Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради
10.06
 
 
 

10 червня, у селі Залюття відбувся мітинг з нагоди відкриття пам’ятника місцевому жителю Сидору Шаві та його сім’ї, які загинули 8 березня 1943 р. від куль німецько-фашистських окупантів за участь у партизанському русі під час Другої світової війни.

З ініціативою  встановлення пам’ятника односельчанам виступив  місцевий активіст Михайло Фещук, якого підтримали всі жителі села та Дубечненська ОТГ, з бюджету якої було виділено кошти в сумі 25 тис. грн.

У церемонії відкриття пам’ятника взяли участь заступник голови Старовижівської РДА Петро Філюк, голова Дубечненської ОТГ Анатолій Костючик, рідні загиблих, вихідці з села, школярі та просто небайдужі жителі громади.10n

«Найкривавіша в історії світу війна принесла українцям незліченні жертви й страждання, масовий терор, смерть і руйнацію. Наш народ сплатив страшну ціну за визволення від поневолення, проявивши нечуваний героїзм у запеклих боях, пройшов через гіркоту поразок до довгоочікуваної перемоги – звернувся до присутніх заступник голови Старовижівської РДА Петро Філюк.

- Ми, сьогоднішнє покоління, повинні вшанувати пам’ять цих людей, адже історія має традицію повторюватися. Події останнього часу підтвердили, що українцям потрібно відстоювати свою незалежність. Наш народ повинен пам’ятати про ті страшні роки, шанувати своїх борців за незалежність, тих, хто цілковито присвятив себе Україні. Адже нація впевнено торує шлях у майбутнє, тільки пам'ятаючи про своє минуле.!" – зазначив він.

34826186 212700211nПосадовець побажав завжди пам’ятати героїзм та подвиг воїнів Другої світової війни, а також щиро подякував усім, хто долучився до спорудження пам’ятника.

Право зняти стрічку для відкриття пам’ятника було надано голові Дубечненської ОТГ Анатолію Костючику та місцевому активісту Михайлу Фещуку.

Освячення пам’ятника та заупокійну літію звершив благочинний Кримненської округи протоієрей Сергій Никонюк разом із настоятелем місцевого храму протоієреєм Юрієм Гриньком.

Під час відкриття пам’ятника згадали імена усіх полеглих жителів Залюття, які самовіддано захищали Вітчизну під час Другої світової війни.

Світлу пам'ять полеглих воїнів присутні вшанували хвилиною мовчання.

На знак вічної скорботи до пам’ятника були покладені живі квіти.

Сектор з питань внутрішньої та інформаційної політики апарату РДА

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт