Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради

DSC0931226 червня 2018 року відбулося засідання колегії райдержадміністрації під керівництвом голови районної державної адміністрації Анатолія Бринчука.
У засіданні колегії взяли участь керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, завідувачі секторів, начальники відділів апарату райдержадміністрації, керівники центральних підрозділів виконавчої влади, заступник голови районної ради, голови сільських, селищної рад, окремі керівники підприємств, установ та організацій району.
На колегії було розглянуто наступні питання:
1. По стан пожежної безпеки та діяльність місцевих підрозділів пожежної охорони в районі.
2. Про стан дотримання в райдержадміністрації Закону України “Про запобігання корупції”.
По першому питанню присутніх інформував БУРДА Андрій Михайлович – начальник Старовижівського районного сектору управління державної служби надзвичайних ситуацій України у Волинській області.
Він зазначив, що протягом 2018 року на території Старовижівського району виникло 27 пожеж (за аналогічний період 2017 року - 26). За результатами пожеж завдано прямих збитків на суму 1 млн. 852 тис.грн. Вогнем знищено та пошкоджено 18 будівель та споруд різного призначення, автомобіль, а також культова споруда. Причинами пожеж стало: необережне поводження з вогнем (17), несправність систем пічного опалення (3), коротке замикання електромережі (4), дитячі пустощі (1) та інші (2).
Внаслідок пожеж загинув один житель району, за аналогічний період минулого року - 3 людини, травмованих громадян немає.
За вказаний період на території Старовижівської селищної ради виникло – 5 пожеж, Дубеченської ОТГ – 8 пожеж, Сереховичівської ОТГ – 3, Кримненської сільської ради – 4, Старогутівської та Буцинської – 2 а також по 1 пожежі на території Седлищенської, Любохинівської та Поліської сільських рад.
Значну роль у забезпеченні оперативного реагування на пожежі відіграють підрозділи місцевої пожежної охорони (далі - МПО), які здійснюють рятування людей і гасіння пожеж на початковій стадії виникнення ще до прибуття пожежно-рятувальних підрозділів. На території Старовижівського району нараховується 6 підрозділів МПО на озброєнні яких знаходиться 8 пожежних автомобілів: с. Дубечне, Смідин, Сереховичі, Кримне, Глухи та Стара Гута. Зокрема пожежний автомобіль марки ЗІЛ (130) 63 Б передано договором про сумісну діяльність у користування Смідинській ОТГ. На початку 2017 року МПО с.Глухи припинило своє функціонування у зв’язку з відсутністю фінансування, проте з 2018 року с.Глухи увійшло до Дубечненської об’єднаної територіальної громади.
Підрозділи місцевої пожежної охорони Старовижівського району залучалися для гасіння пожеж до прибуття основних сил державних пожежно-рятувальних частин у 17 випадках, що не дало змоги розповсюдитись пожежам на початковій стадії та дозволило значно мінімізувати матеріальні збитки від них. Для ліквідації пожеж залучались: МПО с. Дубечне – 10 разів, МПО с. Смідин – 0 разів, МПО с.Стара Гута – 1 раз, МПО с.Кримне – 1 раз та МПО с. Сереховичі – 4 рази. Крім того пожежні автомобілі МПО виїжджали на ліквідацію пожеж та загорянь самостійно без залучення 16 Державної пожежно-рятувальної частини зокрема: . Дубечне – 5 разів, МПО с.Смідин – 5 разів та МПО с. Кримне – 5 разів. Варто зазначити, що фінансування кожного підрозділу здійснюється за рахунок місцевих бюджетів рад на території яких розташований підрозділ МПО, але неодноразово пожежні автомобілі місцевих команд залучаються на гасіння пожеж на території інших сільських рад.
В усіх підрозділах наявні та пристосовані пожежні депо з пічним опаленням, наявні кімнати для цілодобового несення служби. Автомобілі в підрозділах справні. Рік випуску автомобілів 1976-1983, тому деякі вже технічно зношені в результаті чого часто виходять з ладу. Слід відмітити, що всі пожежні автомобілі укомплектовані переносними мотопомпами.
Автоцистерни МПО с.Смідин та Стара Гута потребують зварювальних робіт та фарбування.
МПО с.Дубечне забезпечене пожежно-технічним обладнанням та рукавним господарством на високому рівні, тоді як МПО с.Кримне, с.Стара Гута та с.Сереховичі потребують доукомплектування пожежними рукавами, розгалуженням та бойовим одягом для особового складу.
Стаціонарні та переносні радіостанції в підрозділах місцевої пожежної охорони району відсутні, у всіх підрозділах наявний телефонний зв'язок, дані підрозділи забезпечені пальним в середньому на чергуванні в баках знаходиться по 35 літрів бензину.
Штат підрозділів – МПО Кримне - 3 водії, МПО Дубечне – 4 водії та один начальник підрозділу, МПО Смідин – 4 водії, МПО Сереховичі – 4 водії, МПО Стара Гута – 1 водій, постійно на чергування в кожному підрозділі заступає по одному водієві. Жоден водій місцевої пожежної охорони не застрахований.
Статистика свідчить, що переважна більшість пожеж із загибеллю на них людей стаються в житловому секторі. Причинами трагедій є в основному необізнаність громадян з елементарними вимогами правил пожежної безпеки та їх недотримання в повсякденному житті, особливо це стосується людей похилого віку, неблагополучних сімей.
Участь в обговоренні питання взяли також голови ОТГ, керівники дотичних районних служб та організацій.
Члени колегії прийняли ряд протокольних рішень з доповненнями та внесеними пропозиціями. Зокрема рекомендували Старовижівському районному сектору Управління державної служби надзвичайних ситуацій України у Волинській області спільно із селищним та сільськими головами продовжити інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо дотримання населенням правил пожежної безпеки в побуті; сільським головам, у яких відсутні місцеві пожежні команди, укласти з діючими місцевими підрозділами пожежної охорони договори щодо залучення техніки та відшкодування паливно-мастильних матеріалів.

Сектор з питань внутрішньої та інформаційної політики апарату райдержадміністрації

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт