Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради

20180921153501

 
 

Більше семи сотень людей з різних куточків країни та світу зібралося сьогодні, 21 вересня 2018 року, в РЦ «Промінь», аби взяти участь у головній інвестиційній події року. Адже у Луцьку стартував Міжнародний інвестиційний бізнес-форум «Волинь-Інвест 2018».

Як зазначив радник голови облдержадміністрації та модератор заходу Денис П’ятигорець, основною рушійною силою і національною ідеєю будь-якої держави має бути фінансова успішність та незалежність. А це неможливо без інвестицій. Саме тому цей захід є надзвичайно важливим як для Волині, так і для України в цілому.

Тож з вітальним словом до присутніх звернувся голова обласної державної адміністрації Олександр Савченко. За його словами, можна годинами розповідати про розвиток агропромислового сектору Волині. Адже земля – це спільне багатство українців, яке притягує закордонних інвесторів. Разом із тим, відзначив потужні підприємства області такі як «Nestle», «КОМО», «WOG», «Тигрес», «Кроноспан», «Modern-Expo», «Кромберг енд Шуберт»… Усі вони принесли величезні інвестиції в регіон.

– Ми раді, коли до нас прибувають гості і ще більше раді, коли прибувають майбутні партнери. Ми раді, коли Київ звертає на нас увагу, як на перспективну область, а не дотаційну. Ми вміємо і хочемо працювати та співпрацювати. Волинь має чималий потенціал, і сьогодні, на форумі, гості зможуть його побачити, – зазначив Олександр Ілліч.

Зважаючи на значимість заходу, до Луцька завітали чимало почесних гостей. Серед них: президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков, в.о. голови Державного агентства автодоріг України Славомір Новак, голова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна, в.о. голови Державної служби зайнятості Валерій Ярошенко. Всі вони відзначили потужний інвестиційний потенціал Волині, особливо як прикордонної області.

Зокрема, як зазначила Ксенія Ляпіна, інвестори бояться інвестувати в Україну через поганий захист прав власності. Саме тому цьогоріч відбулися серйозні зміни у системі нагляду та контролю: значний обсяг повноважень передали органам місцевого самоврядування. Як результат, Україна піднялася у рейтингу відкритості інформації.

Що ж стосується доріг, які направду є артеріями життя та розвитку економіки, то Славомір Новак відзначив високий темп відновлення автошляхів країни:

– За останні два роки ми відремонтували рекордну кількість кілометрів доріг. Будівельна машина почала працювати повним ходом. І ви – люди бізнесу – знаєте краще за інших, що це не проста річ. За два роки «розкачати» будівельну машину так, щоби мати європейський рівень, який є і тут – на Волині. Будівельна машина працює повним ходом, потрібне лише «паливо» - це надходження до Дорожнього фонду. Це податки, акцизи, які кожен із вас докладає до ремонту доріг. Тому наша з вами, я переконаний, спільна мета – відремонтувати всі основні коридори держави та поєднати якісними дорогами обласні центри. А тут, на Волині, –  особливо важливо зробити якісні підходи до європейської сім’ї. Відчуваю своє особливе завдання, щоб підключити мережу українських доріг до європейських.

Натомість, президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков відзначив розвиток малого та середнього бізнесу на Волині. Адже область по темпах розвитку інвестицій уже серед кращих: показник експорту регіону майже вдвічі вищий, ніж в Україні загалом. Тим не менше, не варто чекати інвесторів, а активно братися за роботу – їздити за кордон та «рекламувати» Волинь.

Валерій Ярошенко, своєю чергою, розповів про трудовий потенціал країни в цілому та області зокрема. Поруч із тим, наголосив на збільшенні кількості вакансій головним чином робітничих професій. Окрім того, розповів про фінансову допомогу людям, які наважуються відкрити власну справу, стимулюючи розвиток малого та середнього бізнесу.

Опісля вітальних слів розпочалася робоча частина форуму. До слова, форум передбачає насичену програму, що складається з трьох тематичних дискусійних платформ:

– «зеленої економіки», енергетичної ефективності, нової промисловості, логістики, створення та функціонування індустріальних парків і логістичних центрів;

– розвитку сільського та лісового господарства;

– туризму, культурної, науково-освітньої співпраці.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт