Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради

sanitarno epidemiologichna sluzhba 147580Під керівництвом голови райдержадміністрації Анатолія Бринчука відбулась нарада з керівниками окремих структурних підрозділів райдержадміністрації та її апарату, територіальних підрозділів міністерств, інших підрозділів центральних органів виконавчої влади, на якій було розглянуто питання про епідеміологічну ситуацію в районі.

Завідувач районного лабораторного відділення Дяченко Михайло Іванович в своїй доповіді проінформував про наступне.

Епідемічна ситуація з інфекційних захворювань в районі на даний час є напруженою. З початку року на інфекційні хвороби в районі перехворіло понад 1800 осіб. Враховуючи епідемічний сезон, найбільш поширеними на даний час інфекційними хворобами є кір, гострі кишкові інфекції, природно-вогнищеві інфекції.

Ситуація із захворюваністю на кір в районі продовжує залишатися напруженою, утримується тенденція до росту захворюваності ( в І кварталі поточного року випадки кору не реєструвались). Проте, на сьогодні в районі зареєстровано 9 випадків кору. Із них 5 дітей, 4 дорослих. Найбільш ураженою групою є школярі віком від 6 до 14 років, також зареєстрювано випадок у студента Ковельського професійного ліцею, який проживає в Журавлинах. Серед постраждалих дорослих переважає вікова категорія 21-35 роки (3 осіб - не працюють, 1 - водій маршрутного таксі в м.Ковель ). Понад 90% хворих щеплені проти кору або мають одне щеплення.

Випадки кору реєструються у таких населених пунктах : с.Секунь - 4 випадки, по 1 випадку в селах Солов’ї, Паридуби, Дубечне, Журавлине, смт. Стара Вижівка.

З початку року спалахів кору в районі не зареєстровано.

Станом на сьогодні в епідемічний процес залучено 2 школи району ( с. Паридуби, с.Дубечне) де реєструється спорадична захворюваність (по 1 випадку). В установах проводяться профілактичні та протиепідемічні заходи для локалізації та ліквідації цих вогнищ.

З початком оздоровчого періоду та формуванням нових організованих дитячих колективів зростають ризики поширення інфекцій. Тому першочерговим заходом профілактики є недопущення до оздоровчих закладів нещеплених дітей та без довідок про епідоточення.

Для підтвердження діагнозів, біологічний матеріал від хворих направляється до вірусологічної лабораторії обласного лабораторного центру. Діагноз кору підтверджено вірусологічно у 6 хворих.

Загрозу епідблагополуччю населення району становлять і інші інфекції, котрі керуються засобами імунопрофілактики, зокрема дифтерія та правець. Відсоток виконання плану щеплень проти них у 2018 році дорослого та дитячого населення незадовільне: вакцинація дітей до 1 року - 3,3%, ревакцинація в 1,5 року - 7,7%, ревакцинація в 6 років - 23,4%, ревакцинація в 16 років - 18,6%, ревакцинація дорослих - 3,3% (розрахунковий - 25%).

Безкоштовно прищепитися можна в лікувально-профілактичних закладах за місцем проживання.

Аналіз інфекційної захворюваності свідчить про нестійку епідемічну ситуацію з гострих кишкових інфекцій. Так, за 4 місяці поточного року зареєстровано 26 хворих з гастроентероколітами ( по первинних діагнозах), випадки дизентерії та сальмонельозу не реєструвались.

Щомісячно проводиться факторний аналіз захворювань населення цими інфекціями. Встановлено, що захворювання пов'язані із вживанням м'ясної та молочної продукції, овочів, фруктів, придбаних на ринках.

Серед хворих діти становлять 75%. Найвищий показник захворюваності у віковій групі 1-4 роки (50% від усіх хворих).

Понад 20 років в районі не реєструвались спалахи в дитячих оздоровчих закладах, а також пов'язані з водним фактором.

Враховуючи активне перебування громадян в місцях масового відпочинку на природі в рекреаційених зонах слід звернути увагу на небезпеку природно-вогнищевих інфекцій, котрі передаються через укуси кліщів. Зокрема це кліщовий енцефаліт та хвороба Лайма .

В 2017 - 2016 роках в районі було зареєстровано по 1 випадку хвороби Лайма, в 2014 році - 4 випадки.

З метою стабілізації ситуації з кору спеціалістами районного лабораторного відділення проводиться контроль за виконанням Доручення голови облдержадміністрації від 19.01.2018 року. Надані необхідні пропозиції до розпорядження голови облдержадміністрації щодо організації оздоровлення та відпочинку дітей в 2018 року.

Головою райдержадміністрації було дано доручення заслухати на місцевому рівні питання стану вакцинації в районі та вжити заходів щодо забезпечення її стабільності. Також зобов’язано відповідних керівників забезпечити посилений нагляд за відвідуваністю в дошкільних, загальноосвітніх та інших навчальних закладах з метою прийняття оперативного рішення щодо прийняття обмежувальних заходів за епідпоказами, а також провести   відповідну роботу з батьками щодо проведення щеплень дітям,   котрі не   отримали     щеплення згідно календаря.

Завідувачу Старовижівського районного лабораторного відділення (Дяченку М.І.) доручено продовжити проведення епіднагляду (спостереження) за станом інфекційної захворюваності в районі та організацію заходів з локалізації та ліквідації осередків інфекції.

Сектор з питань внутрішньої та інформаційної політики апарату райдержадміністрації

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт