Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради

20180723105527Нагороду Валентині Михальській, видатній волинській та українській художниці, вручив голова обласної державної адміністрації Олександр Савченко у четвер, 19 липня 2018 року.

Народилася та живе вона у селі Хворостів Любомльського району в селянській родині. Вже 42 роки через важку недугу Валентина пересувається в інвалідному кріслі, проте це не завадило їй здобути освіту. Змалечку жінка захоплювалася малюванням. У творчому доробку мисткині – понад 1200 робіт у жанрах портрета, пейзажу, натюрморту, іконопису, створення картин релігійного змісту, виконаних олією, аквареллю, пастеллю, кольоровими олівцями, тушшю, в техніці монотипії.

Найбільше любить малювати акварельними фарбами. У своїй творчості художниця щира й безпосередня, вона сприймає світ крізь призму захоплення і гармонії, зображаючи його гідним щастя людини. Олександр Савченко зауважив, що мистецтво Валентини Михальської переконує в тому, що вона знає, заради чого варто жити, перемагати недугу і працювати:

- Дай Боже Вам ще 100 років працювати. Звичайно, Президент Вас не забуває, цей Орден – ще красивіший за попередній. Але це не просто державна допомога. Це Ваша впевненість у моїй подальшій підтримці та підтримці держави. Вас народили в любові і від Бога. Ви даруєте людям натхнення і віру. Таких людей дуже мало, і я щиро вклоняюся Вам, - зауважив Олександр Ілліч.

Всього художниця мала понад 40 персональних виставок в Україні та за кордоном, зокрема в Італії, Польщі. У творчому доробку Валентини Михайлівни – книжкові ілюстрації та дитячі розмальовки «Малювала киця хату», «Колобок», «На подвір’ї у бабусі». Проте, найбільше щастя приносять жінці рідні та знайомі, які приходять до неї за підтримкою, розрадою та натхненням:

- Бог благословив мене на цій землі. Подарував щастя, радість, підтримку, зустрічі зі світлими та сонячними людьми. І цей Орден – він для моєї мами. Вона його заслужила. Все життя вона мене доглядає, як малу дитину.

У 2004 Валентина Михальська нагороджена Орденом княгині Ольги ІІІ ступеня. За активне творче життя, значний внесок в естетичне вихання молоді, особистий внесок у розвиток української культури художниця відзначена багатьма державними дипломами і грамотами. Її твори зберігаються в приватних та музейних колекціях України, Волинському, Любомльському краєзнавчому музеях та Колодяжненському літературно-меморіальному Лесі Українки. А цього року Указом Президента України «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Конституції України» Валентину Михальську нагороджено Орденом княгині Ольги ІІ ступеня.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт