Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради

medicina iloveimg resized minВ Україні триває процес впровадження реформи первинної медичної допомоги, яка вимагає неабияких зусиль та високої підготовки для досягнення бажаного результату. Основним її аспектом є підписання декларацій між лікарями та пацієнтами, яке почалося з 2 квітня нинішнього року.

Про стан впровадження реформи в районі розповіла головний лікар КЗ «Старовижівський ЦМПСД Наталія Капітула.

Зазначу, що декларація – це документ, який підтверджує, що пацієнт хоче обслуговуватися саме у цього лікаря. Укладаючи її, він повідомляє державу в особі Національної служби здоров’я, що плата за обслуговування має надходити в медичний заклад, де працює лікар. З моменту підписання декларації пацієнт звертається саме до цього обраного ним спеціаліста медицини.

Станом на 20 червня у комунальному закладі «Старовижівський центр первинної медико-санітарної допомоги» укладено 7269 декларацій. Найбільше їх у сімейних лікарів, педіатрів Старовижівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини – 3682, Дубечненської – 1055, Буцинської – 864, Кримненської – 648.

Нагадаємо, що пацієнт може за бажанням обрати сімейного лікаря незалежно від місця реєстрації. Для укладання декларації необхідно мати при собі паспорт, ідентифікаційний код, мобільний телефон, на який приходить код для підтвердження реєстрації. Для обрання лікаря дитині необхідно взяти ще свідоцтво про її народження. Декларацію з лікарем в цьому випадку підписує один з батьків або інший законний представник дитини.

Декларація укладається у двох примірниках, один з яких залишається у лікаря, а інший у пацієнта. Лікар не може відмовити у підписанні декларації через хронічні захворювання пацієнта, його вік, стать, соціальний статус, матеріальне становище, зареєстроване місце проживання. Єдина причина для відмови — він уже має оптимальну кількість пацієнтів: для терапевта – це 2000, сімейного лікаря – 1800, педіатра – 900. В такому разі заклад, у який ви звернулися, має запропонувати вам іншого лікаря.

Термін дії декларації з лікарем необмежений. Вона діє до того часу, доки ви не вирішите підписати декларацію з іншим лікарем, якщо з якихось причин захочете його змінити. В такому випадку попередня декларація анулюється автоматично. До обов’язків вашого лікаря входить спостереження, обстеження (призначення необхідних аналізів), діагностика та лікування; направлення до профільних спеціалістів; профілактика захворювань; вакцинація; видача рецептів, медичних довідок та лікарняних листків; надання невідкладної медичної допомоги.

Згідно з наказом МОЗ України в переліку досліджень, що здійснюватимуться при наданні ПМД, є загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, глюкоза крові, загальний холестерин, швидкі тести на вагітність, тропоніни, ВІЛ, вірусні гепатити; вимірювання артеріального тиску, ЕКГ, вимірювання ваги, зросту, окружності талії.

Крім того, вимогою укладання договору між медичною установою та НСЗУ є повноцінне забезпечення обладнанням, устаткуванням та засобами згідно з табелем оснащення (наказ МОЗ № 148). На сьогодні за проектом Світового банку отримано комп’ютерну техніку, електрокардіографи. Також буде надано за розподілом медичне обладнання та устаткування. В рамках реалізації проекту в другу фазу включено реконструкцію Старовижівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини на суму понад 15,0 млн. грн.

Згідно з постановою КМУ від 06.12.2017 року № 983 «Деякі питання надання субвенції на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості» в районі надано пропозиції про заплановані заходи, спрямовані на розвиток первинної ланки медицини. Це, зокрема, забезпечення автотранспортом медичних працівників АЗПСМ, придбання медичного обладнання для АЗПСМ (гематологічних аналізаторів), будівництво нової Дубечненської амбулаторії ЗПСМ на заміну існуючої, яка не відповідає вимогам, та будівництво житла для лікаря у Смідинській АЗПСМ.

Як бачимо, змін відбувається немало, тож сподіваємось, що завдяки спільним зусиллям, підкріпленим фінансовими ресурсами державного бюджету, Світового банку, вдасться перейти на якісно новий формат надання первинної медичної допомоги.

Наталія КАПІТУЛА, головний лікар КЗ «Старовижівський ЦМПСД».

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт