й значення для них самих, -- розпочав розмову Анатолій Іванович. – Очільники громад, депутатський корпус мав би активніше роз’яснювати громадянами норми чинного законодавства, доносити до них нововведення.

Але, на жаль, іноді інформація подається не зовсім достовірно, в результаті чого виникають зволікання із прийняттям важливих рішень, зокрема і тих, що стосуються соціально-економічного розвитку території. Прихід інвесторів, які беруть землю в оренду, дає можливість поповнити сільський бюджет, а відтак спрямовувати кошти на вирішення нагальних проблем.

Варто зазначити, що процес розпаювання у Старій Гуті відбувся у липні минулого року. Проте ще й досі не виготовленого жодного державного акта на паї, що не дає старогутівцям можливості повноправно розпоряджатися своїми наділами. У минулому році ДП «Агрофірма Луга-Нова», котра успішно господарює в Іваничівському, Локачинському, Володимир-Волинському, Шацькому та Любомльському районах, виявило бажання взяти землю в оренду (невитребувані частки), яка знаходиться поза межами населеного пункту, виготовила необхідні документи, проте сільський голова Василь Вавринюк не захотів реєструвати договорів оренди. Як він пояснив, вбачає, що документація зроблена з порушенням вимог законодавства. Переконати його у протилежному представнику ДП «Агрофірма Луга-Нова» так і не вдалося. Ярослав Антонович розповів присутнім, що господарство займається вирощування зернових культур, сої, соняшника, кукурудзи і умови співпраці є цілком прозорими. До того ж, як зауважив він, завжди керівництво фірми готове вислухати пропозиції старогутівців, аби досягти компромісу.

-- Пасивність і перешкоджання – це не той шлях, який повинен бути обраний, -- наголосив Анатолій Бринчук. – Така позиція призвела до втрат сільського бюджету, до якого лише торік за умови реєстрування договорів могло надійти у межах 60 тисяч гривень за оренду землі.

В’ячеслав Недзельський розповів про стан децентралізації та утворення ОТГ у районі. Він за акцентував увагу на тому, що лише громада з чисельністю населення у межах 10 тисяч осіб здатна бути потужною, розвиватися і надавати якісні послуги. Поки що процес об’єднання є добровільним. Кожна людина вправі висловити свою позицію і бути поінформованою, коли збираються збори, які рішення приймаються по цьому питанню. Склалось враження, що подальшу долю старогутівців, мабуть, не враховуючи думки односельчан, визначили сільські депутати. Вони на останній сесії відмовились від об’єднання зі Старою Вижівкою. У своїх виступах присутні зауважували, що їм не байдуже майбутнє села, а формат старовижівської громади для них є найбільш прийнятним. На їх прохання сільському голові Василю Вавринюку довелось пояснювати, чому було прийняте таке рішення. За його словами, збори збиралися (у Старій Гуті – двічі, Сукачах – один раз), проте чомусь на них мало приходило громадян і ніхто не підтримував такого об’єднання.

-- Як показує практика, зволікання ні до чого доброго не приводить, -- підсумував Анатолій Бринчук. – Іноді позиція нинішніх очільників громад є вирішальною у прийнятті рішень. Тільки от постає питання – чи не суперечать вона думці жителів села. І поки ще не втрачені усі можливості, є шанс виправити помилки.

Раїса Павлова відповіла на запитання присутніх і зазначила, що об’єднання є неминучим і, не зволікаючи часу, треба врахувати усі перспективи. Формат потужної громади є таким, що подає більші надії на краще і заможніше майбутнє.

 DSC0139

За матеріалами газети «Сільські новини»

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт